Надежда

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

Post Reply
User avatar
Blade
Farmer
Posts: 51
Joined: Fri Mar 02, 2007 11:17 am
Location: bourgas/sofia
Contact:

Надежда

Post by Blade » Fri Nov 02, 2007 7:34 pm

Мамка му, колко добре бях обяснил "защ, как и къде се е пръкнало долното" и ми се рестартна компа :( Общо взето, с две-три думи, накратко, докато си цъках из форума ми дойде извратената муза и изпрасках кратко описание на настроението си във въпросният момент......то и аз май не знам за кво аджеба иде реч.... :?

Надежда

Тъгата ме държеше за ръка цяла нощ и решеше неумело косите ми с размитите си в сивотата на безчувствието пръсти.
Не помня първите дни от похода си, не помня и вчерашния ден, дано да забравя и днешния. Единственото, което ме караше да продължавам напред, бе надеждата..
Тази кучка насилваше душицата ми, която готовата да се предаде, раздираше с жълти зъби изгнилата си плът....ден след ден, след ден...
И ето продължавах да вървя напред, да слагам крак пред другия, докато накрая заспя, грохнал от умора, в шумата на мрачната гора.
Миговете от отминалия ми живот приличаха на наниз сухи раковини,
някога пълни с живот и подмятани от ажурните вълни на слънчево море, а сега чупливи парчета, безцветени спомени за нещо, което имаше тягостния вкус на суха пепел...
Проклятие на утрешният ден - твойто име е Надежда!...
And to the fire-ey'd maid of smoky war
All hot and bleeding we will offer them:
The mailed Mars shall on his altar sit,
Up to the ears in blood...
Shakespeare

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests