Набират се сценаристи за комикси

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

BatGojko
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Nov 15, 2006 9:20 pm

Набират се сценаристи за комикси

Post by BatGojko » Wed Nov 15, 2006 9:29 pm

Комикс студио ИЕКК набира сценаристи. Всички, коитоимат желание да развиват своя талант са добре дошли.
Писането на сценарии за комикс е малко по-различно от писането на разказ, но и двете изискват въображение и умение да пишете увлекателно, така че мисля, че много от вас ще изявят желание да се пробват поне. Студиото е ново и амбициозно. Вече разполага с достатъчно художници, така че историите, които се одобрят ще бъдат бързо реализиране. Одобрените за публикуване неща се заплащат на авторите в момента в който одобрението е факт (не се чака да се появят на пазара, това си е наша грижа).
Очаквам ви на e-mail:

ivan.atanassov@eecc.bg

А също така и ще наглеждам тази тема, за да давам съвети, напътствия и да отговарям на всичките ви въпроси.

ПП: Темите за комикси могат да бъдат най-разнообразни, така че не се ограничавайте само до фентъзи и фантастика, дори напротив. В момента имат преоритет истории с герои съвременно тинейджъри (независимо къде са поставени), както и хорър истории. но и всички други са си добре дошли. Важно е да са с добра идея. И като казвам "добра: намам предвид "оригинална". Просто се откажете от мисълта, че можете да предложите оригинална - идеите са ограничен брой и хората отдавана са ги използвали, под един или друг начин. Така че не търсете оригиналната, а добрата идея ;)
Успех!

art_master
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Wed Nov 15, 2006 9:49 pm

Post by art_master » Wed Nov 15, 2006 9:55 pm

И това издателство има ли си сайт?
нещо мн съмнително има.. да не искате да ви свършат работата набързо и да приберете накрая парите.. дайте повече инфо..
освентова кога, къде ще се издава комикса, кйто ще направите.. ако няма интерес ще го спрете ли?
Комикса - подробности къв тип ше бъде - черно бял, цветен и т.н., до кога ще се забави направата му ако да кажем историята е 25 епизода..?
Гарантирате пари веднага на нещо което одобрите, но това не пречи да вземете някоя идея и да кажете че не сте я удобрили..
надявам се да отговорите, довиждане :)

BatGojko
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Nov 15, 2006 9:20 pm

Post by BatGojko » Thu Nov 16, 2006 1:08 pm

По принцип патент върху идея няма. И да, прав си, нищо не ни пречи да "откраднем" нечия идея и да си свършим после всичката останала работа по нея сами. Ама то това мога да го направя и в момента - по нета е пълно с разкази, които хората доброволно предоставят, като информация.
Така, че всеки, който има параноя, че някой ще му открадне великата идея, нека не ни я праща. Истинските автори не се притесняват да изпращат резюмета и синопсиси - по света така се сключва договор за роман или друго печатно произведение, все пак.
Не, целта ни не е да излъжем хората. Искаме да можемд а работим с добрите автори за дълги периоди. Издателството все още няма сайт, тъй като до момента има и само един комикс, който днес влезе в печатница. За справка вижте
http://artline-comics.com/forum/viewforum.php?f=28
Там се намира форумът ни.
Сега да пробвам да отговоря ясно и кратко на всеки по-важен въпрос от поста.
- Предполага се историите да са цветни, освен ако самият им сценарий не изисква противното;
- Комиксите за момента се издават само в БГ, но по-добрите ще излязат и навън (това е в бъдеще време);
- История, която се развива в 25 епизода, просто не ме интересува. За момента очаквам истории, който завършват максимум в 8, но за предпочитане в 4-6 епизода. Всеки епизод да е на не повече от 22 страници. Особено ще ми е приятно, ако някой успее да спретне история за само 1 епизод.
- И да, одобрените неща се заплащат, а не се крадат. Обикновено изисква време, за да се напише нещо по чужда идея, а времето е най-ценният ресурс, така че, ако се чувствате достатъчно добри, не мисля, че имате повод за притеснение.
Ами това беше важното, оттук насетне сте вие ;)

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Nov 16, 2006 4:59 pm

Да това с краденето на идея е много неуместно. По принцип идеите хвърчат във въздуха. :lol:

art_master
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Wed Nov 15, 2006 9:49 pm

Post by art_master » Thu Nov 16, 2006 6:03 pm

Ам това значи ли че комикса няма да излиза отделно (самостоятелно), а ще се публикува в общо списание като Q-Teh, KOMIKS и т.н.
edit: като погледнах съйта май разбрах ::)
И още един въпрос - художници не набирате ли :P тоест ако ви пратим добър и готов комикс ще го публикувате ли?

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Nov 16, 2006 6:58 pm

Хм добре звучи, и все пак има Идеи дет не са експлоатирани още толкоз масово ;) Уви де са гадовете. :?
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

BatGojko
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Nov 15, 2006 9:20 pm

Post by BatGojko » Thu Nov 16, 2006 9:40 pm

Естествено и художници са добре дошли, но от тях си имаме повече. А и както знаем, само с добри рисунки, не е достатъчно.
За готовите истории... Ами то така рискът остава за вас - ще сте положили труд, който може и да не бъде одобрен. Но ако имате готови и искате да ги предложите, давайте ги и тях, от опит глава не боли ;)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Mon Dec 11, 2006 9:04 pm

Не знам защо точно сега я видях тази тема, но някакви ограничения - брой страници, размер на страниците, брой панели на страница и тъй нататък?

BatGojko
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Nov 15, 2006 9:20 pm

Post by BatGojko » Tue Dec 12, 2006 5:57 pm

Няма кконкретни ограничения, но иначе, в момента предпочитам да стартираме с по-къси истории. Добре е да имат завършек в няколко епизода, а не д аса безкрайни саги.
Ако имаш интерес просто се свържи с мен на е-мейла и ще ти пратя и файл с инструкции за писане на комикси - съвети за описанието на историите и за форматиране на сценариите.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Wed Dec 13, 2006 7:04 pm

Не искам да се заяждам. Комикса има страхотен художник и слаб сценарии. Мисля, че би трябвало да се наблегне повече на военна фантастика и колкото и банално да звучи епично фентъзи.
Просто уча Драматургия, и си личат много грешки и прочие...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Dec 13, 2006 11:39 pm

Къде учиш?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6937
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Dec 13, 2006 11:42 pm

В НАТФИЗ учи, вече 3 месеца :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Dec 13, 2006 11:47 pm

Тогава са си готов екип с БатГойко, който пък следва там режисура (ако не се лъжа) пак от толкова. :idea: Съдба! :D
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Thu Dec 14, 2006 5:08 pm

Ej imashe edin takav sbornik :D

BatGojko
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Nov 15, 2006 9:20 pm

Post by BatGojko » Thu Jan 04, 2007 6:30 pm

inkheart wrote:Не искам да се заяждам. Комикса има страхотен художник и слаб сценарии. Мисля, че би трябвало да се наблегне повече на военна фантастика и колкото и банално да звучи епично фентъзи.
Просто уча Драматургия, и си личат много грешки и прочие...
Именно затова набираме сценаристи - за да имаме и силни сценаристи. След като учиш драматургия, няма по-добра възможност за теб за тренировка за голямото кино ;) Заповядай. Хем ще се обучаваш, хем ще изкараш и пари.
Last edited by BatGojko on Tue Apr 03, 2007 12:12 am, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests