Стихче от Феликс

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 17, 2008 10:05 am

С други думи ти не приемаш забележки относно правописа си, считаш писмената грамотност за нещо маловажно и ако някой ти направи забележка на тая тема, следват драми. Ми добре. За човек, който от петнайсет години не си служи с българския, се справяш удивително добре и заслужаваш адмирации. Искрено го казвам. Много уважавам такива хора. Има една друга категория, която адски ме дразни - стоят половин година някъде в чужбина, след което почват да говорят на български с акцент. Виж сега. Ако наистина смяташ да се занимаваш с поезия, правописът е от голямо значение. Вазов е писал с "ъ" накрая, щото по онуй време така е било правилно. И Ботев е писал с "ъ", и Славейков... Нормално. Ненормално би било обратното. Но не са допускали правописни грешки. Мисълта ми е, пиши стихове, но после им удряй една редакция. Ако не си сигурен кое как е (което е нормално, особено щом толкова време не си писал на български), питай. Никой тук няма да ти се присмее и да те посочи с пръст. Но недей да се цупиш на добронамерената критика, няма смисъл.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Fri Oct 17, 2008 10:12 am

Чакай, чакай ... един момент....
На какво основание реши ,че съм ти приятел???!!
На мен всички живи същества са ми приятели! Прощавай ако съм та засегнал с тази си фамилиарност! 8-)
Обуз означава хмммм тежка ноша, задължение... еееее.... на английски се превежда като "burden".
Според мен имаш предвид "обоз" което е ..съвсем друга риба. "Обуз" на български май няма, освен ако не е някое много древно тракйско слово специално съзадено от древните траки..за да се римува с "буза" :D
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Felix_L
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Mon Oct 13, 2008 10:39 am
Location: Israel

Post by Felix_L » Fri Oct 17, 2008 10:52 am

Ама вие сте невъзможно досадни бе!
Господи какъв идиот съм ,че се радвах на този сайт!

Приличате на Вогоните от галактическия стопаджия.....

Искренно съжалявам , че си сложих тука мой лични поетични неща ,

Ако Администраторите биха били любезни , моля ви изтрийте този топик ....

Приятел бил на всичко живо... ебаси плоската реакция .... за мене тогаз си вмирисан труп.
Last edited by Felix_L on Fri Oct 17, 2008 11:18 am, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 17, 2008 10:56 am

И защо точно вмирисан труп? Как точно това наречеш някой "вмирисан труп" е адекватна реакция на това той да ти каже "приятелю"?

И защо не прочете какво ти е казала Марфа, а се хвана за някаква негова фраза, очевидно казана несериозно?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 17, 2008 11:11 am

Човек, държиш се леко неадекватно и твърде непогрешимо за моите разбирания за добър вкус. Ти си знаеш де, но нетърпимостта към критика е първият признак, че сам не си сигурен дали творчеството ти може да понесе такава. Ако си очаквал телешки възторг, объркал си форума. Тук хората са критични.

И да, българският ти доста куца в сравнение с повечето хора тук. Не бих го изтъквал, ако ти не беше твърдял обратното, защото наистина си е много хубав за човек, който не го е използвал 15 години. Обаче малкият зъл нихилист в мен обича да тъпче неоправдано самочувствие, какво да правим.

Айде, жив и здрав.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 17, 2008 11:15 am

Ей, лоши хора сте, хейтъри - скършихте крилата на творческият полет на човека. А той дойде с такова щастие да поговори с Българчета и да ги осветли с емоцията си. Сега си тръгва покрусен от калта излята върху него от скучните вогони. :wink:

User avatar
Felix_L
Smallfolk
Posts: 22
Joined: Mon Oct 13, 2008 10:39 am
Location: Israel

Post by Felix_L » Fri Oct 17, 2008 11:32 am

Роланд,

Между злият садистичен нихилизъм и телешкият възторг, съществува огромен диапазон на нормални отношения.

Не мисля ,че опасенията ви че ако не ми плюете в душата някой ще ви нарече глупави възторжени телета, са обосновани !

Така или иначе тъй като ти си администратор , възможно ли е да изтриеш този топик или поне мойте стихове от него?

Благодаря предварително!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Oct 17, 2008 11:32 am

Мога да ти намеря примери на известни поети, които тъпчат наляво и надясно всяко възможно и невъзможно граматическо,правописно и бюрократично правило..

И стиховете им са Супер!
Кажи няколко. :) Тук въобще не си говорим (само) за граматическа грамотност. Говорим си за способността да си служиш, с думи, фрази, изречения. Писането на поезия е това. Всеки е казал всичко, което си струва да се каже, поне хиляда пъти в историята на поезията. Това, което ще те отличи, е начинът, по който ти ще кажеш това, дето те вълнува.

Понеже в мига, когато сложиш стихотворенията си на показ пред нас, ти 1) ги нареждаш до стиховете на хора като Яворов, Далчев, Борис Христов, Пушкин, Пастернак, Кийтс, Дън, Йейтс, Одън, Къмингс, Елиът, Шекспир - които са по-лесно достъпни в Интернет дори от твоите и 2) ги слагаш на показ пред хора, много от които са чели поне един от гореспоменатите.

Точно затова отначало тръгнах с нагласата, че стихотворенията ти са материал, подлежащ на (сериозна) дообработка, че са работни варианти, независимо колко финални ги смяташ ти. Ако не искаш да поправяш вече написаното от теб, напиши нещо ново, но вземи предвид поне нещо от това, което хората, чели стиховете ти, са ти казали след това. Щото със "страхотно стихотворение, браво, давай все така" не става. "Все така" не се прогресира.
Last edited by Trip on Fri Oct 17, 2008 12:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Oct 17, 2008 11:37 am

Аз не се чувствам проявила зъл садистичен нихилизъм.
Бих искала да знам кой конкретно го е проявил.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 17, 2008 11:55 am

И как точно някой ти е плюл в душата, както и смяташ ли за нормално да наричаш "вмирисан труп" човек, обърнал се към теб с "приятелю"? Просто ме е страх да си представя как реагираш на обидите, след като по такъв начин реагираш при един нормален диалог. Брррр! :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Fri Oct 17, 2008 12:29 pm

Приятел бил на всичко живо... ебаси плоската реакция .... за мене тогаз си вмирисан труп.
Не бе Фелкис, аз в този случай съм малко като доктор Дулитъл..ако разбираш какво искам да ти кажа... :lol:

А, за да се дистанцираме малко от "садистичния нихилизъм" един сериозен въпрос. Кои са твоите любими поети и кой от тях смяташ, че ти е оказал най-голямо влияние?
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Oct 17, 2008 12:40 pm

Абе Делвиг, ти ебаваш ли се с човека или наистина мислиш, че "обоз" става като синоним на "обуз"?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Fri Oct 17, 2008 12:46 pm

Зависи какво е "обуз" :D
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Oct 17, 2008 12:47 pm

Аз доколкото разбрах, единствената българска дума със звучене, подобно на "обуз", която Делвиг знае, е "обоз". Аз също, между другото, макар да схванах по контекст какво би трябвало да значи "обуз".

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Oct 17, 2008 1:10 pm

Обуз има общо с обоз колкото и с трамвай, нали и двете неща са тежки. Защо аз я знам тая дума и нямам никакъв проблем да разбера значението й?

Едит: аха, щото се употребява в съвременния руски. За който се интересува: обуза - бреме, тегоба, тежест, товар; тежко задължение.

Обаче както подозирах думата е старославянска, тоест вероятно съм я срещала и при четене на български.
Last edited by Ghibli on Fri Oct 17, 2008 1:20 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests