Лицемерието

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 3:36 pm

Morwen wrote:Ксел - нетрепващият глас на реализма:Р
И всяка втора неделя си организираме борби свободен стил, като останалия на последно място бива банват, освен че е пребит :twisted:
Не, на живо не се държим така, а и самият спор беше пряко свързан с интернет общуването...
Мутиращия глас по скоро ;ррр. Освен тва е в некаф диапазон дет не се чува ич ;р
:ninja:

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Feb 17, 2006 3:38 pm

Аз съм в положението на Теоделинда, не мога да се ориентирам за какво конкретно става дума.
Затова ще карам "по принцип", а аз по принцип съм съгласна с мнението на Джар по въпроса за лицемерието. Едно е да се опиташ да се нагодиш, да се впишеш в средата, в която доброволно или не, си попаднал, но съвсем различно е преднамерено да се въртиш като фурнаджийска лопата. И аз ги мразя тези и ако мога да ги избегна, правя го. Лицемерие е да критикуваш или да се възмущаваш от нещо, което ти тайничко правиш или харесваш. Лицемерие, или по-скоро е подлост, да се държиш приятелски с някого, а при първа възможност да му забиеш нож в гърба.
Бан за такива, както казва Ян! :wink:
pulled out

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Fri Feb 17, 2006 6:34 pm

Хм, така и не успях да видя въпросната тема - днес не съм минавал през РпгБг, въпреки че това е един от форумите, които редовно посещавам. Така че.... някой беше споменал, че я е запазил?
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Sat Feb 18, 2006 12:43 am

Мда, аз го споменах.
Ето линковете: Цък
hairness, това беше много странно мнение, не го разбрах много, много (сигурно повредата е в моя телевизор), хайде ми обясни, защо и в какво бъркам? И се пише/произнася Роуг, много благодаря.
Иначе, Марфа, не ми стана ясно само защо се заяждаше с мен?
Причина не ти дадох, във всеки случай.
Иначе, Рол, за последното ти мнение там, нещо в стил: "Да им кажа ли какво пишеш тук", те четоха какво съм писала. Но никой не се регна, за да ви твари тук, така че вадете си изводите.
Image

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Sat Feb 18, 2006 4:55 am

Мда лицемерието верно си е простотия, но за съжаление в днешни дни понякога е необходимост, така си е :roll:
За темата, която изтраих до 2-ра страница, (thanks на Eneya, че я е запазила за любопитни и винаги закъсняващи да четат нещо навреме) мога да кажа само, че се омацва сериозно след поста на Станимир, ли къв там беше... Тоя човек би трябвало да поживее повече извън рамките на компа си викам... И чак такива дискусии и простотии за това, че ще има аниме статия в Уъркшопа - верно аз се кефя, ама много плюят здраво... еми имат време хората да се занимават с глупости - аз нямам.
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 18, 2006 8:51 am

Eneya wrote:Иначе, Рол, за последното ти мнение там, нещо в стил: "Да им кажа ли какво пишеш тук", те четоха какво съм писала. Но никой не се регна, за да ви твари тук, така че вадете си изводите.
Очаква се да съм благодарен ли, що ли...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Sat Feb 18, 2006 9:36 am

По-скоро си извлечи поука.
Можеш да нареждаш непознати на твоя форум, не но нападаш техния форум... или нещо в този род.
Мисълта ми беше, какво искаше да постигнеш с думите "да знаеш каквко си пиасала тук"? Веднага да изтърчат да четат и да почнат да ме анатемосват? Ха!
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Feb 18, 2006 9:55 am

Image

Ае мирясайте с тия личните молим, ходете се напийте некъде заедно с кола примерно и се разберете. гррр
Last edited by Xellos on Sat Feb 18, 2006 10:06 am, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Sat Feb 18, 2006 9:59 am

Както казах, днес има среща на рпгбг на Ал. Невски от 18:30, който иска, може да дойде, да се разберете на живо. ;)
(Не визирам "мъжки" прояви, а нормален разговор.
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Feb 18, 2006 10:04 am

E то народа се събира за друго мероприятие по тва време уви. Даже наблизо.
:ninja:

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sat Feb 18, 2006 10:52 am

Предлагам да спретнете масов въргал на двете агитки! :twisted: И нека бойното поле покаже кой крив, кой прав, кой отзад с корав.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Feb 18, 2006 11:17 am

Енея, значи, ядоса ме първо с това Л.С., което очевадно беше изпратено по линията на най-малкото съпротивление: на Рол не посмя да му пратиш, на Морвето - също, значи оставам аз. След което започна да се обръщаш директно към мен: айде млъкни та айде млъкни. Що да млъквам? Не прочетох никъде "Тейл, млъкни и престани да викаш на хората мъстии и мъде", но аз да съм млъкнела. Ми не щях. Беше ми противна мисълта, че ще се нароят още 1500 поста, в които сбито ще е написано: "Рол, ти очакваше метани и хвалби тука, ама ние не сме като тълпите ти тъпи фенчета, така че спри да обиждаш и да хленчиш колко си презрян(?!)".

Просто с оглед на ситуацията установих, че явно нормалният начин да приказвате с хора, които не са извън вашия кръг са нападки, псувни, обиди, гаври и какво ли още не. Рекох си, че Рол се опита да говори културно, пък вие се обидихте. Морвето се опита да го защити, излезе, че му е гадже... Оттам следваше мисълта, че след като вие така целокупно рипате като мюсюлмани пред карикатура, явно упражнявате редовно особено як групов секс, ама това не го написах. Но може би трябваше, де да знам.

И след особено уместната ти и съвсем на място забележка да съм си оправела правописа, това на фона на масовата грамотност, която срещнах за кратко в тоя форум ми се качи кръвното. Първо: "Волхорос (или квото беше там) млъкни, не виждаш ли колко добронамерен беше поста на еди-кой-си", после правописни изцепки... И аз какво трябваше да направя, че не се сещам? Влизам ви директно в тона. Така че ако обичаш се оправяй с оная странна компания от сърдити млади хора и не се занимавай с мен. Щото ако вземем предвид цветето, което беше пък твоето поведение, нещата съвсем отиват в тръстиките. Тук: "не съм съгласна с това, дето го правят там" а там: "много сте прави! А вие какво? Тълпи зарибени фенчета ли очаквахте, а?" И се опитваш да убеждаваш колко добронамерени били хорицата там и колко сме лоши ние. Айде си избери място и паркирай накрая, става ли?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Sun Feb 19, 2006 4:26 am

Хм, явно аз излезнах лошата кака.
Така, никога, ама никога не съм казвала, че смятам за добра идеята за статии на тема аниме в УГ, така че по тази линия няма какво да ме дъвчеш.
Второ. Пратих ЛС на теб, защото ти най-много зя на лични нападки и заяждания. Морвен се обади два, три пъти и прекрати заяжданията. Рол не се заяждаше. Само ти реши да простееш откровенно.
Иначе, много ще прощаваш, но Тale се изнерви на твоето поведение, както и аз. Апелирах към теб за прекратяване на сблъсъка, защото ти и основно ти поддържаше заяжданията.
Това, че Кюри беше първата, която подпали искрата с нейното хейтърско мнение, съм съгласна и не споря.
Само че начина, по който вие тримата се появихте на форума, като зажаденели за мъст фурии и започнахте да обиждате наляво и надясно, и да класифицирате тоя и оня... просто ми бръкна в здравето. Баси, ако тук някой направи така няма ли да му се случи същото. Само не ми казвай "не", защото няма да ти повярвам.
Да, рпгейци са склонни към негативизъм и нареждане.
Само че това не означава, че са някакви идиоти или кретени. Простаци доста, да, но не и идиоти.
Ако вие двете си бяхте затраяли това нямаше да стане. Щеше да има малко наредби, малко тишина, малко модератор и темата щеше да бъде спокойно и нормално обсъдена.
Не казвам, че само вие сте виновни, не, защото не е така.
Просто беше ненужно и излишно изтипосването ви там.
Станимир и Авис само чакат някой да изтърси глупост или да им даде повод, за да го наредят. И не само те, всички там СМЕ сеирджии и се радваме на тъп-но-упорит типажа.
Действахте ужасно първосигнално и ако да бях съгласна с рпгейци с това, че е тъпо, смешно и глупаво да се изтипосат някакви от трета глуха и да държат сметка на хора, които не познават и не разбират, да, бях съгласна с вас, че не се държаха правилно и че преминаха границите на добрите обноски и на правилното поведение.
И се постарах да го изтъкна.

Забележката към правописа дойде от доста селянската употреба на "верно". Просто откачам от подобни изцепки.
Иначе, ще прощаваш но :
Стан: свирки прайш ли?
Ти: АууууSmile Памела Андерсън нали я знайш? Много ми завижда и постоянно ми праща заплашителни писма. С това отговарям
Ти: я се опитай да видиш кой кого накара да прави свирка, а?

Просто тази недомислица е особено показателна.

"Паркирай" значи...
Ами паркирах много отдавна, като заявих, че всички се държаха неправилно некоректно, включително и аз. Но че не съм съгласна, че само рпгейци са виновни. Просто защото ти в момента се опитваш да ме убедиш, че само сте стояли и сте гледали съвсем невинно, и сте си мълчали, а лошите рпгейци са ви тормозили и нареждали.
Хайде не на мен тия.
Да не казвам, че само заради теб стана всичко, с голямата ти уста и желанието да "затапваш".
Не стана само заради теб, но ако се бе постарала да не обръщаш темата на обиди и заяждания, нещата може би щяха да приключат по-бързо.

Толкова, сигурно пак ще излезе, че аз съм виновна, защото не исках да се карате, ама това е нещо обичайно.

Стояла съм от двете страни, хайде моля те стига глупости, много ясно си бях написала, че не съм съгласна с поведението им и тук, и там, и че са прави да се дразнят на заяжданията ви, но не са прави как се държат те в отговор.
Тук писах също, че не съм съгласна с тях и поведението им, но и че вие се заяждате и усложнявате нещата допълнително.

Почнах да се повтарям, така че стига толкова.



Дааа, кажи, че са практикували групов секс (което е ужасно нелогично, несвързано и е просто намесване на предполагаемо залегнали в общественият морал "мръсни", "гнусни" и "неморални" неща.)
Ахахаха! И пак, обиди, божее, не може да се говори на културен и цивилизован език.
А ако ми кажеш "те започнаха" просто няма ти отговоря нищо, защото явно не можеш да решаваш сама как да се държиш и да не се водиш по акъла на другите. Това, че те така правят, извинение ли е?
Не, така би се оправдало едно дете на 4, 5, което не знае какво значи личен избор и не си е изградило собствена ценностна система.
А ти трябва да си. И ако си и извинението "щом те могат и аз мога" фигурира там... то просто няма за какво да си говорим.
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Feb 19, 2006 10:44 am

Боже боже, ма вие насериозно се взимате. Продължавайте и тва го местя в пералнята.
:ninja:

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sun Feb 19, 2006 7:38 pm

Eneya wrote:просто няма ти отговоря нищо
Това наистина ще е приятна изненада... Щото лично аз мисля, че се оля(хте) с тия драми, казвам го като страничен наблюдател.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests