Игра на думи

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Елица
Sorcerer

Post by Елица » Tue Jan 08, 2008 8:11 pm

Нови думи

Свещ, бримка, пъзел, прах, змия

BloodAti666
Commoner

Post by BloodAti666 » Tue Jan 08, 2008 10:32 pm

Code: Select all

Змия
Прах
Пъзел
Свещ
Бримка
Рафтовете на шкафа бяха покрити с прах. Кихнах, никога не съм понасял прахта... Ето, че намерих това, което търсих - свещ. Драснах и последната останала в кутийката клечка кибрит и запалих свещта. Оставих я в горният ляв ъгъл на масата, след което седнах на стола. Половин час по-късно вече бях успял да наредя пъзела, коствал ми 10 свещи и около двадесет часа непрестанно редене. Започнах бавно да го осветявам от горе на долу: хубаво сресана коса, тъмно кестенява... красиви сини очи, в тях се чете мъка... нос, с лека гърбица... усмивка, по-скоро от учтивост, а не от радост... момче, на около 12 години... пуловер, може би изплетен от баба му; има една съвсем малка бримка на десният ръкав... джинси, леко изтъркани на коленете... гуменки, най-обикновенни... трева, зелена, момчето е стъпило на нея... и змия, увита около краката му. Забелязвам, че съм изпуснал едно парче от пъзела - главата на влечугото, бързо успявам да го намеря пипнешком. Очите и - червени, загадъчни, гледат ме... Не им обръщам внимание. Вече всичко е готово и нищо друго не е от значение. Събличам се гол. Лягам на пода върху пъзела, оставям свещта на страна, но не много далече, достатъчно за да може да освети лицето на момчето. Целувам го и прошепвам:
- Най-накрая те открих!
То ми отвръща на целувката. Ръцете му ме прегръщат и притискат към себе си. Бавно постепенно се сливам със пъзела. "О, от кога чакам този миг... да станем едно цяло." - мисля си аз, докато живота ме напуска...

--------------------------------------------------------------------------------

Да отбележа в моя защита, че всичко в това разказче е чиста измислица... Хрумна ми на момента и го написах! Ако имам някакви правописни или граматически грешки, извинете ме, но ме мързи да го проверявам, защото вече съм доста изморен от днешния ден! :)

Елица
Sorcerer

Post by Елица » Wed Jan 09, 2008 12:34 am

Свещ, бримка, пъзел, прах, змия

Спомените му бяха като разпръснати парченца от няколко пъзела, които някой като нашега бе изсипал заедно, а след това прибрал каквото му попадне. Със сигурност обаче имаше свещ, и странен космат мъж, опитващ се да хване изпусната бримка на ризницата си , и змия танцуваща в праха пред него.

------------------------------------------------------------------------------
За кой дявол му трябваше на Змея да иска броня от бримки!?!? Кой изобщо е чувал за такова нещо? Сигурно Змията му е подшушнал тази глупост. Преди да се появи този обесник господаря се държеше съвсем нормално... е доколкото това изобщо е възможно за змей с астма, остри колики след всяко ядене, и колекция от прашасали пъзели вместо златно съкровище. Добре поне че не попита къде са свещите от мас от девици които поръча вчера.

JaimeLannister
Forsaken

Post by JaimeLannister » Mon Oct 20, 2008 7:32 am

Пред свещта застанал в мрака,
вгледан мъртво в своя път
и погледнал към змията,
към изтляващата плът

дето прах ще бъде скоро,
разрушена от смъртта
от отровата ужасна,
просто бримка от света.

Всичко пъзел е безсмислен
и когато след мечти
наредиш го на парчета
две три кървави сълзи

ти остава да изплачеш
и погледнал мъртво пак
да поемеш с крачки тъжни
към несвършващия мрак...

Днес от рано съм поетичен..
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

coldie
Archmage

Re: Игра на думи

Post by coldie » Thu May 23, 2019 6:23 pm

Мрак
Свещт
Пъзел
Сълзи
Мечти
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

penzata
Archmage

Re: Игра на думи

Post by penzata » Thu May 23, 2019 6:28 pm

coldie wrote:
Thu May 23, 2019 6:23 pm
...
Свещт
...
:roll:

трубадур
Ascendent