Dreams, dreams

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Dreams, dreams

Post by Elayne » Wed Jan 12, 2005 3:06 pm

На 100% съм сигурна, че такава тема вече е имало (най-малкото, защото я помня), но пък това беше достатъчно отдавна, че да пусна нова.

Става въпрос за сънищата, ако не сте разбрали досега :P . Та, сънувате ли? Обикновено какво сънувате? Какво сте сънували последно? Хех, това малко като кръстосан разпит излезе :oops: :roll: ..., но нали трябва по някакъв начин да го задоволя това мое любопитство. Опитвате ли се да "дешифрирате" това, което сте сънували (ако въобще помните)?....

Напоследък сънувам страшно много планини. Всякакви планини... включително и вулкани :roll: :oops: . Последният ми сън още ме държи напушена от смях като се сетя само :D . Бяхме малка група форумци (от които само Роланд си спомням, щото вървеше пред мен) около 7-8 човека и изкачвахме връх Ботев, който, представете си :shock: , беше активен вулкан. Та драпаме ние по някакви каманяци, досущ като в LOTR movie, с раниците на гърбовете, а планината се тресе заплашително под краката ни. Някакви камани падат около нас... много драматично, нали? На върха, където трябваше да е кратерът на вулкана се простря една зелена ливада, а времето изведнъж от слънчево стана съвсем мрачно, държовно и силно ветровито. Най-странното беше, че като се обърнах да видя пътя назад пред мен се простираше Софийското поле и една голяма и висока Витоша със се телевизионната си кула :shock: :shock: :shock: !
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Jan 12, 2005 9:10 pm

:))))))) Връх Ботев, а? Майтап :) И аз съм сънувала хора от форума, в интерес на истината :)
За съжаление почти не помня какво сънувам, дори когато са хубави неща. А ярките сънища не стават за разказване. Или са много лични, или са безсмислени - наприемр веднъж сънувах конници, които прескачат река и се приземяват на шлепове (страшно красиво и кинематографично), а после война и празна къща с хамстери в буркан - на мен ми беше интересно, но така като го напиша няма смисъл. Последно вчера сънувах някаква история с един герой от сериала, който гледам, и някой ми говореше нещо за това, че deaеu е преобразуван глагол - това е от многото аниме :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Jan 12, 2005 9:21 pm

т'ва за хамстерите сигурно е причинено от котешкото в тебе :Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jan 12, 2005 11:23 pm

Сънувам много странни и объркани неща, и понеже често се будя по няколко пъти през нощта, си спомням(поне за малък период) доста от тях. Всичките са много странни, объркани, но със своя странна вътрешна логика някак. Обаче сега не си спомням точно нито един от сънищата си, а и така преразказвани, ще звучат съвсем безсмислено. 8-) Освен спомена как сънувах, че аха да спечеля големите пари от Еврофутбол и нещо стана в последната минута на последния мач и бях адски бесен...исе събудих, за щастие, преди да получа истеричен припадък насън. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Jan 13, 2005 1:30 am

Рядко помня какво сънувам. А и рядко е нещо логично...

Сега си спомням за един сън около Коледа. Беше прекрасно - оглеждах стари замъци в някаква хълмиста местност с много зелена и свежа гора. За да наема един от тях за жилище, представете си! :roll: Но архитектурата и пейзажите бяха впечатляващи! :D

Друго, което никога няма да забравя, е как умирам. Ей така, вървейки към магазинчето в съседния блок (което вече не съществува, а и аз вече не съм в блока...но така или иначе сънят беше отдавна) и изведнъж умирам. Съзнавах, че умирам. И после остана само тъмнината и усещането, че ме носят нанякъде. И сякаш някой ми разреши един последен поглед - видях пълната луна високо в нощното небе. Синкавозеленикава, ярка, вълшебна...
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jan 13, 2005 2:36 pm

Хм, тази вечер сънувах, че искам да участвам в някакъв протест срещу разливането на нефт в един залив, но не ме пуснаха на кораба с протестиращите, защото съм била много малка(???).
Май не съм сънувала че умирам, но веднъж сънувах, че ме прострелват - беше някак адски истинско, усещах го много пълно физически.
Не се опитвам да "дешифрирам" сънищата си - според мен съновниците и прочие могат да служат в най-добрия случай за забавление. Иначе мисля, че сънищата дори не винаги отразяват подсъзнанието ми, твърде хаотични са:)
Last edited by Morwen on Thu Jan 13, 2005 2:53 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Jan 13, 2005 2:49 pm

Аз от край време си имам шантави сънища и понеже си водех дневник дълги години си ги записвах. Винаги съм се опитвала да ги тълкувам, редовно си ровех из съновника в нас :D Странното е, че много често ми се е случвало да ми се сбъдват сънища :shock: Чак съм се плашила понякога. Другият момент е с абсолютно безсмислените сънища. Които също не са рядкост.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Jan 13, 2005 2:52 pm

По принцип не си помня сънищата. Само за кратко след като съм се събудил, после ги забравям. Никога не съм се опитвал да ги записвам, а може би ще е интересно...
Така де, нямам какво да кажа точно по темата, ама е хубава и не се сдържах да я спамна :)

Хм, защо пък не :)

Ето ви съня на един мой братовчед от преди доста години.
Та значи, седи си моя човек и при него идва Алф. И се качват на космическия кораб и отиват на Мелмак. Там минават по един мост от котешки кожи и след това Алф го запознава с майка си (тука не си спомням описанието). И стои си типа и гледа майката на Алф слага един тиган на огъня. Пита за какво е тоя тиган, а те му казват, че ще го пържат. Той протестира като казва, че не е котка, а те му отговарят- "не, ти си една голяма, тлъста котка"....
И тъкмо го хвърлят в огъня и той се буди ...
И така....
:)
:)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Jan 13, 2005 3:42 pm

:D Дааа, факт е, че ако сънуваш дълбоко обикновено е толкова реално, че вероятно на сън ще се питаш дали сънуваш или е истинско. Аз също съм сънувала, че умирам и беше толкова истинско, колкото вероятно е било за Джаар и за Морви, когато са я простреляли. И вероятно, защото съзнанието ми няма реална представа, какво би могло да става след смъртта, се изключва (total blackout) и ... просто потъвам в тъмнина, след което се събуждам (вероятно поради невъзможност да го досънувам, без откровено да си го измисля).

Като малка пък сънувах че падам... обикновено заедно с леглото през прозореца (живея на 8-мия етаж, та си е сериозно стресиращо изживяване :roll:).
тази вечер сънувах, че искам да участвам в някакъв протест срещу разливането на нефт в един залив, но не ме пуснаха на кораба с протестиращите, защото съм била много малка(???).
Хехе :), ако го беше пуснала анонимно пак нямаше да се усъмня в авторството. Особено в "защото съм била много малка".

Пък, ето на, аз продължавам да си сънувам планини, баири, гори и форумци с раници :? ... Това, което ми смути нощта вчера почти изби рибата. Тоя път се влачехме пеша през Искърското дефиле в едно отвратително мрачно и облачно време. Помня добре Алексис, която не спираше да приказва :roll: :oops: :D и непрекъснато ми правеше забележки за какво ли не :? . След целодневно вървене по горите, без да срещнем жива душа, че и каквито и да е признаци на цивилизацията пред нас, ей така от нищото, изникна голяма футуристична стъклена постройка, в която цареше невероятно оживление. Стъклата бяха жълти между другото, жълто-златисти (т.е. всичко беше все едно го гледаш през жълти очила). Точно тогава заваля страхотен порой и някой каза, че сме трябвало да видим в колко часа тръгва влака за София :roll: :shock:. Пратихте ме мен да ви проверявам разписанието, след което се загубих сред многото ескалатори, коридори и врати с херметическо затваряне...
Накрая ви видях през един от жълтите прозорци да хващате в пороя влака за София, който беше от онези японски superspeeders :shock:...

Шантаво, нали? Не по-малко от съня на приятеля ти, Джаим... Хехе, котка бил и ще го пържели :P :twisted: :D .
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Jan 13, 2005 5:20 pm

Ако не бях такъв мързел и си записвах сънищата преди да ги забравя можеше и да напиша някой бестселър. :P Само някакви супер сложни заплетени истории, които обаче почти веднага забравям. Няколко пъти съм сунувал как ще завършват мачовете на любимия ми футболен отбор, но пък все не познавам. :wink: А да сънувам,. че падам и като последствие да се будя ми се е случвао много пъти...може би защото и w RL не обичам височините.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Thu Jan 13, 2005 8:07 pm

Аз много често сънувам, че летя. Не със самолет или каквото и да е друго средство, даже и крила нямам. Но мога да летя и често го правя. И да ви кажа - страхотно е, нищо че е насън само. Спомням си особено ярко един сън, в който бягах надолу по някаква поляна с много зелена трева, после стигнах някакво езеро и полетях над него. Беше мрачен сън, с буреносно небе и едни такива тъмни води на езерото, но много вълнуващ.
Другото, което доста често сънувах до преди няколко години е как скачам от балкона на нашия апартамент /тогава живеехме на 6 етаж/ и много яко чувствах как падам надолу, докато малко преди да се ударя в земята си политах спокойно и накрая си стъпвах на земята съвсем нормално. Странен сън, като се има предвид, че нямам кураж и на едно бънджи да се пробвам даже.
А до преди да взема шофьорска книжка много сънувах как карам кола и също се кефех максимално.
А един от най-шантавите ми сънища е как минавам през металодетектора на някакво летище и той се разпищя като откачен. Като се погледнах установих, че кой знае защо съм в пълна военна униформа, с все оръжията и прочие. Имаше защо да пищи:Р
А на съновниците изобщо не вярвам, както не вярвам и едва ли някога ще повярвам в хороскопите.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Fri Jan 14, 2005 12:02 am

Много рядко ми се случва да помня, че изобщо съм сънувал. Понякога, когато се събудя, помня много ясно съня и много му се радвам, но избледнява след 20-30 секудни. Всъщност сега като съм на училище и ме вдига будилник почти никога не ми се случва да помня сънища ако изобщо сънувам, но се чувствам много изморен сутрин. Когато сънувам, се чувствам доста отпочинал, но както казах помня съня само 20-30 секунди.
От малък не ми се е случвало да имам кошмари, а и тогава бяха много малко, но помня един просто култов. След като за пръв път бях гледал епизод на "Улица Сезам", сънувах че Голямото Пиле (онова жълтото) изяжда родителите ми и после гони мен из къщата.
Просто страхотно като за единствения сън, който помня, нали? :? :(

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Jan 14, 2005 3:16 am

Сега като казахте, се сетих, че и аз навремето сънувах често че падам. Аз пък падах по задното стилбище на входа на стария апартамент... Стените там бяха едни такива зелени, малко като в болница и аз просто падам, тип несъзнателен плонж, надолу.

Няколко пъти съм сънувал, че летя и беше наистина прекрасно! Не може да се опише с думи, трябва да се преживее! :D

А веднъж или два пъти съм се сънувал и в света на Колелото. Голяма шантавиня беше. Помня как някакви мракохръти ни гониха и от някъде се взеха Аес Седай и се скрихме в някаква крепост... И имаше нещо като битка, от която помня само огъня...

Най-мразя реалните сънища за ежедневни неща. Обикновено в тях нешо винаги се обърква, а е толкова реално, че като се събудя и в началото ми трябва време за да се осъзная и успокоия, че всичко е наред.

Освен това като малък сънувах често някакъв мъжс тъмни очила, който ме замеряше с ножове. Винаги ми беше много интересно и много му се радвах. И аз не знам защо. :roll: :shock:
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jan 14, 2005 11:49 am

Ей, това с летенето го бях забравила. Най-забавно е, когато летя седнала :lol: Май Фройд беше казал, че сънища с летене говорят за незадоволени сексуални желания :D
Моята съквартирантка беше царица на шантавите сънища. Веднъж сънува, че някакъв натовски самолет е паднал до блока ни в Търново и всички трябваше да се евакуират, защото самолетът се беше опрял в блока и щеше да го срути :shock: Ние отказахме да се махнем и тогава дойде бат Бойко Борисов 8-) После не помня какво беше.
А вие цветно ли сънувате? Това бил първият стадий на лудостта :lol: За мен е ясно :wink:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 14, 2005 12:46 pm

Ами аз никога не съм сънувала черно-бяло. Дори не мога да си го представя, честно казано.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests