The Terry Pratchett Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Thu Apr 22, 2010 11:40 am

Жалко че е от детската серия, за си предпочитам осново за стражата. Тюх, няма ли скоро да намалят цената на Unseen Academicals? :( 30 лв, туу... :(
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Apr 22, 2010 11:42 am

Ммм, аз не бих казал, че поредицата за Тифани е точно детска... Те хората и за "Nation" разправяха, че била детска, а аз се чудя дали все пак бих я дал на дете под 13 :) А книгите за Тифани са си съвсем даже за бая подрастващи и нагоре.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Thu Apr 22, 2010 11:44 am

Добре де, подрастващи :) Приемам.
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jun 09, 2010 9:59 pm

The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Jun 09, 2010 10:13 pm

Доскоро не бях чел нищичко на Пратчет, въобще не мислех, че ще ми допадне. Но преди известно време един приятел много усилено ми препоръча „Истината” и в крайна сметка я взех и тази седмица я прочетох.

Определено ми хареса доста. В началото ми беше леко трудно да свикна със стила, първата половина ми беше леко разхвърляна, имаше много рандъм идейки, но все пак трябва да се отчете обстоятелството, че въобще не бях запознат със света на книгата и т.н. И все пак с всяка следваща страница ми харесваше все повече и повече, а последните 150 страници бяха просто страхотни. Персонажите се развиваха по много як начин, сюжетът беше адски свеж, имаше си добри туистове и в цялото нещо имаше много сериозен смисъл. И то поднесен по един лек и ежедневен начин, а не изкуствено драматично. Въобще съм страшно доволен и в най-скоро време смятам да прочета още няколко книжки, като започна от тези за стражите.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Jun 09, 2010 11:01 pm

Вчера ми пристинга preorder-a на Unseen Academicals paperback-a. Да видим кога ще се чете.


passer-by, линка, който си дал, ми свърши страхотна услуга. От много време се каня да си взема трите книги за Tiffany Aching. Чел съм ги, но ми се ще да ги имам.

Та отварям аз връзката към четвъртата с твърди корици, която няма да си купя в този формат, и между другото пускам едно търсене за "Wee Free Men" и другите две да видя как са цените.

Приятната изненада - след 3 седмици ги преиздават с арт в стила на четвъртата, по 4.39 евро на предварителна.

http://www.bookdepository.com/book/9780 ... e-Free-Men
http://www.bookdepository.com/book/9780 ... ull-Of-Sky
http://www.bookdepository.com/book/9780 ... intersmith

Айде, 25 лева заминаха ей тъй непредвидено. :lol:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Fri Jun 11, 2010 1:59 pm


Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jun 11, 2010 2:15 pm

„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jun 15, 2010 10:28 am

Transworld Publishers are delighted to announce an exciting new collaboration between Sir Terry Pratchett and Stephen Baxter.

Sir Terry Pratchett first developed his vision of a chain of parallel worlds, The Long Earth, in an unfinished novel and two short stories in 1986, after writing Equal Rites, the third novel in what would turn into the hugely successful Discworld series. Now, at last, this long-gestating concept is to see the light of day in two as-yet-untitled books written in collaboration with Stephen Baxter, author of Flood, Ark and the Time’s Tapestry and Destiny’s Children series.

‘Our Earth is but one of a chain of parallel worlds, each differing from its neighbours by a little (or a lot) in an infinite landscape of infinite possibilities. And you can just step from one world to the next…’

The deal was brokered through Colin Smythe and Ralph Vicinanza and the first Long Earth novel is due to be published by Doubleday in spring 2012.

Additionally, Sir Terry Pratchett has recently completed I Shall Wear Midnight, the fourth in the Tiffany Aching books, to be published in September, and is already at work on his next Discworld novel for publication in autumn 2011. Number 37 in the series, Unseen Academicals, has just come out in Corgi paperback.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Jun 15, 2010 10:36 am

Хммм, ми аз Бакстър си го харесвам... Пратчет си го харесвам... ще видим какво ще излезе :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jun 21, 2010 12:22 pm

„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Sumrak
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Sat Jul 31, 2010 2:33 pm

Post by Sumrak » Sat Jul 31, 2010 2:50 pm

"Туп" е на пазара!!!Вчера си я взех.Превод-Катя Анчева

User avatar
The Mad Hatter
Farmer
Posts: 50
Joined: Mon Dec 28, 2009 6:43 pm

Post by The Mad Hatter » Sun Aug 01, 2010 2:20 am

Dr. Horrible wrote:Доскоро не бях чел нищичко на Пратчет, въобще не мислех, че ще ми допадне. Но преди известно време един приятел много усилено ми препоръча „Истината” и в крайна сметка я взех и тази седмица я прочетох.

Определено ми хареса доста. В началото ми беше леко трудно да свикна със стила, първата половина ми беше леко разхвърляна, имаше много рандъм идейки, но все пак трябва да се отчете обстоятелството, че въобще не бях запознат със света на книгата и т.н. И все пак с всяка следваща страница ми харесваше все повече и повече, а последните 150 страници бяха просто страхотни. Персонажите се развиваха по много як начин, сюжетът беше адски свеж, имаше си добри туистове и в цялото нещо имаше много сериозен смисъл. И то поднесен по един лек и ежедневен начин, а не изкуствено драматично. Въобще съм страшно доволен и в най-скоро време смятам да прочета още няколко книжки, като започна от тези за стражите.
Бих казал само едно: Welcome!!!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sun Aug 29, 2010 11:53 am

Прочетох "Стражите! Стражите!" .
Отново ми хареса доста и като идея, и като сюжет, и особено като персонажи. Беше приятна, забавна и въобще много яка. Бих й дал 4 от 5.

И все пак като по-общ недостатък на творчеството на Пратчет бих посочил липсата на разнообразие в атмосферата. Той е страшно приятен и увлекателен дърдорко, като разгърна негова книга мога да прочета 200 страници на един дъх, но после ми трябват няколко дни, преди да посегна отново към него. Не че е лошо един автор да си има характерен за него стил, точно обратното, но аз лично бих се радвал и на по-разнообразна атмосфера. И май ще почакам известно време, преди да започна друг роман от света на диска.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Aug 29, 2010 9:40 pm

А окованият кит знае ли нещо за могъщите дълбини? :wink: Една от най-култовите размени на реплики изобщо...
Прав си, че много Пратчет наведнъж може да дойде прекалено, но на мен лично Пратчет никога не може да ми омръзне, особено с книгите за света на Диска.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests