Случи ми се нещо интересно, Part II

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Dec 10, 2008 4:18 pm

Бях на среща-разговор в УНСС с Вацлав Клаус (известен още като "не Хавел"), покрай многото други неща президент на Чехия. Човекът говори интересно и изказа някои мнения, които доста ме шокираха. Едното от тях беше мнението му, че няма глобално затопляне. Второто нещо бе изказването му за европейското обединение - "тези въпроси (общата валута и общата политика) трябва да останат отворени за дискусия" - което е най-явното отричане на самата идея на ЕС от висш европейски политик, което съм виждала изобщо. Иначе човекът прави впечатление на някой с ум в главата (поради което ми е трудно да вържа онова за глобалното затопляне) и чувство за хумор, много приятно беше.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Dec 10, 2008 4:25 pm

Ами той идва тук за да презентира книгата си против глобалното затопляне все пак :) Иначе идеята, че то е конспирация не е нова, доста хора я развиват.

Днес четох статия за това, че най-големият евроскептик сред европейския елит поема формално председателството на ЕС, тъй като това полугодие е ред на Чехия :) Нещо повече, Клаус се е отрекъл от собствената си партия, тъй като смята, че нейното управление е прекалено проврепоейско и след мандата си мисли да създава нова. Според статията това е голям шок за чехите, тъй като той си е икона и донейде в резултат на това ратификацията на договора от Лисабон за момента се бави именно и единствено в Чехия (изкл. Ирландия естествено)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Dec 10, 2008 5:41 pm

Всъщност да, има известно количество учени, които смятат, че теорията за глобалното затопляне поради човешката дейност е... абе не чак конспирация, ама поне малко преувеличена и неотчитаща голяма купчина други данни и процеси. За момента все още никоя страна няма напълно убедителни аргументи. Моята лична позиция е, че и да не е така, все пак няма да е *вредно* да ограничим разните неща, дето плюем из атмосферата.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20302
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Dec 11, 2008 10:38 am

Ха, компа са сам почна да си eject-ва cd-то най произволно :shock: Има нема и хоп отвори се. Не е кат да има и диск. weird :shock:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Dec 11, 2008 10:51 am

Ми може би си иска :P
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20302
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Dec 11, 2008 11:51 am

Да му го набутам. Извадих му кабелите, така и така тоя не е ползван 3 години. :roll:

Уф днеска се очертава да бачкам стабилярката... до утре. В два града.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Dec 22, 2008 8:32 pm

У нас гръмнаха бушоните. Няма ток. => Няма топло.
Докато размествахме канапето, така че да е по-близо до единственият работещ контакт, в който бяхме боднали калорифера (един в кухнята) телевизорът се обърна върху десния ми крак. Имам красиво изглеждаща синкава подутина с черен вътрешен кръвоизлив в единия край. И умряхме от студ.

Да го еба в гъза!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Xellos
Moderator
Posts: 20302
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Dec 22, 2008 11:53 pm

:neutral: бах мааму кви ги вършите там. Нема ни вода ни ток, за кво избегахте там ;р тва и тука си го имаме.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Dec 23, 2008 12:17 am

А аз пък получих първото си предложение за работа от някакви калифорнийски скамаджии :lol: В първия момент ми се видяха кат някаква смешна пирамида, ма те били още по прости - цоцали кредитни карти, доколкото рисърчнах.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Tue Dec 23, 2008 12:42 am

Xellos wrote::neutral: бах мааму кви ги вършите там. Нема ни вода ни ток, за кво избегахте там ;р тва и тука си го имаме.
ъъъ...
това и тук си го нямаме можеби? или нямането си го имаме...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Dec 23, 2008 12:22 pm

Това забавление и тук си го имаме. Особено частта с "няма ток - няма топло"... дори ако и парното и топлата вода са ти от газифицирано кажгоде, което също си иска бойлер с капка електроника и един-два клапана вътре.

Но, Ксел, всъщност не съм сигурен, че тук си имаме студ по канадски в пълната му прелест :? Макар че и каквото си имаме, и то ни стига, освен на некви снегоманиаци :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Mon Jan 05, 2009 1:23 pm

Успях да се логна :mrgreen:.
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon Jan 05, 2009 3:25 pm

В Събота Вечерта бях на едно биропиене в една кръчма по случчай един РожденДен и като гражданин на третото хилядолетие по наш'то летоброене извадих една машинка дето разбира от 802.11 интернетстване и я пуснах да си дири интернет... Издири десетина точки за достъп, все заключени...то мишо, пешо, гошо и т.н...едно от тези обаче на име <neshto>-bg.org. пък аз от тримата администратори на това нещо познавам трима поне... Двама знам, че са в странство из Европата, та изтелефонирвам третия... така и така дай интернет... обясних му къде съм и той ми вика" а! това там е при тъщата и всичкото е заключено по MACaddress..."

Какви са всички такива да заключват интернетите? :(

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jan 05, 2009 3:35 pm

Е, Бобсън... ти поне би трябвало да познаваш достатъчно хора и да знаеш достатъчно неща за Интернетите и тубите, по които текат, и които от време на време се запушват, за да можеш да се досетиш за основната причина човек да заключва Интернетите - да не вземе някой, дето не му е работа, да пусне нещо да тече не към която туба трябва и собственикът на тубата да се обади на човека, който нищо не знае по въпроса - или нещо по-лошо от обикновено обаждане.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 05, 2009 4:26 pm

Мааму, Пенчев, наистина няма да говориш така на децата, защото ще порастнат с адски объркани представи за света!
Иначе (доколкото схващам за какво става дума), не виждам нищо ненормално като осигуряваш някакъв интернет, да държиш само ти да си го ползваш. Не че аз едно време не ползвах щастливо този на съседите, но беше за кратко, докато нямах лан.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest