Deus Ex: The Human Revolution

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Jan 24, 2014 2:41 pm

E че тия и аз ги намирах, в някакъв забутан апартамент или гараж в Хенгша бяха. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 28, 2014 6:59 pm

Ти кво направи с тая игра начи? Изигра ли я?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jan 28, 2014 7:39 pm

Nope. :neutral: Всичките ни крайни срокове за тестове, есета и прочие бяха тоя месец, нищо сингълплейър не съм цъкал цял месец, само ей туй от време на време, щото сесиите са кратки. Сега идва и сесия, и поне няма да има толкова неща, така че може вечерите по малко да я допревъртя. Последно бях на втора визита в Хенгша, много ли ми остава?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 28, 2014 8:54 pm

Амиииии, след тая Хенгша ти остава Мисинг Линк мисията (включена е в основната игра в дайректър'с кът версията дето играеш), после едно сравнително бързо минаване през Сингапур и накрая финалът на Панчея. Не си съвсем до края, ама не е много далече. Като я приключиш, що не драснеш една статия за нея? Или поне подробно мнение тук - ще ми се да прочета какво мислиш по въпроса. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jan 28, 2014 9:17 pm

Ми можe да пробвам, ма не знам мнението ми колко интересно и меродавно ще е, предвид че тепърва започвам да изривам огромното количество игри излезли това конозолно поколение, че и предното, както и по - стари игри и при все че играя игри не бих се нарекъл геймър щото нямам "обща култура". Но от друга страна е идея, може АлДим да сложи адендум като кратко сравнение м/у Директърса и старото издание, щото аз играя Директърса.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Feb 23, 2014 11:22 pm

Разгеле, свърших я! Много, много съм доволен и от история и геймплей и всичко. Успяха да завъртят фабулата по интересен начин, предвид че цялостния резултат е известен, като им свалям шапка че са успели да вкарат на няколко места доста трудни избори, в Белтауър базата получих дежа вю от финала на Bastio, когато трябва да избереш дали да оставиш или да помогнеш на Зулф, и после самия избор на баш финала. Друго което много приятно ме впечатли - има страшно много тайни, easter eggs и даже съм изпуснал 3-4 сайдкуеста. Щом видях в някакво уоктру че има начин да спасиш Малик, веднага си казах че при евентуално преиграване ще го направя. При повторно минаване може дори да пробвам пацифистки подход. Босовете бяха приятно предизвикателни, без Фьодорова, която беше маса лесна с Тайфуна. На Намир по се озорих, щото бях приел новия чип във Хенгша, но след като няколко пъти умрях като куче като привидно не правех никъв демидж с лазера, погледнах някакъв гайд в Стийм и го бих по страшно забавен начин. :mrgreen: Още в началото на нивото бях хакнал картечницата и имах праксис пакет, та се възползвах от съвета в гайда и си ъпгрейднах ръцете за видгане на много тежки предмети, цопнах я пред асансьора насочена към стълбището и сложих една електромагнитна мина. Оня хуй като се приближи му падна камуфлажа и установката му еба майката. :lol:
За финала избрах самоунищожението, както казва и Дженсън "somehow decency will triumph", само че смятам че трябва да е sometimes щото трябва да сме реалисти. Погледнах и финала с на Дароу съобщението разбира се, защото беше подгласник. Другите ще ги видя когато я въртя пак на new game+.
П.П. Меган Рийд е КУЧКА от космически пропорции.
П.П.2 На кредитите при Additional Animation пишеше Velislava Nikolova. :)
Последно: Срам ме е да го призная, но тук, за разлика от първия Деус Екс ме домързя за чета научните и други документи, ще ги намеря в някое уики да си ги чета сега. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 23, 2014 11:52 pm

Всичките финали можеш да ги видиш из нета. Мен речите на Адам ме кефят и в 4те. Но адекватното решение на проблема е някво по средата между първите три опции (без самоунищожението). Затова и изборът накрая определено не е лесен, щото и трите предлагат нещо смислено, нали. Докато в оригиналния Деус Екс трябваше човек да избира най-малкото зло, щото и всичките опции бяха скапани. :lol:
А може да ми се струва така щото проблемите в ДЕХР са ни близки - в момента разрешаваме подобни казуси с ГМО и разни фармацевтики. Не сме далече от времето на огментациите и като нищо нещата може и да се разиграят по тоя начин...

Меган верно е отвратна пачавра - предполагам видя накрая след кредитс сцената с нея. Ненам защо свестен пич като Адам си губи времето с тая. Само не разбрах откъде изведнъж й е скимнало да му проверява ДНКто. Дали е имала индикации за това кой е Адам отнякъде?

Надявам се в продължението, което готвят и се предполага да е кронологично между ДЕХР и ДЕ, пак да има Адам. Ще е интересно да се види как светът си надраства трансхуманистичните проблеми и се насочва към оная илюминатщина от оригиналния ДЕ. Щото в оригиналния ДЕ обществото не даваше индикации да е особено притеснено от огментнатите хора. Което е малко странно предвид масакрицата в края на ДЕХР. Мислих по тоя въпрос и накрая реших, че в ДЕХР все още имаме твърде малко огментнати хора и съответно броят на загиналите в световен мащаб не е бил чак толкова голям, че да им държи влага 50 години по-късно.

Та коя игра харесваш повече - ДЕ или ДЕХР?

edit: Ето тук можеш да намериш текста на разните e-books дето са разпиляни из играта. Аз ги изчетох преди време и ми беше много интересно:
http://dzabb.cba.pl/deusex/books.html
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Feb 24, 2014 12:17 am

Amelia wrote: Меган верно е отвратна пачавра - предполагам видя накрая след кредитс сцената с нея.
Точно това адресирах. :lol:

А проблемите със фабулите и lore-a в двете игри са си continuity проблеми, които няма как да се оправят напълно, но мисля че част от тях бяха адекватно адресирани. А за финала на първата - ми аз го виждам както финала на HR - нашичкия, с неговото сравнително ограничено разбиране трябва да направи избори по - голям от него и всичко друго на момента, просто защото няма кой друг. Прочие, аз и във трите финала на оригинала виждам потенциал, жалкото е че и трите (но най - вече Хелиос)
са ги осрали като ни показват какво става в Invisible War. Която при все това може да превъртя някога, щото нейинте финали ми е интересно поне да видя какви са.
А коя ми харесва повече - ми и двете, с уточнението че първата ми дойде като гръм от ясно небе, когато бях в грипна ваканция 10-ти клас и търсех нещо лекичко и киберпънк и просто ме помете навремето. Не съм станал някаква graphix whore само щото си купих нов лаптоп, но трябва да пробвам да я преиграя да видя дали пак геймплея и разговорите ще ми задържат вниманието. Но тук проблем може да е по - скоро дължината, щото дори да знам колко е дълга вече, някъде около Париж завлачва. То и тази леко завлачи, та бях поспрял, но е неизбежно при игри около 40 часа. Ок, де, мооже би HR да ми е харесала мъничко повече.
А сега чакаме да видим какви ще ги измътят с тоя Deus Ex Universe. Подозирам че след като излезе новия Thief може да видим подробности около това.
П.П. Добре де, а как Адам е с толкова перфектно ДНК за тая цел просто ей така? Има нещо гнило...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 24, 2014 12:50 am

Е това за Адам става ясно в един от сраничните куестове, Acquaintances forgotten. Има една сенилна баба, която е познавала родителите му - та тя му разказва за кво иде реч и му показва негови бебешки снимки. И накрая му дава 200 кредита да си купи нещо с тях... :cry: :cry: :cry:

Да те спойлна ли ква е калимерата или сам ще разучаваш?

Куестът може и да не си го намерил, щото той се отключва само при следното условие:
"Jensen must meet with Pritchard in his office first, before going up to Sarif's penthouse after coming back from the FEMA facility. "
Т.е., на връщане от FEMA Причард като ти се обади леко притеснен и ти каже, че иска да те види преди да идеш при Сариф, ако не си го послушал и си отишъл при Сариф директно, губиш тоя куест. А това е много тъжно, щото там е яко керъктър девелопмент за Адам. И то не само историйката с бабата. Има и някъв прострелян в гръбнака пич, през който е предадена цялата омраза на населението към огментнатите хора. Иначе тея неща почти не са застъпени в играта.

Май и нейде из и-мейлите имаше някво инфо свързано с миналото на Адам.

Иначе, старият ДЕ ми се стори чувствително по-дълъг и развлечен от ДЕХР. Като няма кой знае ква скъпа компютърна графика, мое да ти спретнат и 200-часова игра, нали, с разни помещения с безконечни коридори. Ма дори с олд скуул арта и анимацията и ужасяващите 3Д лица, играта пак рита задници и докосването от гения си личи отдалече.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Feb 24, 2014 1:53 am

Много си права за дъртата графика, щото дори на времето не е било кой-знае-какво и точно това е причината да е има толкова огромни пространства.
Иначе ще го видя тоя куест когато преигравам по - нататък.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Feb 25, 2014 6:37 pm

http://www.polygon.com/2014/2/25/544514 ... -via-steam
А дано, няма да имам против стига цената да не е голяма. Трябва да прочета и романчето.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 25, 2014 11:55 pm

Аз го прочетох (Icarus Effect) и не е нищо особено, но е приятна историйка в която виждаме повече от Тираните и масоните. То се случва паралелно с ДЕХР.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Feb 26, 2014 12:29 am

Е, разбира се че е боза, книга по игра е. :lol: Те се четат точно за lore и инфо за света на играта, точно за Тираните искам да разбера повече.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Mar 29, 2014 9:06 pm

Излезе фенския шорт по ДЕХР:
https://www.youtube.com/watch?v=LO2Rx8YlSWY

Тъповато и зле изиграно, ама за толкоз пари - толкоз. Можеше и по-зле да е. Всъщност, намирам цялото усилие за някак очарователно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 07, 2014 4:19 am

Един прекрасен материал за това колко профетик е играта Деус Екс:
http://kotaku.com/how-deus-ex-predicted ... 1616252703

Аз мисля, че и в ДЕХР има доста профетик потенциал.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests