Предложение за RP

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri May 12, 2006 11:26 pm

и аз и аз си нямам:))))
Image

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Sun May 14, 2006 12:09 am

OK, хайде първо да уточним на коя от игрите ще играем. Аз съм съгласен със всички от изброените до сега. Предполагам че Водещ може да бъде този който първи е предложил играта. Ако той няма желание, някой друг може да поеме. Ако някой от играещите иска да играе друго РП да не се притеснява да се обади.

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Wed May 17, 2006 9:48 pm

E, puk kato ne 6tete, va6a si rabota. :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed May 17, 2006 10:19 pm

На английски, трябва да призная, едва ли някой ще ще...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed May 17, 2006 10:31 pm

Намирам идеята за копие на нечия чужда идея за Role Playing Game за изключително глупава.

Мисля, че хората ще са далеч по-мотивирани ако изградите света/story setting-а заедно или поне един да предложи нещо лично свое и другите да го приемат или предложат някакви промени.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Wed May 17, 2006 11:16 pm

Не съм много навътре в нещата, но ако някой предложи нещо свое и на български, като това на zhivik например, може повече хора да се навият. Че дори и аз може да се включа
Gone for good

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Mon May 22, 2006 2:37 pm

Ъх, Елейн, да се създава сетинг/свят е най-лесното, въпросът е, че трябва поне малко да се съобрази със съществуващи правила, за да се спести създаването на нови правила и пр.
Другото... убедена съм, че тук всичкиса с много развито въображение, но няма как да се създаде съвсъм, абсолютно и тотално нов сетинг/свят. Просто ако не друго, има над 60000 хиляди свята (а може и много повече), няма начин да не пунтираме нещо съществуващо.
Второто: ако първият път играем по извествен свят,(т.е. нещо от типа на D&D) ще бъде улеснение за тези, които играят за първи път, просто защото почти всеки е чувал за него и е наясно с концепцията (средновековен свят в комплект с магии, чудовища и чудеса... примерно).
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 22, 2006 2:43 pm

Не че нещо, но колкото и свята да има, пак можеш да си измислиш нещо оригинално (затова и още се пишат книги бтв), а пък дори някой някъде да е играл същото - кво от тва? Защо трябва НАРОЧНО да се копира някой свят?
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue May 23, 2006 1:56 pm

Ъъъ, аз доколкото схванах идеята беше за free roleplaying, т.е. без системи, правила, зарове и т.н., единственото, от което има нужда е оригинална история. И тъй като не искам да се крия зад кюповете, а и направих предложение, нека да опитаме по него, ако има желаещи. Обещавам, че въпреки че сетинг-а си е повече или по-малко нашият съвременен свят, ще има свръхестествени прояви, макар и не в класическия смисъл, както в един фентъзи свят. Единственото, за което искам да помоля, е да почнем следващата седмица, защото тези дни няма да съм в София.

Това, което предлагам, е всеки който желае да играе, да представи кратко описание на героя си - история, занимание, евентуално някакви умения. Все пак ви моля да не се впускате в крайности, като например гениални хакери или майстори по бойни изкуства, все пак не искаме да играем X-Men. Освен това можете да предложите хора, близки по някакъв начин на героите ви - например познат в полицията, пресата или дори организираната престъпност :) - отново ако може без "министъра на вътрешните работи ми е чичо" и подобни.

В общи линии това е, имам някакви мъгляви идеи, които мога да избистря. Единствената причина, поради която не се обадих по-рано е, че нямам никакъв опит в ролеви игри, и някак си смятах че не е много хубаво да започвам като разказвач (водещ, game master).
This signature is not yet rated

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Aug 09, 2006 10:16 pm

Ами, макар че са минали вече 3 месеца; има ли възможност да стане. Никога не съм играла рол, но много бих желала да пробвам. Харесва ми темата на Живик щото не е много традиционна и изисква въображение.
Ако въобще някой влиза и чете топица - и аз бих искала да играя!!

:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Кикаха
E'lir
Posts: 196
Joined: Sat Jul 16, 2005 10:23 am

Post by Кикаха » Thu Aug 10, 2006 12:52 am

Ами не знам,но тук едва ли ще стане такова нещо.Ако искаш ще ти пратя ЛС със сайт,на който има много такива онлайн рпг-та.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Aug 10, 2006 11:27 am

Ами аз бях измислил едно-две неща като сюжет (главно психарии :) ), ама явно никой не се нави, така че няма смисъл да бия по главата хората, след като не искат ...
This signature is not yet rated

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Thu Aug 10, 2006 12:17 pm

От няколко дни се чудя дали има сми да се пробвам , защото направо ме е страх да си помисля колко бездарна може да се окажа, но в крайна сметка май се престраших :) ако ме искате в "клуба", разбира се!!!
Image

CREDENDO VIDES!

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Игрите

Post by BaYa » Thu Aug 10, 2006 9:10 pm

Кикаха wrote:Ами не знам,но тук едва ли ще стане такова нещо.Ако искаш ще ти пратя ЛС със сайт,на който има много такива онлайн рпг-та.
Ами много ще съм благодарна. Моят приятел не спира на Хироуз, а брат му е луд по Меиджик (даже ми донесох карти от България), но аз никога не съм имала време.
Та викам да си поразвеселя старостта - :mrgreen: !
Само имай в предвид че БГ сайтовете май са недостъпни за мен - демек, опростено, аз съм извън България.
Живик, мене няма нужда да ме биеш по главата,
1во - щото и без това съм си навита (стига да мога да играя когато мога защото не всяка седмица имам достатъчно време за интернет)
2ро - щото аз се защитавам (така ме научиха като малка) :roll:

Та така, вие ще кажете. Но ме бройте в желаещите.

:monkey:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Кикаха
E'lir
Posts: 196
Joined: Sat Jul 16, 2005 10:23 am

Post by Кикаха » Thu Aug 10, 2006 10:05 pm

Пишете ме и мен,само че не ги разбирам много много изчисленията на пораженията и т.н,които доколкото знам се изчисляваха от зарове...? :roll:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests