Хрониките на Ралмия

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 05, 2009 5:14 pm

Тегавко е да :)
:ninja:

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Aug 05, 2009 5:14 pm

RRSunknown wrote:ХАХА, аз откога ги наблюдавам тези междуфорумни процеси.
Всеки път едно и също става.
QFT

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 5:16 pm

RRSunknown wrote:ХАХА, аз откога ги наблюдавам тези междуфорумни процеси.
Всеки път едно и също става.
Мда, май си прав :mrgreen:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Aug 05, 2009 5:25 pm

Sephiroth wrote: Откога вие ще ми обяснявате кое е плюс и кое не? Вие ли сте еталонът, с какво се по-добри от останалите? Не сте ли и вие читатели като мен? Ооо, забравих - вие отдавна пишете ревюта, вие сте чели твърде много, вие сте номер 1, да бе, как пък не.
Чакай да те питам - ти чел ли си някакви въобще ревюта на книги в Интернет и където и да било? Щото аз съм чел ревюта на книги в списание "Тайм", списание "Ню Йоркър", вестници като "Гардиън" и "Таймс" (Ню Йорк и Лондон), "Вашингтон поуст", "Fantasy and Science Fiction", "Asimov's", "Locus", "Infinity Plus", блоговете на Хал Дънкан, Майкъл Суонуик и Орсън Скот Кард. Има и още. Специално четенето на гореспоменатите вестници и списания, както и писането на ревюта беше част от платената ми работа през последната година и половина. В момента пиша за едно списание. Хартиено. Струващо пари. Роланд пък е писал в две такива и в момента е главен редактор на едното.

Guess what - никъде в ревютата никой не отчита като факторипредговора и превюто на следващата книга. В повечето дори не се споменават. Не знам дали сме еталон, или не, но определено разбираме от това какво трябва да има в едно добро ревю. Опитът има значение, тия имена по-горе и квалификации не ти ги изреждам да ти се правя на велик, а защото май-май знам повече от теб за тия неща.

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 5:29 pm

тия имена по-горе и квалификации не ти ги изреждам да ти се правя на велик
Май май точно заради това го правиш, айде сега, не на мене тия 8-)
май-май знам повече от теб за тия неща
Благодарим ти, че си толкова скромен.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Aug 05, 2009 5:31 pm

Извинявай, на колко си години?

И да, аз много обичам да се правя на велик по форуми, понеже си нямам живот и това е единственият източник на самочувствие за мен... Сериозно, на колко си години? Заповядай пак, скромността ми има доста широки граници. Но ако не си в състояние да направиш разликата между това някой да се прави на велик и да ти обяснява, че ТОВА МУ Е РАБОТАТА - ПЛАТЕНАТА ТАКАВА, май наистина има нужда да ми кажеш на колко си години.

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 5:35 pm

Trip wrote:Извинявай, на колко си години?

И да, аз много обичам да се правя на велик по форуми, понеже си нямам живот и това е единственият източник на самочувствие за мен... Сериозно, на колко си години? Заповядай пак, скромността ми има доста широки граници. Но ако не си в състояние да направиш разликата между това някой да се прави на велик и да ти обяснява, че ТОВА МУ Е РАБОТАТА - ПЛАТЕНАТА ТАКАВА, май наистина има нужда да ми кажеш на колко си години.
Ти си умно момче - ще разбереш сам, сигурен съм 8-)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 05, 2009 5:36 pm

Давам ти 17.

Нещо конструктивно ще кажеш ли, или ще се държиш като остроумен осмокласник, че да знам има ли смисъл да си губим времето с теб?

Писах ти нещо конкретно по ревюто, Трип също ти писа. Ако МОЖЕШ да отговориш на тия неща и ти стиска да го направиш, заповядай. Ако не, спри да губиш и нашето, и своето време.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 05, 2009 6:21 pm

Sephiroth wrote:На МЕН бяха нужни тези уточнения. Просто пуснах ревюто от личния си блог за книгата и този спор лееееко се възобнови поради простата причина, че моято гледна точка лееееко се различава от досегашните, неоткриващи плюсове в книгата. Но не виждам смисъл да споря, произхождайки именно от презумпцията ти че бихме спорили до следващата година. Това е.
Всъщност, сега като метнах един поглед на темата, преди поста, който съм цитирала, никой не го е бригало за "ревюто" ти. Не се споменава в нито един пост преди тоя и постващите изобщо не се занимават с теб до момента, в който ти сам решаваш да попросиш внимание с кухо фамилиарничене, недоебан сарказъм и смешни истерични пристъпи.
Наличната дискусия ме накара да последвам линка и да прочета, ъъъ, "ревюто". Както сам си написал в блога си, претенции за професионализъм в тая сфера нямаш, така че поведението ти тук (особено на фона на "ревюто" ти) е доста нелепо. И смешно в очите на човек, който има някаква представа как се прави информативна критика на някакво произведение.

Имам въпрос към управителното тяло на форума - това докога ще го търпим? На мен тотално ми писна цикъла, в който поредният онаниадец, шитаделец и прочее рандъм миниън на лицето Драганов идва да позасере в нашия форум. Теми за "книгата" Ралмия нямат място тук - метнете тоя топик в прането, заключете го и да се приключва. Аз почвам вече да се психирам от постоянното Дежа вю.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 05, 2009 6:25 pm

Аз почвам вече да се психирам от постоянното Дежа вю.
+1 И аз това го повтарям от доста време.

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Wed Aug 05, 2009 7:21 pm

Sephiroth wrote:Откога вие ще ми обяснявате кое е плюс и кое не? Вие ли сте еталонът, с какво се по-добри от останалите? Не сте ли и вие читатели като мен? Ооо, забравих - вие отдавна пишете ревюта, вие сте чели твърде много, вие сте номер 1, да бе, как пък не.
Чудя се как да се обърна към теб... "колега" не става, не си добър в ревютата, "приятелю" пак не става - много си враждебен. Ще използвам "момче"...

Момче, поспи една-две вечери да ти мине ядът, после си прочети ревюто, осмисли добре какво си написал, защо те критикуват и кой те критикува. После виж реакцията си и се засрами, защото това е единственото уместно нещо, което можеш да направиш в случая.

Нито си с опита на хората в този форум( визирам писането на ревюта), нито си ерудиран като тях, нито си на тяхното психическо ниво( това ще се оправи след време, като поотраснеш, предполам) така че моля те престани да водиш тази изгубена битка. Да се правиш на клоун тук няма да ти помогне.

Това го пиша като страничен наблюдател. Нищо лично.

А да... Шадоуденс за мен си остава най-доброто място, където да получиш адекватна информация за жанровете фентъзи и фантастика, а и за литературните произведения като цяло. Това го казвам като човек, който няма нищо общо със сайта, с изключение на това, че го ползвам да се информирам от него. Също адмирации и към Сивостен. Другите сайтове са пълнеж.

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 7:25 pm

Съжалявам ви, "разбирачи". Просто не ставате.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Aug 05, 2009 7:28 pm

Съгласен съм с Амелия. Ей Богу, радвам се, че цялата история почна след последния ми пост... :neutral:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Aug 05, 2009 7:30 pm

Sephiroth wrote:Съжалявам ви, "разбирачи". Просто не ставате.
Факт. Никога няма да се науча да готвя свястно пиле с прясно зеле :(

Ще се опитам да компенсирам с картинки и готин шрифт обаче. :oops:

Плюс квот каза Амелито.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dreamfall
Merchant
Posts: 79
Joined: Sat Aug 01, 2009 7:24 pm
Contact:

Post by Dreamfall » Wed Aug 05, 2009 7:32 pm

И аз съм напълно неутрална страна в спора. Прочетох - от една страна аргументация; от друга - липса на такава. От една страна - увереност; от друга - безсилие. Като изключим цветистият език на Амелия, който вероятно заслужава своя собствена и отделна глава в историята, всички които ти бяха писали се отнесоха с разбиране и търпение. Не знам какво искаш повече.

Ако отговорът на всичко това е просто "не ставате", моят въпрос е "не стават за какво?".
- But! Now. And this is remarkable. If I change to eight tonal clusters -- [strums violin] Voila. They fly in counter-clockwise, synchronized, concentric circles as though a regimented flock. Watson, this is exceptional. I, using musical theory, have created order out of Chaos.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests