"Ужасът в Дъруент" (хорър разказ)

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
StonedAlone
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Feb 21, 2014 11:30 pm

"Ужасът в Дъруент" (хорър разказ)

Post by StonedAlone » Fri Feb 21, 2014 11:34 pm

Здравейте, прилагам първия си хорър разказ. Надявам се да ви хареса. Ще съм изключително благодарен за всякакви мнения, критика и т.н.

http://dox.bg/files/dw?a=b94b90d2c6

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Tue Mar 04, 2014 4:17 pm

Довечера ще го погледна, обещавам. Свалил съм го на компа. Само мен чака ;)

StonedAlone
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Feb 21, 2014 11:30 pm

Post by StonedAlone » Fri Mar 07, 2014 3:29 pm

Окей, мерси, надявам се да ти хареса. :)

LFbg
E'lir
Posts: 166
Joined: Sun Mar 24, 2013 4:05 pm

Post by LFbg » Mon Mar 10, 2014 9:59 pm

Извинявай, че се забавих толкова. Доста неща ми се струпаха последните няколко дни.
Хареса ми, да. От Sleepy Hollow ти е дошла идеята. Няма да влизам в дълбоки анализи, но 24те страници са малко. Трябвало е да го разпишеш на повече - поне едни 40. Казваш неща, които можеш да пропуснеш, а пропускаш неща, които е трябвало да кажеш. В случая пропуснатото е твърде много. Вместо да описваш 3 страници зданието на факултета, мазетата му, коридорите, стаите и шкафчетата защо не прескочи направо на действието? Андро отива у факултето, пада в мазата, върви по гаден коридор, среща жената, разменят 2 приказки, пази мъжа. Виж колко малко неща са, а ми трябваха 7 страници, за да ги разбера. А и между другото, тая книга? Във втора част ли ще се пръкне или си я забравил?
Стилът ти е хубав. На места мед ми капеше на сърцето докато те четях:
"Дори натрапчивата като в операционна миризма на спирт не можеше да прикрие отвратителната воня на нещо толкова дяволски болно, че смъртта на мъжа би била сладко изцеление от земните му
мъки."
Бих го пипнал малко, но и така имаш лек реверанс от мен. На други места обаче използваш прекалено дълги изречения от сорта на "Коридорът, по цялата дължина на който имаше врати, боядисани в мръсно бяло, потъмняло от годините, продължаваше напред." Главно в началото пишеш така. Оправи ги тия изречения, само объркват.
Друга забележка по стила: Не виждам просто как герой от типа на Кийт може да използва думи като "акуратност" в ежедневието си. "Нощта беше дълбока" също не се връзва. Има и други такива думички, които хич не са по местата си. Малко са, ама е все едно да да ядеш сандвич и изведнъж да си престрещнеш кутрето в крака на масата.
Разказа, поне аз, щях да го започна от последната глава - с удрящите по вратата брадви. После щях да дам събитията назад... и т.н.
Стига толкоз съм се правил на критик. Интересна ми беше историята ти, бих прочел следваща част с удоволствие.

Сега като се замисля.... Откъде тоя Ришельо?

StonedAlone
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Fri Feb 21, 2014 11:30 pm

Post by StonedAlone » Tue Mar 11, 2014 1:01 am

Здрасти, благодаря много за подробната критика! Това ми е първият и сигурно последен за идните 5-6 години разказ... горе-долу на толкова ми идва вдъхновение да пиша (предния път, когато бях на 15, беше продължение на Хари Потър :mrgreen:). Тъй че следваща част надали ще създам, целях да има малко или много завършен вид именно поради тази причина. Sleepy Hollow мисля, че съм гледал преди много време и нямам ясен спомен (за сметка на това наскоро си намерих двете сборничета на Уошингтън Ървинг, излизали на български, тъй че ще чета). Да седна да пиша ме вдъхнови "Маска" на Кунц, макар че тя няма нищо общо със сюжета на моя разказ. Самата история я сънувах - или поне разходката из Факултета, сигурно затова толкова съм се (пре)старал да я опиша - много ми харесва какво видях, хехе. Нататък всичко се разви от само себе си.

Ришельо - не е кардинал Ришельо, а един от героите в доста култовия филм The Devil Rides Out (от 1968, окултен хорър на Hammer). Играе го Кристофър Лий. Тамошният Ришельо (или Ришльо? Не знам) изпълнява сходна (на моя) роля, макар и не от разстояние.

Още веднъж - благодаря за отделеното време!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests