Цигански проблеми

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 1:21 pm

Я ми дай смисъла на думата социален.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Sep 27, 2011 1:22 pm

Предлагам след като моркова очевидно не работи, да минем на сопата. Но сопата да е за ВСИЧКИ. Докато моркова беше за НЯКОИ.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 1:23 pm

Бахти премъдростта. Наистина ми каза много. "Нека спазваме законите по-стриктно." Въх. БРАВОУ!

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Sep 27, 2011 1:24 pm

Според Българския тълковен речник (защото комуникираме на БГ все пак, ако ползваш чужди дефинии, ти си този, който трябва да си въведе терминологията)

http://www.t-rechnik.info/search.php?se ... 0%B5%D0%BD
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Sep 27, 2011 1:25 pm

Trip wrote:Бахти премъдростта. Наистина ми каза много. "Нека спазваме законите по-стриктно." Въх. БРАВОУ!
Не просто да ги спазваме (това е идеализъм). Нека има реален действащ контрол върху спазването на законите и да има реални наказания за тези, които не ги спазват.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 1:27 pm

Така, дефиницията е чудесна. И как според тази дефиниция, проблемите НЕ СА само "отнасящи се до живота на хората в група, в общество"?

А, и още стереотипизиращи лайна ли чувам. Я? "Защото си комуникираме на БГ все пак..." Мдаааа, още стереотипизиращи лайна чувам. "Ооо, английското филологче, то май се прави на важно с чужди термини." ТИ ЛИ, АЛЕКС, ЩЕ МИ ГОВОРИШ ЗА БГ-КОМУНИКАЦИЯ?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 1:28 pm

Alexis wrote:
Trip wrote:Бахти премъдростта. Наистина ми каза много. "Нека спазваме законите по-стриктно." Въх. БРАВОУ!
Не просто да ги спазваме (това е идеализъм). Нека има реален действащ контрол върху спазването на законите и да има реални наказания за тези, които не ги спазват.
Аз написах:
Нещо се взима, нещо се дава - това е начинът. Получаваш детски за допълнителни деца, само ако ходят редовно на училище. Примерно. Оттам - за злоупотреби с тази система се следи по същия принцип, по който се следи за злоупотреби с всяка друга система.
Ха, глей ти!

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue Sep 27, 2011 1:28 pm

Vash wrote:Аз съм виждал къщите... хора биха живяли там само, ако нямат друг избор.
И не ти ли говори нещо факта, че единствета работа, която могат да си намерят е равна на социалните помощи? Те големи ли са?
Ти нещо да не си бавен? Без образование каква работа можеш да им дадеш? Мениджърска позиция във финансова институция? И да не са малко българите, които работят подобни неща? Срамно ли е, какво?

Значи, имат право на безплатно образование, което да им даде някакъв старт. Те не го искат. Нямат образование - не могат да се наемат на квалифицирана работа. Сега какво - с автомати ли да ги вкарваме в класните стаи? Или по един сандък злато за всяка "прослужена" година в даскалото?

Трип, никакъв пример не давам, ти ми казваш, че НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА нещо не сработвало, аз пък ти давам контрапример, че има моменти, когато тия неща са се случвали, били са ъ..ефикасни? и са оставили единствено спомен от смътен срам нейде там из миналото.

Накрая имаме едно общество, което не желае циганите, но тъй като е хуманно, демократично и т.н. ги търпи и с известно нежелание налива пари в няк`ви програми там. Циганите пък се чувстват прекрасно и въобще не ги бръсне никаква интеграция, краде, наглее и т.н. В някакъв момент на обществото му писва и някъде се прокрадва "абе не можем ли да ебеме ваш`та мама циганска?" и се стига до преобърнатата каруца. И, Трип, къде във веригата попада проблема?

Опа, ми май в обществото. Щото сигурно ако МНОГО, МНОГО ИСКА и с ГОЛЯМО, ГОЛЯМО УСЪРДИЕ се опита да промени нещата, кой знае, сигурно би успяло. И тука стигаме до първия ми пост за днес - Добри ли са хората и трябва ли да им пука? Да, не, може би.. Какво ще кажеш?
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Tue Sep 27, 2011 1:29 pm

Alexis wrote:Предлагам след като моркова очевидно не работи, да минем на сопата. Но сопата да е за ВСИЧКИ. Докато моркова беше за НЯКОИ.
Да ги бием? Да ги гоним? Да ги давим в морето? Да разрушим незаконните къщи и да живеят на улицата? Да им спрем тока и водата и да се намали продължителността им на живот с още 5-10 години? Да върнем смъртното наказание и да се справяме с "расовите проблеми" като в Америка?

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 1:33 pm

Трип, никакъв пример не давам, ти ми казваш, че НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА нещо не сработвало, аз пък ти давам контрапример, че има моменти, когато тия неща са се случвали, били са ъ..ефикасни? и са оставили единствено спомен от смътен срам нейде там из миналото.
Я пробвай да направиш нещо такова сега. М? Не става. Еми, кво да се прави, ще я караме по ненасилствения път май, хм?

А, да, и естествено, че е останал само смътен спомен. Щото нали сме измекяри, на които не им пука. Това не значи, че на арменците и индианците им е останал смътен спомен. Това беше много гнусно и привилeгировано изказване, пич.

Щото сигурно ако МНОГО, МНОГО ИСКА и с ГОЛЯМО, ГОЛЯМО УСЪРДИЕ се опита да промени нещата, кой знае, сигурно би успяло. И тука стигаме до първия ми пост за днес - Добри ли са хората и трябва ли да им пука? Да, не, може би.. Какво ще кажеш?
Естествено, че трябва да им пука. Дали са добри - отговорът варира според когото познаваш. А ти предпочиташ да не си даваме много зор, тъй ли? Щото поначало сме измекяри, нека поне го прегърнем и се държим като такива? Скодоумица.
Last edited by Trip on Tue Sep 27, 2011 1:56 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Tue Sep 27, 2011 1:50 pm

Ти нещо да не си бавен? Без образование каква работа можеш да...
Около 45% имат основно образование, около 10% - средно. Да, малко са, но при тях няма равноправие в пазара на труда със българите, които имат същото ниво.

Това се нарича институционален расизъм и е социален фактор, спрямо дефиницията на тази дума.

Аз, като българин с две висши от добър университет вече няколко месеца не мога да си намеря подходяща работа. Отказвам да почна работа за 200 лева и семейството ми ме издържа. Живея доста добрe и мисля да запиша магистратура евентуално. По нищо не се мисля по-висш от хората от махалата, освен това, че социалното ми положение ми е дало възможности, които те нямат.

Не съм бавен. Ти си идиот. :lol:
Last edited by Vash on Tue Sep 27, 2011 1:57 pm, edited 1 time in total.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Sep 27, 2011 1:56 pm

Trip wrote:Така, дефиницията е чудесна. И как според тази дефиниция, проблемите НЕ СА само "отнасящи се до живота на хората в група, в общество"?

А, и още стереотипизиращи лайна ли чувам. Я? "Защото си комуникираме на БГ все пак..." Мдаааа, още стереотипизиращи лайна чувам. "Ооо, английското филологче, то май се прави на важно с чужди термини." ТИ ЛИ, АЛЕКС, ЩЕ МИ ГОВОРИШ ЗА БГ-КОМУНИКАЦИЯ?
Амо, ти първи започна да "викаш", дори преди да се включа в този спор. А след като питаш за дефиниция, мога само да реша, че или смяташ мен за идиот който не знае и не може да се сети да провери дадена дума преди да я ползва, или ползва дуга дефиниция на тази дума, която ми е неизвестна. И в двете не виждам да има какъвто и да било комплимент от твоя страна към мен. Никъде не съм засягала образованието ти, ти сега го направи. Както писах и по-рано моите постове са директни и нямат нужда от 4 страници обяснения. Не е нужно да ме питаш какво съм имала предвид. Написала съм точно каквото съм имала предвид. И понеже паднахме до степен да се обиждаме на интелект, аз миля честно да се оттегля. Мнението ми е ясно изразено в постовете. Няма какво да добавя, без да започна да се повтарям. Ти искаш обществото да се промени, за да може да помогне на циганите, или поне така излиза, щом то е виновно. Аз мисля, че първо циганите трябва да се променят и едва като следствие ще дойде промяната в общественото виждане.

И сега, впрочем, социалните помощи уж са обвързани с посещаването на училище. Да си забелязал напредък? Защото аз не съм.

Все тая, не се чувствай длъжен да отговориш. Тази тема ненапразно е в прането. Като гледам всички ни повлича надолу. Съжалявам, но уважавам себе си повече от това и няма да се правя на маймуна и да споря циклично.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Sep 27, 2011 1:57 pm

Ти искаш обществото да се промени, за да може да помогне на циганите, или поне така излиза, щом то е виновно.
Аха. Окей, щом така съм казал.


Edit:
А след като питаш за дефиниция, мога само да реша, че или смяташ мен за идиот който не знае и не може да се сети да провери дадена дума преди да я ползва, или ползва дуга дефиниция на тази дума, която ми е неизвестна.
Можеш само да решиш така, щото си мнителна, при все че ме познаваш. Което е абсурдно. Иначе си повтаряй, че не си се включила, за да натриеш носа на филологчето, може и да си повярваш. Ти го каза и в прав текст де - моята високоморална позиция, въпреки че не съм бил разбирал, и бла, и бла, и бла.
Last edited by Trip on Tue Sep 27, 2011 2:06 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue Sep 27, 2011 1:58 pm

Vash wrote:
Ти нещо да не си бавен? Без образование каква работа можеш да...
Около 45% имат основно образование, около 10% - средно. Да, малко са, но при тях няма равноправие в пазара на труда със българите, които имат същото ниво.

Това се нарича институционален расизъм и е социален фактор, спрямо дефиницията на тази дума.

Аз, като българин с две висши от добър университет вече няколко месеца не мога да си намеря подходяща работа. Отказвам да почна работа за 200 лева и семейството ми ме издържа. Живея доста добрe и мисля да запиша магистратура евентуално. По нищо не се мисля по-висш от хората от махалата, освен това, че социалното ми положение ми е дало възможности, които те нямат.

Не съм бавен. Ти си идиот. :lol:
Запиши трето, току-виж те взели някъде :lol:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue Sep 27, 2011 2:04 pm

Trip wrote:
Ти искаш обществото да се промени, за да може да помогне на циганите, или поне така излиза, щом то е виновно.
Аха. Окей, щом така съм казал.
Еми кажи бе, човече, разкарай томовете, покрай които учиш словесните еквилибристики и кажи какво се случва. Аз ли съм виновен? Ти ли си виновен? Всички? Никой? Ти ли ще правиш инициативи, аз ли, всички ли, никой ли? Престани да се държиш като някакъв елитарен всезнайко, който само суичва между god mode и дъното на гетото, в зависимост какво ще помогне на аргументацията ти.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests