Скелотия

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
grant0306
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Tue Aug 21, 2012 11:30 pm

Скелотия

Post by grant0306 » Tue Aug 21, 2012 11:36 pm

Това е моето първо фентъзи произведение моля оставяйте мнението си
Пролог:

Преди 500 години Скелотия беше прекрасна земя. От високите заснежени планини, които подпираха небесата, до красивите зелени поля с най-зелената и сочна трева. От малките китни селца, където неуморни селяни обработваха винаги плодородната земя, до големите индустриални градове, кипящи от живот. Да, Скелотия беше прекресна земя, където джуджета, елфи, хора и всякакви други същества живееха в мир, търгуваха един с друг, а войните бяха забравени от векове. Всяка от расите да имаше свои богове, обичаи и традиции за това никога не се водеха войни или каквито и да е спорове. Всеки уважаваше другия и не му се бъркаше.
Макар и не много голяма, земята беше управляана от върховен комитет, състоящ се от едно джудже, един елф и един човек. Разбира се, на Скелотия имаше и други същества като тролове и гоблени, но те бяха твърде глупави, за да участват в управлението на страната. Пък и не искаха.
Но макар и в земята да царуваше мир и спокойствие, едно единствено нещо беше строго забранено от върховния комитет. Това бяха междурасовите връзки. Причнината не беше расизъм, омраза или каквото и да е друго подобно. Напротив, беше нещо много по-страшно. В древността преди 5000 години когато Скелотия е била още в началото на своето съществуване, един един стар мъдрец с последния си дъх направил следното предсказание:

В Скелотия мир ще царува,
никой никому не ще робува.

Но нещастие зло ще се случи,
когато междурасова любов се получи.

Същество най-зло ще се роди,
война велика ще причини

Гняв най-силен в туй същество ще бушува,
Безкрайни години той ще властвува

Така под заплаха от смърт, било забранено две създания от различна раса да имат връзка заедно, защото всички вярвали, че ако това се случи предсказанието на мъдреца ще се сбъдне.
Но както всички знаем, за любовта няма прегради. В една пролетна утрин джуджетата със своя крал били на посещение в гората на елфите, за да обсъдят търговския договор за следващата година. Там един от синовете на владетеля на джуджетата се запознал с елфската принцеса и безумно се влюбил. Няма да ви отегчавам с подробностите, но двамата тайно избягали. Разбира се, владетелите на двете раси били бесни и свикали всички свои воини, които поради липса на нужда били значително малко, за да спрат младите влюбени. Когато ги намерили, вече било късно. Младата елфска принцеса била родила малко момченце, което не приличало нито на елф, нито на джудже. Рабира се, армиите бързо убили избягалите влюбени, а бебето само стояло на един пън и гледало, сякаш разбира всичко. Когато войниците понечили да убият детето се случило нещо невероятно: от корема на бебето блеснала ярка светлина, която погълнала всички наоколо, и ги убила на място. Това била най-голямата трагедия в страната от столетия насам. Слуховете за бебето се разпространили за дни. Всички тръпнели от страх заради пророчеството.
Минали 20 години без да се случи нищо и хора, елфи и джуджета започнали да забравят за бебето, мислейки си, че вероятно зверовете са го изяли. Но върховният комитет не бил забравил. Те множество пъти изпращали могъщи воини да търсят бебето, но никой не се връщал.
Накрая на двадесет и първата годишнина от рождението на бебето настъпил черен мрак над Скелотия. Буквално над цялата страна надвиснали черни облаци и всичко потънало в мрак. Всички бягали с писъци от страх. Само в голямата крепост в центъра на страната, където се помещавал върховният комитет, царяло спокойствие. Тримата велики владетели от трите раси неуморно търсели решение на проблема.
Внезапно ярък лъч светлина блеснал и разцепил великите порти, които пазели крепоста от незапомнени времена. Големите масивни врати се превърнали в тръсчици. През тях, носен на пиедестал, влязъл млад мъж с дълга ленена роба, която покривала кльощавото му тяло. Изглеждал едновременно тънък като клечка, сякаш всеки момент вятърът ще го отвее, и силен като най-могъщия войн. В очите му се четяла дълбока мъдрост, а на бедрото му проблясвала дълга ножница. Около него вървели десетки гоблени, тролове и демони, а зад него, на където ти стига погледът, марширували хиляди същества.
Стотината джуджета, елфи и хора, които били в крепоста, онемяли, но бързо се осъзнали и награбили оръжията си. Елфи опънали лъковете си, джуджета замахвали с брадвите и чуковете си, хора изтеглили мечовете си. Но дългите години на мир и липса на тренинг си казали думата. Нападателят сякаш дори не забелязвал защитниците, които били избити за минути от армията му. Когато битката приключила, на пода се въргаляли множество тела. Мъжът спокойно слязал от трона си, а пред него все още не вярващи на очите си застанали последните защитници на крепостта: великият комитет. Тримата извадили оръжията и се приготвили за битка, но никой не се осмелявал да направи първата крачка.
- Мислите ли си че, имате шанс срещу мен - изрекъл нападателят с ехидна усмивка на лицето си.
Тримата защитници се впуснали в атака, а мъжът пред тях замахнал с ръка, сякаш с досада, и изрекъл една-единствена дума: ”рабра”. Внезапно тримата могъщи защитници се строполили на земята и повече не помръдналили. До могъщият мъж се приближил един трол и попитал:
-Готово ли е, господарю? Крепостта наша ли е?
-Да, всичко е готово - рекъл мъжът и злобно се изсмял - провери за оцелели; ако има, ми ги донеси.
-Веднага, господарю - рекло съществото, поклонило се и се отдалечило.
След няколко минути се приближило, като заедно с още трима държели бясно мятащо се джудже. Хвърлили го в краката на мъжа и насочили мечовете си към главата му, за да не мърда.
-Кажи ми името си - казъл могъщият завоевател.
-Мислиш си, че можеш да дойдеш тук и да завладееш страната ни, без съпротива? - извикало джуджето и се изплюло в лицето на мъжа.
Троловете понечили да го го намушкат, но мъжът ги спрял. Кротко избърсал плюнката от лицето си, усмихнал се и казал:
-Нямам нищо против вашата съпротива, даже напротив, сега ще те пусна, за да разкажеш на цялата страна за мен. Аз съм човекът от пророчеството, резултатът от кръстоска между елф и джудже, бебето, което не успяхте да унищожите преди 21 години. И какъв по-добър подарък за рожденият ми ден от това, да поробя тази проклета страна? Запомни името ми, жалко същество, и разкажи на целия свят за новия му владетел: могъщият магьосник Ор’Мах - след тези думи троловете завлекли джуджето до изхода на крепостта и го метнали навън. То не чакало втора покана, хукнало да бяга, защото колкото и смело да било, не можело да се изправи само срещу цяла армия.
Джуджето изпънило заръката и разпространило вестта за превземането на крепостта из цялата земя и както и очаквало, жителите на Скелотия не се дали без бой. Те многократно се вдигали на бунт, но новият владетел на Скелотия ги спирал и унищожавал без ни най-малка трудност.
разбирателство, а тези, коити ги помнели, били твърде стари, за да сторят нещо.Така за страната настъпили трудни векове. Джуджетата се изпокрили в мините и вече не излизали. Елфите, които били преследвани и избивани най-ожесточено, се скрили в горите, където могъщите дървета ги пазели. Малкото тролове и гоблени, които не се включили в армията на Ор’Мах, се качили високо в планините. Единствено хората били оставени необезпокоявани и заживели в градовете, където станали алчни, себични и изцяло подани на новия владетел.
Така минали векове и повечето жители на страната забравили времената на мир.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu Aug 23, 2012 2:27 pm

Главният минус, който мога да ти покажа е липсата на сюжет. Смисъл звучи като поучителна приказка.
Мисля че историята ще е в пъти по-интересна, ако сложиш едно НО. Нещата да се развиват по един начин, НО нещо да се обърка и историята да промени посоката си.
Второто нещо е - Бягай от стереотипа. Твърде обикновена е.
Надявам се да съм ти помогнал, колкото и скромно да коментирам ^^.

grant0306
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Tue Aug 21, 2012 11:30 pm

Post by grant0306 » Thu Aug 23, 2012 2:53 pm

ProxyFantasy wrote:Главният минус, който мога да ти покажа е липсата на сюжет. Смисъл звучи като поучителна приказка.
Мисля че историята ще е в пъти по-интересна, ако сложиш едно НО. Нещата да се развиват по един начин, НО нещо да се обърка и историята да промени посоката си.
Второто нещо е - Бягай от стереотипа. Твърде обикновена е.
Надявам се да съм ти помогнал, колкото и скромно да коментирам ^^.
ако сте забелязали това е само пролаг и начало на нещо по-голямо

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu Aug 23, 2012 4:01 pm

Значи важи само това за стереотипа.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests