Концертчета дребни и не толкова дребни

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Oct 02, 2014 5:35 pm

Там ще да сме, дасс.
Сабатон кога са?
Elves dig rocket launchers.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Oct 02, 2014 5:44 pm

На 28 януари. Между другото, самите Sabaton обявиха този концерт по време на участието си в Каварна тази година, което беше убийствено.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20292
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Nov 29, 2014 12:14 pm

:ninja:

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Jan 29, 2015 11:35 am

Концертът на Sabaton, Delain и Battle Beast беше смазващ.
Noora от Battle Beast е някакво чудовище на сцената, страшно присъствие и страшен глас. Вече имат 3 албума, дано ги видим с по-дълъг сет.
Delain определено ги ошашкахме. Надали са очаквали толкова луда публика. Дано и те наминат за пълен сет.
Sabaton бяха на обичайното високо ниво (макар че Joakim беше малко прегракнал), на следващия концерт вече очакваме съвсем да го проговорят българския. :mrgreen:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jan 29, 2015 1:15 pm

Абсолютно. А и не очаквах залата да е толкова претъпкана. На другите концерти, на които съм бил там, определено ми е било по-широко :)
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Lyanna Stark
Adept
Posts: 232
Joined: Tue Jul 10, 2007 10:27 pm
Contact:

Post by Lyanna Stark » Fri Jan 30, 2015 7:41 am

Наистина беше страхотно. Също като всички други концерти на Сабатон, на които съм била, в интерес на истината. :) Подгряващите групи приятно ме изненадаха - бях слушала много малко Delain и нищо на Battle Beast, но ми харесаха и мисля да поправя пропуска.

Само дето позамръзнах малко преди концерта - но пък успях да се добера почти до оградата, така че двата часа студ си струваха. :mrgreen:

Впрочем, някой ще ходи ли на Eluveitie на 15-ти?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Mar 20, 2015 11:02 am

Ще има Спирит. И зася е супер трагедия. 150 ЛВ!!!!! начална цена при обявен само Роби Уилямс, като се има предвид, че всички балкански фестивали струват двойно по-малко като всичко им е обявено. :shock: То Гластънбъри и Рок ам Ринг са по-евтини егати.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Mar 20, 2015 7:48 pm

Дам, веднага се засилих да купувам билети ама с тая цена - не мерси, ебати! Ще ги чакам малко първо да се окендзат и като падне под 100 пак ще видим.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 20, 2015 8:31 pm

За да ви стане съвсем зле, вижте цените на билетите за Roxette... Ако имах намерение да ходя, щях да се ядосам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Mar 20, 2015 9:26 pm

Аз побеснявам от изречението "Билети на изключително достъпни цени от 40 (50, 60, ...) до 120 (130, 140, ...) лв." Всеки път като видя тази простотия, ми се иска да плюя в лицето на онзи, който я е измислил.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Mar 20, 2015 11:21 pm

Аз никога не съм разбирала свръхцените на бг концертите и фестивали, щото в съседните страни всичко е двойно по-евтино. Спирита граничи само с берлинската Lolapalooza по слабост на лайнъп и високи цени..

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 20, 2015 11:32 pm

"Изключително достъпните цени" са си патент на СМЕ, във всичките им концертни обявления напоследък присъства тая фраза - независимо, че цените за билетите обикновено са нереално високи. (Справка - Aerosmith, Roxette, Роджър Уотърс...)
Нямам нищо против тях като промоутър, обаче на моменти имам чувството, че умишлено се подиграват на евентуалните си клиенти.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Mar 21, 2015 10:50 am

Еми на Фънки простотиите, но той си е гъз от едно време, така че не трябва да ви изненадва...

За съжаление обаче има и чисто икономическа причина за тия цени - почти няма спонсори за концертите. През 90-те и до към 2005 имаше много желаещи компании, които наливаха кинти в тия мероприятия, сега е доста по-сложно и парите, които се дават са по-скромни. Като си калкулираш хонорар на групата (групите), добавиш наем на зала, пари за охрана, пари за реклама и нещата стават дебели.

Още по-лошо е за разните вървежни групи, за които има голямо търсене...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Sat Mar 21, 2015 11:19 am

Миналата година бях на фестивал с доста добрите групи + The Black Keys, които са една от най-вървежните и търсени групи в момента за 36 евро. 3 дена фестивал това. И беше 36 евро с целия обявен лайн ъп.

Обаче на един човек от София би му било по-евтино и по-разбиващо да отиде на Инмюзик или на Екзит, отколкото на Спирит.

Бас държа, че Продиджи пак ще дойдат..

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Mar 21, 2015 11:54 am

В България:
Yan wrote: За съжаление обаче има и чисто икономическа причина за тия цени - почти няма спонсори за концертите. През 90-те и до към 2005 имаше много желаещи компании, които наливаха кинти в тия мероприятия, сега е доста по-сложно и парите, които се дават са по-скромни. Като си калкулираш хонорар на групата (групите), добавиш наем на зала, пари за охрана, пари за реклама и нещата стават дебели.

Още по-лошо е за разните вървежни групи, за които има голямо търсене...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests