Помощ за покупка на видеокарта

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 21, 2009 10:01 pm

Няма Галаксито HDMI но то и за 150 лева не можеш да очакваш всичко :).

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Sat Aug 22, 2009 3:20 am

Аз мисля да продам една EVGA 9800GTX+, само че трябва първо да видя един приятел, че му я бях обещал. Ако не я вземе, и върви на 400W(аз я бях пуснал на 450 и бачкаше без проблеми) захранване, може да я спазарим. :)
1st rule - I RULE.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Aug 22, 2009 1:38 pm

Нещо не откривам 9600 GT с HDMI изход за по-малко от към 170 лева, което не ме устройва. Затова съм се насочил към Radeon 4670, като се колебая между

SAPPHIRE Ultimate HD 4670 512MB

и

ASUS EAH 4670

Първата е с пасивно охлаждане, но пък с по-ниска честота на паметта, от друга страна е някъде с около 13 лв. по-евтина.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Aug 22, 2009 1:56 pm

Забранявам ти пасивно охлаждане. Анатема ! :wink:

За 13 лева ще си я биеш в главата по късно и ще си припомняш старата приказка че по-евтиното излиза по скъпо.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Aug 22, 2009 2:09 pm

Да, като попрочетох малко за това охлаждане, май си прав, иска се много добра вентилация в кутията, която аз нямам. ;)

ASUS-ът според изчетените мнения из нета, има доста добър и тих вентилатор, така че май той ще е избора.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Aug 22, 2009 2:43 pm

Нещо, което може и да не засяга твърде много конкретно Дем и въпроса му в тая тема, но все пак да си кажа - ако някога имате намерение да ползвате нещо, различно от Windows, стойте далеч, ама *много* далеч от ATI Radeon! Да, имат *някакви* драйвери, ама колко ги поддържат, колко ги обновяват, колко тези драйвери изобщо работят...
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Aug 22, 2009 2:44 pm

Засега нямам такива планове, така че не ме засяга, но все пак благодаря за предупреждението. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Mon Aug 24, 2009 2:49 pm

RRSunknown wrote:b.t.w Виж ми поста по горе - там съм ти дал цени.
На въпроса ти - да 400 W стигат за 9600 виж за 9800 не стигат категорично.
Определено за 9800ГТ/ГТХ 400 вата е напълно достатъчно захранване - виж този линк: http://www.fcenter.ru/online.shtml?arti ... ower/26716 (там има за 4850, ама то е една консумация с 9800).
Определно са някакви митова, че едва ли не е нужно 750-100вата захранване та всичко да е наред - както се вижда от линка по-горе и 550 захранване е предостатъчно за Core i7+GTX260. естествено говорим за захранвания, които не са от рода на Qtek, JNC, KME и др. :)

@Demandred - по-принцип за 180 лв. може да вземеш хита на сезона Radeon HD 4770, което е по-хладно, има производителността на 4850 и иска по малко ток. Проблемът е че го няма в достатъчни количества. Друг вариант е 4850/4830/4730.
За до 150 лв определено Nvidia 9600GT е по добрия избор от 4670 - и като производителност и както безпроблема работа. Нвидия наистина са доста по-безпроблемни с игрите - имам 8800GTS320 и дълго време съм карал с доста стари драйвери и проблеми с игри не съм имал.
4670 не е лоша карта, но е доста посредствена за тези пари, които и искат за ДДР3 версията (ДДР2 е доста зле като производителност, но в сравнение с вграденото видео е самолет :))
Относно HDMI - няма проблем с преходник DVI->HDMI да се изкара хубав сигнал на TV, имаше някакваи врътки да се пусне и звук по тоя кабел, ама си зависи конкретно от картата и TV-то.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 24, 2009 5:48 pm

За преходника ясно, въпросът е, че той си е допълнителни разходи. А за 4770 - 180+ лв. не ми се дават. Все пак благодаря за съвета.

Противно на съветите ви(;)) се насочих към http://www.sapphiretech.com/presentatio ... 01&pid=205 , защото ASUS-ът го нямаше в наличност в фирмата, от която си купувам по принцип компонентите, а и в другите пловдивски, на които погледнах сайтовете, и затова да попитам като неособено разбиращ - пасивното охлаждане толкова ли е лошо, ако имате предвид, че въобще не смятам да овърклоквам и в стаята ми има климатик?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 24, 2009 6:00 pm

Да- климатика няма нищо общо с вентилацията ВЪТРЕ в кутията. Принципно за работа няма да имаш проблеми но в момента в който заиграеш някоя започва пътя към прецакването на картата до момента в който ще изпуши. Но ако искаш - рискувай , парите са си твои :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 24, 2009 6:15 pm

Нали имам гаранция. ;)

Сериозно - не съм някакъв особено запален геймър, така че вероятно през доста по-голяма част от времето картата няма да е максимално натоварена. Това променя ли нещата?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Aug 24, 2009 6:20 pm

Ако ти изплющи заради прегряване няма да ти признаят гаранцията така че имай едно наум. А ако няма да играеш защо изобщо си вземаш видеокарта ?

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 24, 2009 7:07 pm

Не че няма да играя, просто няма да е толкова често. ;) Но май успя да ме разубедиш, а и като си гледам кутията колко е зле като вентилация...

Баси, сега се оказа, че във фирмата ме подведоха и версията на Gigabyte на ATI 4670 има HDMI-изход, а те твърдяха друго, в такъв случай тя ще се взима явно.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Aug 29, 2009 12:41 pm

Update:

В крайна сметка си взех модела на Gigabyte на ATI HD 4670. Засега съм много доволен, всички игри, които съм пробвал, тръгват без проблеми (Bioshock, GTA 4, Mass Effect, Oblivion, Fallout 3, etc), дори споменатия KOTOR също тръгна от раз, и на всичките си цъкам на максималната за монитора ми резолюция 1280x1024 без проблеми на най-високи детайли. Има си и HDMI изход, въобще урежда ме идеално, а и беше само 126 лв. цената.

Малко се притеснявах, че имаше бая отзиви в нета, че вентилаторът на картата е твърде шумен, обаче или съм извадил късмет, или съм леко глух, защото почти не го чувам и въобще не ми пречи да спя, докато бачка.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Aug 29, 2009 12:53 pm

Честито :)
Вярвам увери се че митовете за големите проблеми на АТИ са неверни.

А за шума - честно казано ви се чудя - аз изключвам дори и тонколоните защото им чувам пукането като се разрежда магнита а как спите на вклюен компютър сис остава загадка която няма да разгадая :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest