Сексистки хроники

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Mon Feb 08, 2016 3:59 am

В тези сайтове не видях статистики, които доказват масовото използване на дейт рейп наркотици, за което говореше. Повечето са вариация на "лалала 1 от всеки 4/5 жени в унито е жертва на сексуално насилие лалала", където въпросните 1/5 (1/4) отношения идват от някакви проучвания, които имат доста проблеми и чиито резултати са оспорвани от други проучвания.

Ето в тоя ред на мисли статия от Time, пусната 7 дни по-рано от статията в Time, която ти си цитирал:
http://time.com/30545/its-time-to-end-r ... -hysteria/

Не ти я давам като адекватно доказателство за каквото и да е, а просто като илюстративен пример за това какви полярни мнения се намират в една и съща медия по едно и също време и как по тая причина най-добре да не се връзваме особено на нито едно от тях. Щото тъжната истина е, че читави статистики по тея въпроси просто НЯМА, а само читавите статистки биха могли да покажат как стоят нещата.

За wage gender gap-a сайтът, който си дал всъщност показва точно това - че въпросният го няма, като се вземат предвид редица фактори - заемана длъжност, години на служба и това дали жената излиза в отпуск да си гледа семейството. Да, има разлика между заплащането, но то не е задължително щото на жените им плащат по-малко за същото количество и качество на труда, като тези доставени от мъжете. За да изчезне тая разлика ще трябва най-сетне мъжете да почнат да си гледат децата и да поемат същите семейни ангажименти като жените. Което е съвсем различно от това да се реве за изкуствено изравняване на заплатите.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Mon Feb 08, 2016 10:42 am

Добре де, болднатия линк не го ли цъкна? Това са анонимни интервюта с МЪЖЕ ебаси.

Иначе това за джендър гапа е трудно може да се коментира, защото в корпоративна америка заплащането не е регламентирано и двама души на еднаква позиция на едно и също работно място може да получават тотално различни заплати поради редица фактори. И при все, че това е незаконно, работодателите често доста агресивно забраняват на подчинените да коментират колко им се плаща.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Mon Feb 08, 2016 10:58 am

Погледнах и болднатия линк и в него нямаше НИЩО за дейт рейп дръгс.

Имаше няква статистика, според която 30% от анкетираните мъже биха действали по “intentions to force a woman to sexual intercourse” ако знаят, че ще им се размине, ама като им заменили "intentions to force" с "intentions to rape" процентът намалял до 13%. Което показвало, че мъжете не асоциирали "force a woman to sexual intercourse" с "rape". Ми като се има предвид, че "intentions to force a woman to sexual intercourse" може да значи един гъзилиард неща от невинно мрънкане за сини топки, до брутално насилие, много ясно, че ще имаме някакви такива промени с процентите. За останалото трябва да проверя самата статия - щото трябва да се види как са си подбрали представителната извадка за анкетата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Сексистки хроники

Post by The Dragon » Mon Feb 08, 2016 11:49 am

Amelia wrote:Погледнах и болднатия линк и в него нямаше НИЩО за дейт рейп дръгс.

Имаше няква статистика, според която 30% от анкетираните мъже биха действали по “intentions to force a woman to sexual intercourse” ако знаят, че ще им се размине, ама като им заменили "intentions to force" с "intentions to rape" процентът намалял до 13%. Което показвало, че мъжете не асоциирали "force a woman to sexual intercourse" с "rape". Ми като се има предвид, че "intentions to force a woman to sexual intercourse" може да значи един гъзилиард неща от невинно мрънкане за сини топки, до брутално насилие, много ясно, че ще имаме някакви такива промени с процентите. За останалото трябва да проверя самата статия - щото трябва да се види как са си подбрали представителната извадка за анкетата.
Стига злупотребявала с твоите common sense и statistics knowledge privileges.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Сексистки хроники

Post by Litz » Mon Feb 08, 2016 1:25 pm

В последните мнения не мисля, че има обвиняване на жертвата. Обвиняване на жертвата беше това, което се случи след Кьолн- "Жените да стоят на една ръка разстояние от мъжете, да се обличат еди как си, те са предизвикали мъжете като носят парфюм??", това че казваме, че всеки сам си носи отговорността и че намираме за абсурдно да пиеш с някого 10 часа, да се лиготите, да се гушкате и после да изключват също толкова пияния пич, е абсурдно, не ни прави сексисти. Защото ако и двамата са супер пияни, както тя не може да му даде съгласие, той също не може да й даде такова, камо ли да разчете намеците й за квото и да е било.


Онова проучване, което уж "доказвало" 1/5 статистиката е лимитирано до ДВА университета, риспонс рейта на жените е бил супер нисък, и освен това начинът по който са били зададени въпросите им. Смисъл има въпрос "Някой опитвал ли е, но не е успял да прави секс с вас, като ви заплашва?" Еми това не е рейп, нито sexual assault, а просто заплахи. Неприемливи, но все пак са само заплахи.


Ето тая статия:
https://www.washingtonpost.com/news/fac ... an-update/
Still, the report did indicate interesting trends over time, including the fact that sexual assault on campus had been declining in recent years–and that the incidence of sexual assault was higher for women who were not in college. The report also offered a useful guide to the differences between various studies of sexual assault on campus, including this caveat about using the Campus Sexual Assault Study: “Because of the limited population included in the CSA, it should not be assumed that findings from the survey are representative of the population of persons ages 18 to 24 or even to college students specifically.”
Оф по тая дефиниция в България сто процента от момичетата са били assault-нати, преди да навършат 14, нали.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Сексистки хроники

Post by Morwen » Mon Feb 08, 2016 2:09 pm

Добре, вие предполагате, че единствената опция е Луси да спи с Мат подпийнала, но напълно на себе си и на другия ден се усети, че той всъщност е селянин и тя не го ще и да се обяви за изнасилена. Съответно съвсем логично обявявате Люси за идиотка.
Въпросът е, че го има и случая, в който Луси е добре наквасена с помощта на Мат и приятели. Ся, това че Луси не си знае мярката не е хубаво, но не е и като да е престъпление. Луси не може да ходи по права линия и освен че главата й тежи от алкохола заспива права и защото е 3 сутринта. Мат мило я закарва до най-близкото легло, по случайност негово. Съответно в това състояние тя дори няма нужда да казва "да", защото е толкова пияна и заспала, че не може да опровергае нищо, което Мат каже, че е станало. Мат пък прави секс с жена, която е на ръба на безсъзнанието или може би дори спи по време на така желания от нея секс. Да, нямаме жестоко и гадно изнасилване, но не е като да не се е възползвал и то напълно осъзнато.

Проблемът е, че това са крайните случаи и обикновено нещата не са толкова прости.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Re: Сексистки хроники

Post by Onslaught » Mon Feb 08, 2016 3:39 pm

Morwen wrote:Добре, вие предполагате, че единствената опция е Луси да спи с Мат подпийнала, но напълно на себе си и на другия ден се усети, че той всъщност е селянин и тя не го ще и да се обяви за изнасилена. Съответно съвсем логично обявявате Люси за идиотка.
Въпросът е, че го има и случая, в който Луси е добре наквасена с помощта на Мат и приятели. Ся, това че Луси не си знае мярката не е хубаво, но не е и като да е престъпление. Луси не може да ходи по права линия и освен че главата й тежи от алкохола заспива права и защото е 3 сутринта. Мат мило я закарва до най-близкото легло, по случайност негово. Съответно в това състояние тя дори няма нужда да казва "да", защото е толкова пияна и заспала, че не може да опровергае нищо, което Мат каже, че е станало. Мат пък прави секс с жена, която е на ръба на безсъзнанието или може би дори спи по време на така желания от нея секс. Да, нямаме жестоко и гадно изнасилване, но не е като да не се е възползвал и то напълно осъзнато.

Проблемът е, че това са крайните случаи и обикновено нещата не са толкова прости.
Прочете ли статията която бях линкнал на предната страница? Случаят е доста подобен на описания от тебе. И въпреки, че мъжът представя в своя защита най-очевидната и идиотска лъжа пак го оправдават, защото в крайна сметка няма свидетели и няма следи от насилие. По всичко изглежда, че момичето казва истината, но реално погледнато няма доказателства за насилие на базата на които да го осъдят. Накрая пак опира до това, че или момичето не трябва да се поставя в такива рискови ситуации или трябва винаги да приемаме версията на жертвата на честна дума. Не е като мъжът да не осъзнава, че извършва престъпление и да се смята, че примерно с лекции в училище ще се избегнат подобни случаи е наивно според мене.
"Unless we keep the barbarian virtues, gaining the civilized ones will be of little avail."
"Some ideas are so stupid that only intellectuals believe them"

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Сексистки хроники

Post by tigermaster » Mon Feb 08, 2016 6:55 pm

Amelia wrote:За wage gender gap-a сайтът, който си дал всъщност показва точно това - че въпросният го няма, като се вземат предвид редица фактори - заемана длъжност, години на служба и това дали жената излиза в отпуск да си гледа семейството. Да, има разлика между заплащането, но то не е задължително щото на жените им плащат по-малко за същото количество и качество на труда, като тези доставени от мъжете. За да изчезне тая разлика ще трябва най-сетне мъжете да почнат да си гледат децата и да поемат същите семейни ангажименти като жените. Което е съвсем различно от това да се реве за изкуствено изравняване на заплатите.
+1000 за целия пост.
Понеже ми писна от разговора за изнасилванията, искам да споделя нещо по това, което съм цитирал. Миналата година една колежка ми изнедоволства, че щях да взема за април по-висока заплата от нея, макар че по това време бях все още в пробен период на по-ниско заплащане от нея на това работно място. (Как ми знаеше заплатата преди мен е отделен въпрос.) Не можело аз, който съм от два месеца там, да взема повече от нея, която е от две години... И тотално забрави причините за това. Например че отказваше да работи по празниците, за да си види детето, а точно през април се бяха струпали много - и работих на всичките и, съответно, ми ги заплатиха двойно. Или това, че поех смени, които тя отказваше, пак за да си види детето, и за този месец имах доста повече изработени часове. Ето ти я разликата в заплащането.

Засега няма да споменавам други неща, които същата колежка и други хора свършиха, заради които вече не работя там, въпреки че заплащането беше доста прилично.

Редакция:
Бтв, това:
http://www.marketwatch.com/story/the-ge ... 2012-07-26
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Mon Feb 08, 2016 8:07 pm

Амелия, не знам за жени, щото тук нямам твърде много познати такива, но познавам над десет мъже, които са били дрогирани в бар и от тях половината после им е правено нещо, което влиза в дефинициите на изнасилване (другата половина са имали късмета да имат приятели наоколо, които да ги опазят). Тва в гей барове, нали, където така или иначе всеки повече или по-малко вече търси секс.

Не знам кое е по-логичното - да приемем, че наистина има доста грозни ексцесии в доста масов план (не случайно почти всяка фрешман ориентация включва съвета "не си оставяйте питието без надзор", а понякога на жените директно се раздават рейп-свирки) и че понякога хората злоупотребяват с това, за да набедят неправомерно някой в изнасилване; или че такова нещо като рейп-култура няма и жените се лигавят, щото са злобни патици.

Смисъл, сериозно ли само аз виждам бесния сексизъм в тая тема в момента? Къв е тоя Бизаро Уърлд, дето аз точно трябва да браня женските права от жени?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Сексистки хроники

Post by Matrim » Mon Feb 08, 2016 8:38 pm

Щото тъжната истина е, че читави статистики по тея въпроси просто НЯМА, а само читавите статистки биха могли да покажат как стоят нещата.
+1000.

Невъзможно е да се направи каквато и да е точна статистика за толкова трудно доказуемо престъпление като изнасилването. И разбира се милион организации, знайни и незнайни, се замерват някакви абсолютно изсмукани от пръстите статистики, главният резултат, от които май е, че се поляризира и нагнетява допълнително и без това тежък проблем. Гръмки (но подвеждащи) заглавия от рода на "97 от 100 изнасилвача не прекарват и ден в затвора" не виждам с какво точно помагат за справянето с проблема. Бегъл поглед към цитираната статия кара човек да се чуди или да плаче - значи от 32 оплаквания в полицията за изнасилване, 7 водели до арест. Ясно е, че това никак не е хубаво, но пък това по никакъв начин не означава, че всички тия 25-ма неосъдени са виновни със 100% сигурност и следва да ги сложим по подразбиране в графата "измъкнал се от правосъдието изнасилвач". Логичният резултат от това е скептиците да си мислят, че тези статистики са още по-раздути и нагласени, отколкото са, и да омаловажават и реалните проблеми. Защо е неприемливо да наричаш еди-кой си обвинен в убийство "убиецът" преди да бъде осъден, а във всички случаи, който някой не е осъден за изнасилване е окей да го вкараш в статистика като "изнасилвач"?
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сексистки хроники

Post by Alexis » Mon Feb 08, 2016 9:03 pm

Roland wrote:Смисъл, сериозно ли само аз виждам бесния сексизъм в тая тема в момента? Къв е тоя Бизаро Уърлд, дето аз точно трябва да браня женските права от жени?
Ти не браниш правата на жените. Напротив, ти ни се опитваш да ни убедиш, че ние сме тъпи овце, без достатъчно мозък да се грижат за себе си и без достатъчно адекватно поведение, че да заслужаваме да пазим собствените си вагини и затова такива като теб ни пазят от самите нас и от страшните мъже на места, на които както ти си казал, че се ходи с цел секс и където може да се очаква, че е необходимо да имаш адекватно и самозащитно поведение. Това, което ти искаш, не е равноправие. Това е за мен принизяване на интелигентните, способни и отговорни жени заради тъпи, безотговорни и алкохолизирани такива, които явно не осъзнават, че "НЕ" се казва не само на секс (или понякога удивително пост фактум след секс), а и на алкохол.

Ти осъзнаваш ли, че ти принизявш всички жени и постигнатото от тях, заради американски особености? Ти тук защитаваш не равенство на половете, а връщането на положението на жените до нещо като домашен любимец, за който да отговаря "главата на семейството/силния мъж", а тя е слабата деликатна китка, дето някои може да прегази или опасе.

И да, статистиката е яко крива и това е трудно за доказане престъпление, но именно допълнителното му изкривяване в САЩ го прави още по-кофти.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Roland » Mon Feb 08, 2016 9:18 pm

:shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6927
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Сексистки хроники

Post by Yan » Mon Feb 08, 2016 9:32 pm

Аз тая тема спрях да я следя достта отдавна, обаче след избухването на Алексис рекох да поразгледам и вероятно е щото съм тъп и съм уморен след 12 часа на работа, обаче не видях Роланд по къвто и да е начин да е изказвал такова мнение.

Може ли засегната страна да ме насочи?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Сексистки хроники

Post by Amelia » Mon Feb 08, 2016 10:29 pm

Аз да питам все пак за тези познати на Роланд, които били дрогирани, това дрогиране сигурно ли е? Установено ли е с изследване на кръв/урина, етц.? Или си говорим за личното мнение на жертвата?

Не искам да омаловажа ничия човешка трагедия, но когато си говорим за КУЛТУРА на това и онова и искаме да променяме човешкия манталитет по еди какъв си начин, тоя тип определения и промени трябва да почиват на безпристрастни факти.

Между другото, Лиц спомена нещо по-нагоре за липса на статистики за изнасилване в хомосексуални двойки. Симеоне, имаш ли някво инфо по въпроса? Как стоят нещата с хомосексуални мъже, жертва на сексуално насилие от други мъже? Наблюдава ли се и там това пренебрегване на жертвата, щото е мъж? Нещо за изнасилвания в хомосексуални женски двойки?

Иначе Алексис малко остро се изказа и ще я оставя да се уточни сама какво е имала предвид. На мен ми се струва, че реакцията й е по-скоро срещу някви такива социални тенденции, които представят жената като жертва и прехвърлят отговорността за собствените й постъпки върху някой друг. Казвала съм го и преди - не живеем в идеален свят и никога няма да заживеем в такъв. И докато не почнем да си кастрираме мъжете още в предпубертетна възраст, ВИНАГИ ще има сексуални нападения на мъже срещу жени, независимо от шокиращите статии в пресата и от това колко феминистки се разхождат по бельо и с плакати с лозунги насам-натам. Следователно това да кажеш на жената да взима мерки за безопасността си, когато отива да запива в някой фрат хаус не би трябвало да се разглежда като елемент на злата и опресивна рейп култура. То си е чиста проба комън сенс. В същото време, мъжете трябва да бъдат приучени, че е важно жената да е съгласна да прави секс с тях, когато се стигне до секс или квото там в днешно време се разглежда като сексуално действие. И аз считам, че ОГРОМНОТО МНОЗИНСТВО от мъжете са съвсем наясно с това, поне в тая част на света. Заради което и гръмките възгласи за КУЛТУРАТА НА ИЗНАСИЛВАНЕТО в кампуса са преувеличение, което в момента вреди повече отколкото помага. И НА ДВАТА ПОЛА. Дори според спорните статистики - 90% от кампусните изнасилвания били извършени от 3-7% от мъжете в университета. Кви култури, кви пет лева тогава? Заради няколко социопата в кампуса сега ще ставаме луди всичките и ще се плъзгаме по плоскостта на феминацизма. Добро утро, Америка, социопати има навсякъде и ако не искаме да ни сполитат неприятни случки, ще трябва да се научим на някво елементарно самосъхранение, а не да се надяваме, че всички около нас ни мислят доброто като мама и тати.

Сега, като турим малко алкохол в кашата, нещата се усложняват. Не знаеш алкохола на кого как действа. Това е проста истина, която аз знам от 12 годишна чисто и просто от наблюдения на околния свят. На всички трябва да им е ясно това и не знам в къв сапунен мехур са живяли, че са на 18+ и още не им е ясно. Мъж, който трезвен не би посегнал на жена, като се напорка може и да посегне. Жена, която като е трезвена не би се изчукала с мъж, като се напорка може и да се изчука. После на следващия ден всички може да съжаляват, ма ако обичат да си понасят последствията, щото така се живее в света на възрастните хора. Да се научат да пият, а докато са под 21 ако се напият на територията на университета направо да ги изключват - бити небити, ебани неебани.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Сексистки хроники

Post by Alexis » Mon Feb 08, 2016 10:35 pm

Силно смутен съм от поста на Алексис, честно да си призная.
Най-напред Симеон е смутен и явно предполага, че за съм за легализация на изнасилването, само защото не скочих емоционално срещу някакъв индивидид, който се гаври конкретно със пиянските пост-сексуални псевдо изнасилвания. При това изрично посочих кокретни причини, изцяло несвързани с драмата на американските колежани, защо това е невъзможно и защо би довело до безнаказани (истински) изнасилвания.

Мен ме обижда, че се говори (в американските медии) как алкохолът, който някой е пил преди сексуален контакт изведнъж означава, че това лице е изнасилено. Дразни ме, че се казва, че имало рейп-култура заради минималният процент спортисти или членове на братства? Доста малък процент от жените в САЩ са в колеж, всъщност аз си мисля, че липсата на отговорност и изграждане на общество от (колежански) жертви води до отрицателни резултати. Това не прави рейп-култура и не мисля, че аз съм сексист и Симеон трябва да брани правата на жените от мен. Правата на жените трябва да са равни на тези на мъжете. А не да ми се казва, че
Изнасилванията са огромен проблем в Щатите и ако от време на време някой невинен мъж става жертва на несправедливо обвинение, това е капка в морето от напълно сериозни и реални случаи.

Жертвата е жертва, дори когато тя е мъж, чийто живот е бил тотално разрушен. Не може някои да е пренебрегната жертва в името на предполагаем идеал. Трябва пиянството да е еднакво оневиняващо/изнасилващо и за двете страни, но някак в целия спор всичко е много едностранно и винаги има една ясно изразена "жертва", която изглежда явно е просто по-силно викащата такава (поне съдеки по статиите за рейп-културата на които съм попадала досега), а поне в хетеро-ситуации е жената. Освен това за мен изнасилването не се случва само между колежаните и лица във възрастовата група 16-30. Обаче очаквам лица в тази група, особено, лица преминали през "ориентация" да имат отговорно поведение.

Излиза, че аз съм сексист към собствения си пол само защото очаквам жените да са отговорни за себе си и с отворени очи за рисковете и че когато сами се поставят в компрометирано положение (да ти се пробута Рохипнол не е собствена вина, но най-често чета за случаи на обикновена консумация на алкохол) то те също са частично виновни за сполетялата ги беда. Това не мисля, че ме прави сексистка.

За мен ако имам нужда да ми се обяснява, как да се грижа за себе си при наличие на множество примери в нета и по ТВ значи съм приравнена на нещо като БГ бабичките, които дават пари на поредния ало-измамник.

Затова считам, че Симеон обявявайки ме (може би и други, може би няма предвид мен, знам ли?) за сексист, само защото съм практична и пряма и очаквам логика, а не емоция, ме обижда. И излиза, че логиката и отговорното поведение на жената към собственото й благополучие е работа на кампусите, обществото или на някой, който раздава рейп-свирки.

Може да съм интерпретирала едноредовите коментари на Симеон погрешно, но това не променя мнението ми и не ме прави сексист.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests