Игра на думи

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Tue Jan 08, 2008 8:11 pm

Нови думи

Свещ, бримка, пъзел, прах, змия

User avatar
BloodAti666
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Jan 02, 2007 2:37 pm

Post by BloodAti666 » Tue Jan 08, 2008 10:32 pm

Code: Select all

Змия
Прах
Пъзел
Свещ
Бримка
Рафтовете на шкафа бяха покрити с прах. Кихнах, никога не съм понасял прахта... Ето, че намерих това, което търсих - свещ. Драснах и последната останала в кутийката клечка кибрит и запалих свещта. Оставих я в горният ляв ъгъл на масата, след което седнах на стола. Половин час по-късно вече бях успял да наредя пъзела, коствал ми 10 свещи и около двадесет часа непрестанно редене. Започнах бавно да го осветявам от горе на долу: хубаво сресана коса, тъмно кестенява... красиви сини очи, в тях се чете мъка... нос, с лека гърбица... усмивка, по-скоро от учтивост, а не от радост... момче, на около 12 години... пуловер, може би изплетен от баба му; има една съвсем малка бримка на десният ръкав... джинси, леко изтъркани на коленете... гуменки, най-обикновенни... трева, зелена, момчето е стъпило на нея... и змия, увита около краката му. Забелязвам, че съм изпуснал едно парче от пъзела - главата на влечугото, бързо успявам да го намеря пипнешком. Очите и - червени, загадъчни, гледат ме... Не им обръщам внимание. Вече всичко е готово и нищо друго не е от значение. Събличам се гол. Лягам на пода върху пъзела, оставям свещта на страна, но не много далече, достатъчно за да може да освети лицето на момчето. Целувам го и прошепвам:
- Най-накрая те открих!
То ми отвръща на целувката. Ръцете му ме прегръщат и притискат към себе си. Бавно постепенно се сливам със пъзела. "О, от кога чакам този миг... да станем едно цяло." - мисля си аз, докато живота ме напуска...

--------------------------------------------------------------------------------

Да отбележа в моя защита, че всичко в това разказче е чиста измислица... Хрумна ми на момента и го написах! Ако имам някакви правописни или граматически грешки, извинете ме, но ме мързи да го проверявам, защото вече съм доста изморен от днешния ден! :)

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Wed Jan 09, 2008 12:34 am

Свещ, бримка, пъзел, прах, змия


Спомените му бяха като разпръснати парченца от няколко пъзела, които някой като нашега бе изсипал заедно, а след това прибрал каквото му попадне. Със сигурност обаче имаше свещ, и странен космат мъж, опитващ се да хване изпусната бримка на ризницата си , и змия танцуваща в праха пред него.

------------------------------------------------------------------------------
За кой дявол му трябваше на Змея да иска броня от бримки!?!? Кой изобщо е чувал за такова нещо? Сигурно Змията му е подшушнал тази глупост. Преди да се появи този обесник господаря се държеше съвсем нормално... е доколкото това изобщо е възможно за змей с астма, остри колики след всяко ядене, и колекция от прашасали пъзели вместо златно съкровище. Добре поне че не попита къде са свещите от мас от девици които поръча вчера.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Oct 20, 2008 7:32 am

Пред свещта застанал в мрака,
вгледан мъртво в своя път
и погледнал към змията,
към изтляващата плът

дето прах ще бъде скоро,
разрушена от смъртта
от отровата ужасна,
просто бримка от света.

Всичко пъзел е безсмислен
и когато след мечти
наредиш го на парчета
две три кървави сълзи

ти остава да изплачеш
и погледнал мъртво пак
да поемеш с крачки тъжни
към несвършващия мрак...



Днес от рано съм поетичен..
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Игра на думи

Post by coldie » Thu May 23, 2019 6:23 pm

Мрак
Свещт
Пъзел
Сълзи
Мечти

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Игра на думи

Post by penzata » Thu May 23, 2019 6:28 pm

coldie wrote:
Thu May 23, 2019 6:23 pm
...
Свещт
...
:roll:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Игра на думи

Post by трубадур » Thu May 23, 2019 8:10 pm

:hihi: :hihi: :hihi:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests