The manga topic

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Feb 21, 2014 9:09 am

Еми другия вариант е да си поръчам целия Death Note от Амазон, пък другите ще ги чакам докато не ми писне :D
Last edited by Delegat on Fri Feb 21, 2014 3:57 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Feb 21, 2014 2:14 pm

Ми да, той е малък, десет тома, пък ако си поръчаш бокссет с кутия, може даже да хванеш намаление за доставката, в зависимост от цената.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 22, 2014 3:54 am

Нужно, ама МНОГО нужно ми е да споделя, че Токучи Тоуа от One Outs е урод от ранга на Ел и Лайт от Death Note. Тоя е цяло откровение да го гледа човек как си играйка с храната. :lol:
Са, оставаше и да разбирам от бейзбол и оргазмът от тая манга щеше да е пълен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 24, 2014 12:11 am

Дочетох One Outs и то завърши логично и леко антиклимактично. И все пак оценявам мангата като много добра, а Токучи е един от най-яките персонажи създавани в историята на разказвателното изкуство. Дано го анимират до края.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5255
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 20, 2014 5:18 pm

Почнах UQ Holder (до 26-та глава) и засега не е зле.
Да, сюжетът е тъп, предвидим, клиширан и елементарен, но пък се случва във вече доста развития свят на Mahou Sensei Negima, а и екшънът е точно толкова готин.
Фенсървисът пък не е толкова разконцентриращ и обемист както преди.
Поне засега не ни губят времето с безобразно големи хареми, като този на Неги.
Най-големият плюс е Еванджелин в не-лоли формата си.
Има хинтове и за други герои от MSN, както и за минали събития с участието на Неги.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 04, 2014 1:24 am

Зачетох Vagabond... Баси, колко е добра. :shock: На моменти леко биеше на шонен в началото, но сега към срдата си е съвсем пълнокръвен сейнен, без никакви излишни кървища и изнасилвания за да се прави на зрял. Артът е просто невероятен, като доста ме кефи че при все че като цяло преобладавт европейски квадратни челюсти и европейски носове, всички герои имат поне малко монголоиден вид. Ей т'ва е манга дето трябва да се вади за пример като някои казва че всички манги са зле нарисувани.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun May 04, 2014 3:46 am

Наистина е прекрасна мангата. Даже си имаме отделна тема за нея, така че пиши там ако ти се засподеля в повече детайли. :)
Единственото лошо на тая манга е че мангаката изпада в дългосрочни хиатуси... :cry: :cry: :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
johnny_quid
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Wed Mar 13, 2013 9:48 pm
Location: Sofia/Plovdiv

Post by johnny_quid » Mon May 05, 2014 5:25 pm

Абе, яка е Vagabond, ама не чак толкова. Следя е в момента, но докато я настигна, четох по 10-15 чаптъра на седмица (което си беше доста слабо постижение, предвид че четох доста манга преди), т.е. не успя да ме спечели като запален читател. Идва мудна на места, тук-таме хващам някакви философски работи.

По-любимото ми заглавие на същия автор е REAL. Смисъл, супер яката е. Slam Dunk не съм я чел, някога ще се поправя.

В момента чета Bokurano и не знам какво мисля за нея.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 06, 2014 5:19 am

В книжарницата до нас продават Tagame мангата. Даже без цензура... :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 06, 2014 1:01 pm

Боже, защо го гугълнах... :shock:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue May 06, 2014 2:09 pm

И аз направих същата грешка.... Мамка му... О.О


Чета Monster. Очудващо зарибяваща е, а съм още в началото.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue May 06, 2014 7:24 pm

Аз кат виден фен на бара мангите искам да кажа, че Тагаме ми е най-скучният от бара мангаките с неговите мустакати чичковци... Ментайко, Джирая, Рикантрофи, Такеши Матсу, Цукаса Матсузаки и Сейзо Ебисубаши ги харесвам повече. Мяркал ли си техни манги из книжарниците? Тук никъде не съм виждала манга порнаж, ма то може да е щото не съм търсила.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 06, 2014 10:13 pm

Абе ти заеби че е гейско, просто ме шокира колко от скрийновете бяха някакви рейп-подобни сцени... :? Явно както в хетеро хентая, така и в хомо хентая японците са болни.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 06, 2014 11:59 pm

Amelia wrote:Аз кат виден фен на бара мангите искам да кажа, че Тагаме ми е най-скучният от бара мангаките с неговите мустакати чичковци... Ментайко, Джирая, Рикантрофи, Такеши Матсу, Цукаса Матсузаки и Сейзо Ебисубаши ги харесвам повече. Мяркал ли си техни манги из книжарниците? Тук никъде не съм виждала манга порнаж, ма то може да е щото не съм търсила.
Не, съмнява ме да има други, тва е мейнстриймът все пак...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed May 07, 2014 3:23 am

Бая БДСМ има в барата, уви... :cry:
В тея дето изброих поне не се изнасилват и връзват толкоз, макар че се нмират и такива и често има няква сексуална доминация.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests