Хрониките на Ралмия

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 4:04 pm

Може би тук влияние има факта, че ти самият не откриваш НИКАКВИ плюсове във въпросната книга, за разлика от мен - виждаш само отрицателните й черти. Както и че въпреки минусите аз лично харесвам книжката, ама на какъв език да ти го обясня, и аз не знам вече :mrgreen:

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Aug 05, 2009 4:16 pm

Роланд коментираше твоето ревю, не книгата, която си ревюирал... и това, че е написал крайно отрицателно ревю, с което ти не си съвсем съгласен, не означава че не е прав в случая.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 4:19 pm

thunder wrote:Роланд коментираше твоето ревю, не книгата, която си ревюирал... и това, че е написал крайно отрицателно ревю, с което ти не си съвсем съгласен, не означава че не е прав в случая.
Хубаво, айде, аз съм профанът, който не разбира от ревюта - явно вие сте специалистите. Аз не съм прав, вие сте еталонът.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 05, 2009 4:35 pm

Защо не пробваш да комуникираш, вместо да скачаш от поза на поза? :neutral: Тая превантивна враждебност първо е груба, второ безсмислена, трето - малко смешна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 05, 2009 4:37 pm

Чудя се само защо мине не мине време и пореден нов приятел на Сашо идва за кръстоносен поход в опит да го реабилитира и то точно в SD.
(Нещо което напълно безмислено и обречено занимание по подразбиране).

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Aug 05, 2009 4:39 pm

Аз не разбирам много от ревюта, предимно ги чета, не пиша :)

Проблемът за мен с твоето ревю не е в него, а в реакцията спрямо писаното в тази тема. Критиката не е толкова лошо нещо и не е необходимо да се отхвърля 100%. Щом някой е написал нещо, имал е причина да го направи. Причината не е да се заяде лично с теб, така че можеш и ти да престанеш да се заяждаш, ако обичаш.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 4:42 pm

Roland wrote:Защо не пробваш да комуникираш, вместо да скачаш от поза на поза? :neutral: Тая превантивна враждебност първо е груба, второ безсмислена, трето - малко смешна.
КАКВА ТИ КОМУНИКАЦИЯ - ТАКАВА Е НЕВЪЗМОЖНА ПРОСТО, КАТО ГЛЕДАМ.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Aug 05, 2009 4:44 pm

Sephiroth wrote:
Roland wrote:Защо не пробваш да комуникираш, вместо да скачаш от поза на поза? :neutral: Тая превантивна враждебност първо е груба, второ безсмислена, трето - малко смешна.
КАКВА ТИ КОМУНИКАЦИЯ - ТАКАВА Е НЕВЪЗМОЖНА ПРОСТО, КАТО ГЛЕДАМ.
Две неща:

1. Чети си личните съобщения.
2. Не се набирай на Caps Lock.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Aug 05, 2009 4:47 pm

за да има диалог, трябват две страни, иначе е невъзможна. Ти диалог ли търсиш или просто искаш да си кажеш мнението и всички да се съгласим? Какво очакваш от една "комуникация" с хората тук? Всеки път, когато някой не е съгласен с теб ли ще скачаш като ощипан?
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Aug 05, 2009 4:49 pm

Невъзможна е, когато част от участниците имат проблеми с нервите, да :lol:

Аз пък, от своя страна, имам само един проблем с ревюто ти - в него не става ясно защо ти е харесала книгата. За самия текст имаш точно три плюса:

+ Книжката се чете леко и бързо;
+ Не липсва хумор;

+ Образът на Черния Лорд Дакавар радва - личи си, че е изграден с много вдъхновение.

Като последният си противоречи с един от минусите. Освен това и трите са толкова неясни и общо казани, че човек не разбира изобщо какви са добрите страни на книгата. Освен това не липсва хумор, но това значи ли, че наличният е добър? Т.е. това изобщо плюс ли е?

Останалата част от ревюто ти е "стана ми интересно, че всички я плюят", преразказ на сюжета и после въпросните нищонеказващи и нямащи общо с романа плюсове и минусите.

Никой не ще да ти дава акъл, ама ревюта списваме от доста отдавна, та дори да не сме някакъв велик стандарт, не сме и съвсем начинаещи.

Защо изобщо пишеш ревю, ако нямаш за цел да си информативен с него?



Едит: Апропо, за да ставаш за писател, трябва да си внимателен читател...
And you can't dance with a devil on your back...

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Aug 05, 2009 5:04 pm

thunder wrote:за да има диалог, трябват две страни, иначе е невъзможна. Ти диалог ли търсиш или просто искаш да си кажеш мнението и всички да се съгласим? Какво очакваш от една "комуникация" с хората тук? Всеки път, когато някой не е съгласен с теб ли ще скачаш като ощипан?
не, ама като на честно написано позитивно ревю му се отговори с "ми той ти ревюира сборничето, как няма да го хвалиш" от човек, който е написал толкова пълно с жлъч (и към автора - май там беше онова за г-н. Драганов, разиграващ бойните сцени пред огледалото) ревю на същата книга, че има голям червен текст над него (ревюто... деба и изречението стана), казващ как е лично мнение... може да се очаква, честно казано.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Aug 05, 2009 5:04 pm

Sephiroth wrote:Може би тук влияние има факта, че ти самият не откриваш НИКАКВИ плюсове във въпросната книга, за разлика от мен - виждаш само отрицателните й черти. Както и че въпреки минусите аз лично харесвам книжката, ама на какъв език да ти го обясня, и аз не знам вече :mrgreen:
Къде точно има влияние този факт? В това че на Роланд му е странно защо всички освен 3 от плюсовете ти не са за книгата (а един от тях е в общи линии същият като един от минусите...)? Откога предговорът е фактор в оценяване на книги? Откога част от друга книга е фактор в оценяването на тази, която току що си прочел? И каква всъщност е базата ти за сравнение, та да не смяташ Ралмията за пълна загуба на време? Кои книги са съизмерими с нея по литературни достойнства според теб?

не, ама като на честно написано позитивно ревю му се отговори с "ми той ти ревюира сборничето, как няма да го хвалиш" от човек, който е написал толкова пълно с жлъч (и към автора - май там беше онова за г-н. Драганов, разиграващ бойните сцени пред огледалото) ревю на същата книга, че има голям червен текст над него (ревюто... деба и изречението стана), казващ как е лично мнение... може да се очаква, честно казано.
Ами аз пък смятам, че Интернет е малко твърде демократично място и не мога да отмина ей така едно некомпетентно според мен ревю на книга, непритежаваща никакви литературни достойнства, без да поне да отправя няколко въпроса-предизвикателства към него. Сори. Мисля, че е мое право да коментирам ревюто му, нали така? Както е негово да коментира моето. Какво значи "честно написано" позитивно ревю, при положение, че от него дори не ми става ясно какво й е хубавото на тая книга?! ФФС, една сюрия плюсове са наблъскани, които нямат НИЩО ОБЩО с нея! Аз не виждам нищо честно в това те да съществуват, не знам ти как мислиш.


Бтв, ревюто с бойните сцени пред огледалото е мое. И предвид факта, че по принцип изпитвам силна непоносимост към подобни неща в книга, която струва 10 лв., съм направил личния избор да използвам по-цветисти изрази. Т.нар. от теб "жлъч" бтв е в резултат от дългогодишно облъчване с високопарното присъствие на "Лорда" и неговото "творчество" в Интернет пространството (най-малко на теб имам нужда да ти обяснявам за истеричните му пристъпи колчем някой постави под въпрос владичеството му в "неговия си форум"). Не зная ти как би постъпил, но аз обичам да свалям подобни хора на земята.
Last edited by Trip on Wed Aug 05, 2009 5:13 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 5:09 pm

Trip wrote:
Sephiroth wrote:Може би тук влияние има факта, че ти самият не откриваш НИКАКВИ плюсове във въпросната книга, за разлика от мен - виждаш само отрицателните й черти. Както и че въпреки минусите аз лично харесвам книжката, ама на какъв език да ти го обясня, и аз не знам вече :mrgreen:
Къде точно има влияние този факт? В това че на Роланд му е странно защо всички освен 3 от плюсовете ти не са за книгата (а един от тях е в общи линии същият като един от минусите...)? Откога предговорът е фактор в оценяване на книги? Откога част от друга книга е фактор в оценяването на тази, която току що си прочел? И каква всъщност е базата ти за сравнение, та да не смяташ Ралмията за пълна загуба на време? Кои книги са съизмерими с нея по литературни достойнства според теб?
Откога вие ще ми обяснявате кое е плюс и кое не? Вие ли сте еталонът, с какво се по-добри от останалите? Не сте ли и вие читатели като мен? Ооо, забравих - вие отдавна пишете ревюта, вие сте чели твърде много, вие сте номер 1, да бе, как пък не.

User avatar
Sephiroth
Farmer
Posts: 50
Joined: Sun Jan 06, 2008 2:12 pm
Contact:

Post by Sephiroth » Wed Aug 05, 2009 5:10 pm

RRSunknown wrote:Чудя се само защо мине не мине време и пореден нов приятел на Сашо идва за кръстоносен поход в опит да го реабилитира и то точно в SD.
(Нещо което напълно безмислено и обречено занимание по подразбиране).
Намерил кой да ме обвинява. Виж откъде се започна, уважаеми - от един постнат линк към блога ми.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 05, 2009 5:12 pm

ХАХА, аз откога ги наблюдавам тези междуфорумни процеси.
Всеки път едно и също става.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests