Игра на думи

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Apr 23, 2006 8:48 pm

Перо
Жажда
Същесво
Монета
Плът
-Жадна е. -обяви Веско, трескаво наливайки сок от боровинки в чашата. Без да иска бутна една монета, която падна на земята с дрънчене, но той дори не забеляза.
-Я се осъзнай, никое безплътно същество не изпитва жажда. - студено, в контраст с желанието ми да захлупя най-близката тенджера върху главата му, отбелязах аз.
-Ти нищо не разбираш, мисля че просто ревнуваш. - отговори той, вече обърнал ми гръб на вратата.
Аз решително влязох в другата стая, където той тъкмо подаваше чашата на лежащото на дивана момиче. Тя я пое и отпи, вперила блеснал поглед в него. Отврат.
Аз го сръчках в ребрата с известна наслада от грубостта си.
-Виж, - прошепнах аз - има пера от възглавницата в косата си, ако беше призракът на леля ти на млади години, както смяташ, то би трябвало просто да минат през нея.
Веско я сързецава известно време с празен поглед.
-Нали? Слушаш ли ме въобще? - сръчках го повторно аз. Той почти не реагира. Мамка му, колко здрави ребра има това момче.
-Може би тогава е ангел, а? -отнесено промълви той. Мъже. Логика. Антоними.
Last edited by Morwen on Mon Apr 24, 2006 2:27 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ta
Merchant
Posts: 89
Joined: Thu Apr 20, 2006 5:44 pm
Location: By the river

Post by ta » Mon Apr 24, 2006 10:27 am

- 7, 8, 9 – преброи Монит.
Липсваше само последната or древните тирски монети. Явно някои бе нарушил повелята и неканен бе блязал в храма. Жаждата за приключения водеше какви ли не същества по тези земи. Монит тръсна уморено глава и огледа за пореден път наоколо. Всичко, оставено от древните, изглеждаше по същия начин. Перото на Познанието все още висеше безтегловно на няколко стъпки височина над олтара. Рисунките бяха непокътнати. Времето не прощаваше единствено на плътта.

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Tue Apr 25, 2006 2:42 am

***
Last edited by Hijo de la Luna on Wed Mar 21, 2007 8:39 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue May 02, 2006 10:01 am

Перо
Жажда
Същество
Монета
Плът
Монетата полетя нагоре, преобръщаше се все по-бавно, усуквайки времето около себе си, докато мигът застина в крехкото, трептящо съвършенство на лукавия шанс. Проблясващото метално кръгче се отрази в широко отворените очи на съществото, което жадно се взираше в несигурното си бъдеще, а в мрака зад огромните му зеници хаотично се блъскаха безброй картини и желания за възможни прераждания. Покоят се пръсна и монетата полетя надолу, увличайки бъдещето със себе си.
„О, не”, изхленчи То, когато монетата го блъсна между очите и сред хаос от пера и птичи крясък го запрати в плътта на новия му живот. „Пак птица!”
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat May 06, 2006 7:12 pm

Перото потапям в мастилница със кръв,
с всяка дума жаждата му утолявам.
Веднъж е враг, а след това приятел пръв –
на съзнанието чуждо плът придавам.

Огледален образ на мойто същество
със изтъркан лик на евтина монета,
подхвърлена в миг на безумно тържество,
от дълбините на лудостта ми взета.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
ta
Merchant
Posts: 89
Joined: Thu Apr 20, 2006 5:44 pm
Location: By the river

Post by ta » Sun May 07, 2006 7:25 pm

Красиво!
Всеки миг аз търся оцеляля част от мен
Пропилявам ден след ден


Manche erinnern sich nicht an den Schreiber,
sondern an das geschaffene von seiner Hand Worte.

User avatar
Legend for the Sun
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri May 27, 2005 7:48 pm

Post by Legend for the Sun » Wed Oct 11, 2006 9:41 pm

ta wrote:
Перо
Жажда
Същество
Монета
Плът
Съществото разкъсваше настървено плътта му, обсебено от жажда за кръв докато кристалните пера се разбиваха със звън в пода сред разхвърляните монети .

User avatar
Blade
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Mar 02, 2007 11:17 am
Location: bourgas/sofia
Contact:

Post by Blade » Fri Mar 09, 2007 10:56 am

Перо
Жажда
Същество
Монета
Плът

Перото се тресеше от жажда, висящо от плътта на странното същество с розови зъби и парцалив портфейл, със съдържание не по-малко от една монета.
And to the fire-ey'd maid of smoky war
All hot and bleeding we will offer them:
The mailed Mars shall on his altar sit,
Up to the ears in blood...
Shakespeare

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Mar 09, 2007 4:03 pm

Jaar, много ми харесва!! Май покрай вас и поезия ще зачета!! :P
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Fri May 25, 2007 8:32 pm

Плътта на съществото се топеше като монета,поставена в огнена пещ.
Перата по тялото му падаха едно след друго,сякаш искаха да се избавят от уродливото тяло ведъж завинаги.
"Жаждата ти за смърт никога не се засища,Силвина"каза недоволен глас зад усмихнатото момиче.

едит:айде някой да пусне нови думички де!като гледам предишното мнение е било постнато преди горе-долу два месеца.

User avatar
Black_Sun
Merchant
Posts: 84
Joined: Tue Aug 30, 2005 7:27 am

Post by Black_Sun » Wed Aug 01, 2007 1:34 pm

Продавачът отвори вратичката на кафеза и се усмихна заедно с мен на отлитащата птица. Каза ми:
- Синко, човекът копнее да лети, но бог не му е дал крила и пера. Думите му изведнъж ме сепнаха от съзерцанието. Дори ме досаха, защото разумът в мен знаеше, че бързокрилото същество само ще се върне във властта на събеседника ми:
- Рибата никога не е жадна, а гълъбът няма нужда от свобода на духа... но ми харесва как летят - отвърнах аз и подадох още една монета, за да пусне следващата птица от клетката й.
Ефирен сън е Вечността
рояци пеперуди
те мене - спящия - сънуват.

User avatar
BloodAti666
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Jan 02, 2007 2:37 pm

Post by BloodAti666 » Thu Nov 22, 2007 11:36 am

Code: Select all

Перо 
Жажда 
Същество 
Монета 
Плът
Грабнах перото и започнах да пиша. За първи път чувствах такава жажда да пиша. Тотално бях обсебен от мисълта да пресъздам съществото, което ме преследваше в сънищата ми, на лист хартия. След около три-четири часа вече бях приключил с писането. Някой почука на външната врата. Станах от стола и отидох да видя кой е. Беше Съществото, от плът и кръв. То ми се усмихна, от усните му се издаде звук, а после и цяла фраза: "Искам да купя разказът." - каза то. Аз недоумявах за какво става въпрос, тогава съществото ми посочи с пръст листата, които бях изписал и подхвърли една монета. Влезе в къщата ми и взе моят разказ, а после излезна и продължи по своя път. Повече не го видях - нито в сънищата си, нито в реалният живот. Дали е възможно това да е бил просто поредният ми кошмар? И нищо да не е било реално? Захилих се и извадих монетата от джоба си, все още беше слузеста от пръстите на съществото...


Ха,малко се отплеснах,но нищо.Мисля,че се получи добре.Дано темата се възроди,идеята е много интересна... :roll: :)

User avatar
Sandy
Smallfolk
Posts: 16
Joined: Fri Jan 04, 2008 9:58 pm

Post by Sandy » Fri Jan 04, 2008 11:07 pm

Пера се разхвърчаха във въздуха през тъмната нощ, когато той повали гълъба. Жаждата му за кръв беше толкова силна, че сега беше принуден да ухапе гълъб. Бедното същество беше отдавна мъртво, когато той го остави на земята. След миг забеляза нещо да блести на няколко метра от него. Беше малка монета, около която примигваше странна аура. След миг светлината на монетата стана заслепително силна и изчезна секунда по-късно. От вампирът беше останала само изгоряла плът.

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Mon Jan 07, 2008 2:16 pm

Перо, Жажда, Същество, Монета, Плът

Пернатият таеше жажда за плът, но тя струваше пари, а съществото имаше само една монета.

Еdit: чак ми стана жал за пернаткото:)

Много хубави неща има в таз тема, дано пак да се включат повече хора

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Mon Jan 07, 2008 5:17 pm

Ако с перото си напиша жажда
ще заслужа ли човешко същесто
да хвърли в шапката монета -
храна за мъртвата ми плът?

ако някой го е написал вече може да ме съди, ама не ми се четат страници назад.
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests