Акцията на ГДБОП срещу Chitanka.info

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Wed Jul 07, 2010 3:22 pm

В смисъл, синовете на автора и съпругата му са "темерути"? Защото държат на наследените си права? И го казват ясно и в прав текст?
RRS, абе момче, какво ти става? Ти добре ли си?
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 07, 2010 3:26 pm

Темерутството е начин на държание - няма нищо общо със законово и морално право.

Много хора се държат темерутски въпреки че са прави - това са най-дразнещите типажи и е нормално ако не си задължен със сила да се подразниш на начина на разговор на такива хора и да нарочно да им правиш напук.

Марфа ни демонстрира по-горе как се комуникира от позиция на силата - съжалявам Марфе но такава комуникация важи само ако силата може да се приложи.
Иначе се налага да си мериш прикзките когато убеждаваш някой в тезата си.


И не троля ни най-малко- обяснявам ви какво става когато се настояваш за нещо агресивно пред хора които не можеш да задължиш по никакъв начин да ти изпълнят исканията.


Ако аз пишех искане до читанка щях да им обясня причините поради които искам да свалят произведението,аргументирайки се с вредите които ми нанасят и смятам че така биха откликнали особено ако вредите са действителни.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jul 07, 2010 3:36 pm

И не троя ни най-малко- обяснявам ви какво става когато се настояваш за нещо агресивно пред хора които не можеш да задължиш по никакъв начин да ти изпълнят исканията.
Това обаче не е така. Прословутият член 24 ал. 9 въобще не е еднозначен и ако се заведе едно дело срещу Читанката, поне според моите скромни юридически познания, има сериозен шанс да ги осъдят.

А и разбира се, ти 100 пъти повтори досега, че по принцип от Читанката веднага сваляли нещата, щом им бъде поискано това, въпреки че не си привел нито един пример и вече бяха посочени няколко примера за противното.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 07, 2010 3:37 pm

RSS, много щях да съм си повярвала, ако си бях въобразила, че точно теб бих могла да убедя в каквото и да е.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 07, 2010 3:44 pm

RSS, държиш се като невеж идиот. Призовавам за лок или изпиране на темата.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 07, 2010 3:45 pm

Изместването на темата към лични нападки и коментари е признак че просто няма какво да кажеш по -същество.
Това обаче не е така. Прословутият член 24 ал. 9 въобще не е еднозначен и ако се заведе едно дело срещу Читанката, поне според моите скромни юридически познания, има сериозен шанс да ги осъдят.

Това в случая няма никакво значение защото видно е че от читанка се чустват безнаказани, никой не ги е осъдил и когато е писано искането (2008 година) нито този който отправя искането нито представителя на читанка са ввярвали че правото на силата е на страната на този който иска.

Факта си остава че като отправяш искания към хора които съдят по собствената си морална система и които не можеш да принудиш със сила да се съобразяват със закона - трябва да си мериш приказките и начина на разговор.


А дали се държа като идиот - не мисля , просто ви пиша ясната действителност.


Читанка не са прави законово в случая, наследниците са прави законово обаче така са си искали правата че просто са получили един смях в лицата и не са постигнали нищо.


Едит: Темата явно не е удобна вече за обединеното ръководство на форума - лошо - мислех че сте хора държащи на това да решаваш нещата със дискусия търсещи диалога а се оказва че сте привърженици на силовите решения и на буквата на закона.
Нищо - затова си имаме закони - всички са правилни и трябва да ги спазваме без да се съмняваме :)
Няма какво да кажа повече по- тази важна за мен тема защото явно няма смисъл - всички се настроиха против мен което не ми е приятно.
Въпреки това аз ви уважавам и приемам мненията ви , нищо че не съм съгласен с тях конкретно за темата.
Last edited by RRSunknown on Wed Jul 07, 2010 3:58 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 07, 2010 3:56 pm

Сириъс шит тва, да пишеш действителността. Че и ясната такава. Един вид Прозираш през Цветния Воал и ни показваш що се крие отдолу. Лудницата.

Явно в Ясната Действителност формалното и учтиво писмо на онова семейство е темерутщина. Радвам се, че има кой Ясно и Действително да ни интерпретира случващото се в света и да ни покаже всъщност истинското значение на оня текст. Яката ралта.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 07, 2010 3:59 pm

Ще те замоля учтиво да прекратиш нападките към мен.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 07, 2010 4:04 pm

Усети се какви глупости приказваш, и спри да ги повтаряш през пост. Иначе нямам намерение като теб да се набирам на рифреша, споко. Имам си по-смислена работа от това да цикля по елементарно аргументираните ти постове.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 07, 2010 4:06 pm

Ок, спираме - темата се изчерпи и без това. Имам си мнение - казал съм го , не сте съгласни -ОК , нищо против нямам. край на историята.

Edit:
Като искате - продължавайте си по темата без да ме намесвате- все едно че нищо не съм казал, за да не се налага да отговарям на цитати.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 07, 2010 5:52 pm

Това последното ще е лесно, понеже ти нищо не си казал ениуей. Или си циклиш в това, което си казал и очевидно нямаш намерение да разбереш кво ти говорят хората отсреща. Които ти ебават майката на смешните доводи с логика.

Виждала съм и други твои ВТФ мнения, не е като да не си ме смайвал и преди, но тая дискусия беше тотално лоботомираща. Роланд добре го каза - "кроткия телевизор на РРС".
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 07, 2010 6:20 pm

РРС, проблемът е, че нямаш акъла да четеш адекватно текст (нагли? темерутливи? Защото просто си казват как стоят нещата? ха!) и съответно да вадиш качествени хипотези и изводи от него. Лошото е, че това най-вероятно е избирателна слепота, за да ти изнася повече на смехотворната тезичка. И да, всичко това са нападки към личността ти. Понеже тя се издъни кардинално и неколкократно в тая тема. Постъпи веднъж умно и млъкни просто, защото стана много тежко и жалко положението. Също така си заври обвиненията в "неудобност" някъде много навътре и много ректално, защото са ДЪНОТО. Благодаря за вниманието :)
Last edited by Roland on Wed Jul 07, 2010 6:22 pm, edited 2 times in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 07, 2010 6:21 pm

Добре бе защо продължавате да ме замесвате след като изрично съм помолил най-учтиво да не го правите?
Не ми е приятно да продължавам разговора .

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 07, 2010 6:22 pm

RRSunknown wrote:Добре бе защо продължавате да ме замесвате след като изрично съм помолил най-учтиво да не го правите?
Не ми е приятно да продължавам разговора .
Защото не ни впечатлява това, че си помолил. Ти СРАСТНА тая тема със себе си, така че сега си сърбай попарата или спри да постваш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 07, 2010 6:30 pm

Щом съм я срастнал модератора да изреже тумора и си продължавайте.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests