Октомври '07

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Wed Oct 03, 2007 5:45 pm

The Dark is Rising още на ниво трейлър изглеждаше потресаващо зле. :mrgreen: Дано не съм прав и става за гледане ама силно ме съмнява.
shayhiri на теб разчитах да се жертваш и да го изгледаш, та да съобщиш после как е. А ти мислиш да го пропуснеш. :shock:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Oct 03, 2007 5:50 pm

Е ще го гледам сигурно, споко, само исках да подчертая колко зле очаквам да е. Там излиза тоя петък, но още няма кьораво ревю, което само по себе си е доста показателно. :wink:

Но тоя месец е толкова невъобразимо зле като цяло, че...
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Oct 03, 2007 7:22 pm

shayhiri wrote: Но иначе е жалка работа: френски романтични комедии, Б-муви STDVD зомбита и върколаци (и то без Резидънта!! :evil: ), забравени летни Холивудски комедии, изобщо кво става бе баси? :neutral:
Мне, Шайхири. Първият френският филм хич не е роматична комедия. По-скоро, бих го нарекла драматична комедия!
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Oct 03, 2007 7:31 pm

Все тая, цитирах Живик.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Oct 05, 2007 11:07 am

http://www.rottentomatoes.com/m/seeker_ ... is_rising/

Очаквано зле е засега, но поне има някакви положителни ревюта.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Oct 05, 2007 11:38 pm

Кралството 5/10 (колкото Единакът :roll: )

+ темата
+ някъв войнишки хумор
+ екшъна последния половин час

- това не е филм, а парчета от такъв - сега разбирам къде са заминали орязаните от "режисьорската версия" 40 минути
- Борн 4 - взел е само най-лошото, камерата
- Рамбо 4 - три ченгенца влизат в Саудитския Бронкс и изпозастрелват собственоръчно половин Ал Кайда :lol: без да им падне косъм от главата
- жанрова неконсистентност - почва като процедурен трилър и на 2/3 навътре изведнъж зарязва всичко, което е градил дотам (остават да висят сума ти конци) и го удря на безмозъчен екшън - или едното, или другото баси
- по тази причина и финалът не изглежда като финал, защото липсва билд-апът - все едно филмът е свършил преди финалната конфронтация

Сигурен съм, че повечето от горните проблеми се дължат на зверски орязания оригинал. В пълния си вид филмът можеше да заслужи и осмица, въпреки инхерентната си идиотщина (американски империализъм и невъзможен екшън).
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Oct 06, 2007 12:52 am

Ами филма не беше толкова лош. Отидох без изобщо да имам идея какво да очаквам и след първите десетина минути очаквах да задремя, но в крайна сметка съм доволен.
Относно коментарите на Алекс:
- не съм съгласен, ако беше 40 минути по-дълъг щеше да забозее и да изпусне твърде много интереса.
- камерата наистина е куца.
- ами застреляха не повече от десетина човека.
- според мен се е получила добре "жанровата инконсистентност"
Още няколко плюса от мен:
- Главният арабин имаше ебаси нечовешката мутра. Много кефеше.
- Краят и посланието. Да, малко обичайно, да, не особено кулминационно, но ... поне мен ме впечатли. А извода си заслужава.

Да отбележа, че филмът не ми хареса ЧАК толкова, просто след първите петнадесет минути очаквах нечовешката проамериканска боза, а края и сносният екшън (ала кооп 3Д) си заслужаваха...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Oct 06, 2007 8:21 am

Пък аз не знам що отидох да го гледам. В смисъл... толкова пък да не е моят тип филм... Скучно ми беше, камерата се въртеше умопобъркващо, някак не ме грабна и сюжета, можеха да го направя малко по-"user friendly'. Съгласна с Коруин за главния арабин ;), той радваше. Хм... в интерес на истината нямам какво толкова да кажа :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Oct 06, 2007 9:47 am

С други думи - филм за компа ;)
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Oct 06, 2007 9:53 am

И на компютър не бих го гледала, просто е много далеч от мен :(.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Oct 07, 2007 1:13 am

Пълен провал за The Seeker: The Dark is Rising - 1мил. за петък, което означава горе-долу 3 000 000 за уикенда. Дано това ги спре да правят идиотски фентъзита занапред.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Oct 08, 2007 1:03 pm

И аз да споделя впечатления от The Kingdom - като цяло, филм на средно ниво. Историята определено имаше потенциал да се развие повече, но все повече ми се струва, че Адриана имаше право, когато каза, че според нея една част от филма не е попаднала в крайния вариант. За съжаление, липсващите части най-вероятно засягат развитието на героите, а не толкова самата история. Точно по тази причина финалът, колкото и да имаше смисъл, ми изглеждаше някак си изкуствено прикрепен, подсказвайки, че е имало нещо, което не е било показано.

Иначе мен идеята за снимане с камера от ръка не ме подразни толкова, все пак камерата не се клатеше толкова, колкото в The Bourne Supremacy. Освен това си личи визуалният стил на Майкъл Ман (продуцент на филма), особено при едни страхотни планове на Рияд през нощта. Колкото до самата история, нищо изключително в жанра, актьорската игра не беше тотално зле, но и не надскачаше средното ниво, освен при основния саудитски персонаж. За съжаление, талантът на Крис Купър беше тотално пропилян, след като при приблизително същото екранно време в Syriana, той правеше далеч по-силно впечатление.

Като цяло, филм с потенциал, който за съжаление е изпуснат. Според мен жанровата несвързаност идва точно от (предполагаемо) липсващите части от филма; на мен не ми пречи комбинацията от политически трилър и екшън, стига напрежението да се изгражда постепенно и екшънът да идва като логична кулминация. Това определено не е така в The Kingdon, екшънът идва изведнъж, и донякъде доста нелогично. Искрено се надявам, че ще се получи същото с режисьорската версия на The Kingdom както с тази на Kingdom of Heaven - напълно различен, и определено по-качествен филм.
This signature is not yet rated

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Tue Oct 09, 2007 10:27 am

Elayne wrote:И на компютър не бих го гледала, просто е много далеч от мен :(.
Еми като гледам отзивите добре че бях възпрепятстван да джойна.
Ама на копмютър определено ще го гледам. :wink: Ако намеря екстендед версията ще е още по-яко.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Oct 09, 2007 12:04 pm

Стига си слушал Алекс автоматично за щяло и не щяло, едва ли ще правят екстендед версия точно на това по дяволите. Наистина се забелязва, че липсват сцени, но далеч не толкова много. Дима също няма да слушаш, защото този филм е тоооолкова далеч от нея, че просто няма накъде повече (с което нямам предвид нещо лошо, просто си е така).

На мен Кралството ми хареса. Не е дъ некст бест тинг, доста е далеч от други неща по темата като например Сириана, но ти показва една държава, варварството на тероризма понякога и Джейми Фокс в екшън роля.

Плюсове:
+Саудитска Арабия - тотално непознатата за мен държава ми беше разкрита изключително интересно, макар и от американци
+Първите 4-5 мин с "историческия" преглед - изключително информативни и страхотно поднесени
+Саудитският полковник, който помагаше на нашите - супер готин пич
+Заключителният 20-30 минутен екшън, който беше определено впечатляващ
+Атентатите в началото
+Пръстът на Майкъл Ман в продукцията - камерата, многото градски гледки и градът като "образ"

Минуси:
-Камерата, само на моменти обаче
-Джейми Фокс е още доста далеч от Дензъл и според мен не седи добре като екшън герой. Сравенете го точно с Дензъл в Обсадата от преди няколко години и ще разберете защо, някак си няма достатъчно пичовско излъчване. За мен си остава специфичен актьор за определени филми. Тук просто не седя добре.
-Дженифър Гарнър - тази мома как по дяволите се е задържала 6 сезона в Ейлиъс ми е абсолютна загадка
-Най-силният актьор в каста, а именно Крис Купър в нетипична за него роля на гууфи сайдкик - what a waste...

Та така. Ако трябва да го оценявам бих му дал 6.5-7/10. Което всъщност хич не е много.

Иначе може да го изчакаш за комп, аз не съжалявам, защото кръчмата после беше интересна:).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 09, 2007 12:05 pm

Muad_Dib wrote:Иначе може да го изчакаш за комп, аз не съжалявам, защото кръчмата после беше интересна:).
Всички така разправят :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 26 guests