Рисунки

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Wed Apr 16, 2014 8:42 am

Image
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Thu May 08, 2014 12:05 pm

Image

Image
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri May 09, 2014 9:10 am

Хаха, добра смяна в посоката. Имаше един швед-художник, който смесва супер обичайни пейзажи и обекти с някакви сай-фай концепции, може и ти да да бутнеш някой flux capacitor на капака на тия буболечки, ей така, за красота :)

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri May 09, 2014 10:12 am

Прекрасни са! Просто са перфектни! Бих искал да видя още рисунки от типа на двете коли. Наистина ми харесаха.

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Fri May 09, 2014 11:24 am

@Trip: Разбира се това би било естествено продължение. Сигурно ще направя и такива. Засега се сещам за тази рисунка, за основа на която използвах скелет на праисторическа птица:

Image


@ProxyFantasy: Благодаря, радвам се, че ти харесват! Ето нещо подобно от готовите:

Image

Планирам скоро да рисувам VW bus, Renault Alpine и други класики :)

Edit: Нямам блог, но поствам рисунките си на моята страница във Фейсбук: https://www.facebook.com/galen.ivanov
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri May 09, 2014 12:42 pm

Добавих те като приятел, защото нямаше опция за последване.

А имаш ли някакви планове за рисуване на природни картини или всекидневни сценки в стила, в който рисуваш колите?

Допълнителен въпрос е с какво се занимаваш? Интересно ми е.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri May 09, 2014 1:20 pm

Много ми хареса бийтълът :thumbsup:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Fri May 09, 2014 2:02 pm

@Proxy: Готово, вече сме приятели :)

Мисля да натрупам малко опит, като рисувам животни, превозни средства, после да се захвана с човешки фигури и лица, както и интериор, и може би пейзажи. Последните (characters/environment) са ми необходими, за да мога най-после да реализирам идеята си за игра (point & click puzzle adventure, вдъхновена от Machinarium - 2d, OpenGL, plain C :) )

Що се отнася до стила, в който рисувам колите - до голяма степен той се определя от "изразните средства". В случая това са маркери Copic, от които имам само сиви цветове (тонер сиво T1, T3, T4, T5 и T7) и един жълт (фона на Боба Фет).
За пейзажи смятам да се пробвам с акварелни моливи.

По образование съм компютърен инженер, но никога не съм работил нещо сериозно в тази област. Настоящата ми длъжност (за още месец, вчера ме зарадваха, че ще мм връчат предизвестие за съкращение :) ) включва в името си "... и поддръжка на компютърната система", но иначе се занимавам с внос-износ на мебели и още куп неща като корепонденция с клиенти, преводи от/на английски и т.н.

Мисля да се позанимавам с програмиране и да си търся работа в ИТ сферата. Междувременно чета и рисувам :)

@Ghibli: Благодаря, заслугата е на модела :) Смятам тази рисунка за прелюдия към рисуването на любимите ми поршета. Надявам се скоро да стигна до Porsche 356, а после и до легендата 911.
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests