Двойните стандарти на Марфа

Мръсните страсти – на сапун
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Двойните стандарти на Марфа

Post by Silver » Tue Jun 28, 2011 4:06 pm

Значи, който ме измодерира, постъпи много некоректно, и съм сигурен, че всички разбирате това. Марфа, дано да не си била ти, щото по принцип имам доста добро мнение за теб.

Повтарям: да наричаш премиера си или който и да било друг "цървул" (при това систематично) и в същото време да се биеш в гърдите колко си толерантен е дефиницията за двоен стандарт. Точно употребата на подобен тип епитети е един от признаците на фанатизма.

Повдигнах въпроса само за да съм наясно: свободен ли съм в другата тема да наричам религиозните хора заблудени, необразовани и психически слаби (но не и цървули) - все неща, които подлежат на обосновка и съм ги обосновавал неколкократно по съвсем нормален начин, след като човекът, който призовава към толерантност си позволява да нарече някого "цървул", вместо "некомпетентен защото...", "вземащ неправилни решения, защото..." и т.н.

Това НЕ е заяждане. Това е апел към кохерентност, който няма нужда от отговор или модериране.

Ако някой пак ми пипне поста, ще се оплача на Амелия! :lol:
Last edited by Silver on Tue Jun 28, 2011 6:06 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 28, 2011 4:09 pm

ДОСАДНЕЕШ :neutral:
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jun 28, 2011 4:11 pm

Не, не е нетолерантност. Той е цървул. Няма никаква фанатизираност в това. Двоен стандарт е ако Марфа тук го нарича цървул, а не му го каже в очите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 28, 2011 4:28 pm

Не ми прилича на цървул. Прилича ми на човек, който понякога знае какво говори и какво върши, понякога - не. Доколкото Марфа е върла ДСБ-арка, в случая си говорим точно за явление близко до фанатизма или поне много близко до национализма на Сидеров, примерно, или до футболната запалянковщина.

Но не това, дали Борисов е компетентен или не, ми беше пойнтът. Очевидно е, че човек, който смята, че е добра идея да се въведе вероучение в училище, е некомпетентен и има нужда от консултации по този въпрос.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jun 28, 2011 4:35 pm

Нямам никакво намерение да ти се обяснявам като ученичка, о сянко моя неотлъчна. И виж там, пробвай с няква психотерапия. Току-виж пък ти помогнала.
---------------
---------------
Всеки следващ пост, който не е по темата, ще бъде нетолерантно, фанатично и безкомпромисно затрит завинаги.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 28, 2011 5:27 pm

Така, всички се надяваме, че ако Марфа я пратят на среща на високо ниво в министерски съвет, тя няма да започне с "Абе, цървуле, я вземи ми направи свестни болници и училища, пък чак тогава ми сглабяй спортни залички". Но доколкото тя не нарушава добрия тон към присъстващ човек, не обижда безадресно цели групи от хора (Борисов е един и е публична личност) - не е същото.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 28, 2011 5:54 pm

Морвен, замо защото си офтопик и ми е интересно дали покрай моя пост ще си замине и твоя:

Това колко човека са обект на дадена обида, дали присъстват тук или не, е несъществено в случая. Интересен е феноменът, който се получава - човек, самоопределящ се като толерантен, изведнъж минава в другия край на спектъра и ръси систематични обиди. Тва не са някакви нюанси, които могат да бъдат скрити зад увъртания - ма чакай, той е публична личност, това не е обида по група хора и т.н.

Мен ме интересуваше конкретно кое е това, което дава право на Марфа да ОБИЖДА ГРУБО конкретен човек (при все, че няма да й стиска да го направи в лицето, не че няма да има желанието за това), но в същото време точно тя ми обяснява как трябва да съм толерантен към групировките, към които тя принадлежи и да не ги ХАРАКТЕРИЗИРАМ, въпреки, че мога да приведа математически доказателства за тези характеризации.

Как една аргументирана характеризация на група индивиди може да се почувства като персонална обида от човек, принадлежащ на тази група ми е пределно ясно. Безпределно неясно ми е обаче как този същият човек е способен на арогантността да си позволява не аргументирани характеризации, а каруцарски обиди.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 28, 2011 6:02 pm

Нека и аз ти обобщя: заяждането ти е безпочвено и евтино, лишено от контекст и абсурдно абстрактно. Замълчи бре!
This is it. Ground zero.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 28, 2011 6:10 pm

Сори, ще ти обърна внимание веднага след като минеш фазата на абсурдните декларации. Осъзнаване на разликата между "заяждане" и "критикуване" ще е от полза.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 28, 2011 6:11 pm

И на теб :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 28, 2011 7:02 pm

А ти не за принципа, а просто за да насолиш Марфа колко не е намкаква си? Тъжно. И добър пример за разликата между заяждане и критикуване.
Не виждам проблем човек да е толерантен към една огромна неопределена група от хора и да е нетолерантен към конкретен, доказал се с множество издънки човек. Не виждаш ли разликата наистина?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 28, 2011 7:05 pm

Генерализираш ли иначе, Силвъре? Това твойто замязва на професионално изкривяване вече. Чил.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 28, 2011 7:12 pm

Морвен, не насолявам Марфа. Показвам й, че позицията й е неконсистентна (след като тя си е позволявала, в повечето случаи недоразбрала, да критикува моята позиция).

Когато тя нарича системно някого дебил и цървул, това най-малкото не е християнско, да не говорим, че за повечето толерантни хора е противоестествено.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Jun 28, 2011 7:23 pm

Silver wrote:Когато тя нарича системно някого дебил и цървул, това най-малкото не е християнско
Кое, да му прави комплименти ли? Говорим за човек, който едно време обясняваше как с едната ръка яде, докато с другата рита топка - и това е една от най-малките му изцепки.

Не знам защо, обаче в момента ми се струва, че се доближаваш опасно много до нивото на юзъра Il_dottore:
viewtopic.php?t=4684
Подозирам, че иначе си на доста по-високо интелектуално ниво от него. Недей да падаш толкова ниско.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jun 28, 2011 7:30 pm

Мисля, че 100 пъти споменах как качествата на Бойко са напълно несъществени. Нехристиянско е от страна на Марфа да прави каквото прави, независимо кой е отсреща. Нека да остави работата със съденето на Господа си, той и без това така й предписва.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests