Гледано напоследък, част III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 14, 2014 3:50 pm

Бехемотът си се задвижваше от реактор (дали не бяха два?), а не от мозъка на психопатчето пилотче.
Виж енергийните полета, които го привеждаха в движение или примерно можеха да изградят прозрачен непроницаем щит, се упрвляваха с мисълта му и винаги за сметка на енергията от реактора.

Според мен имаш грешна представа как функционира ламбда драйва. :lol:
Той е трансформатор, а не генератор.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Jul 14, 2014 4:14 pm

По моите спомени беше бешe "transforms the aggressive impulses of the pilot into energy", или нещо от сорта - нямам как да проверя в момента. Ако беше генератор, който се управлява с мозък, горе-долу се ядва... макар че язък му за технологията като се има предвид колко изисква от пилота.
Но си мисля, че беше точно трансформатор - т.е. не произвежда енергията. От друга страна сега се сетих, че Бегемота имаше 48 часа operational time, но не е ясно горивото за ламбда драйвера ли е било или за другите системи.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 14, 2014 6:06 pm

Мисля, че не изисква големи усилия да го управляваш, когато владееш процедурата.
Гаурон го правеше без да мигне (но май ползваше дрога...и аз съм позабравил, макар че съм го гледал поне 3 пъти).
Големите усилия са, докато се научиш да го контролираш, а и никой в Митрил не беше сигурен как става това.
Соске винаги се бореше за контрол, а не да "генерира ток с гнева си".
(Това ми напомня за едно старо детско, където гадното джудже Румпи можеше да захранва прахосмукачка с яростта си :lol:...това помагаше на вещицата да превозва него, себе би и великана...вместо с летяща метла.)
Ако не се лъжа, в края на TSR Соксе овладя процедурата. Просто трябваше да се придържа към "щастливата си мисъл", тази за Чидори-сан... 8-)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jul 15, 2014 11:25 am

Tokyo ESP ep. 1 - с противоречиви впечатления съм. Има добре анимирани сцени, керкътър дизайнът ми харесва, а и лошите :lol: изглеждат комично заплашително. От друга страна сюжетът е хаос и някои от героите правят пълни тъпотии. Примерно онези двете малките есперчета, защо трябваше да блъскат така безполезно по щита? Самата терористка, чийто беше щита и която искаше да примами "белокосата" с бомбата, как въобще се надяваше, че това ще се случи?
Абе, познатите от Ga Rei Zero глупости. Ще се задържа още епизод-два и май ще го дропвам.

Rokujouma no Shinryakusha!? ep. 1 - приятна лигава комедийка. Геговете валят, а анимацията е добра. Да се надяваме, че нататък шоуто ще се задържи в същия стил.

Persona 4 The Golden Animation ep. 1 - това е алтернативен път за "преиграване" на историята от Persona 4. Не бих казал, че съм голям фен на другата версия, но героите са ми симпатични (най-вече Маргарет, въпреки че тя е само narator-ка) и ще изгледам още 12 серии с тях.

Aldnoah.Zero ep. 2 - готин втори епизод. Прекрасна анимация и добри битки. Тук доста прилича на приключенския екшън в Full Metal Panic TSR. Дано продължи в същия дух.

Gekkan Shoujo Nozaki-kun ep. 2 - убийствен втори епизод. Дори вдигнах оценката си в MAL с един пункт. Дано продължи така! Заглавието е псевдо шоджо, но принципно точно такъв тип шоджота харесвам.

Akame ga Kill! ep. 2 - засега става. Малко комедийка, малко екшън, малко world building.

Mahouka Koukou no Rettousei ep. 15 - ееее, най-накрая се раздвижиха. Danshi състезанията наистина били много по-интересни от тези на шматките.

Pri Para ep. 2 - това го следя щото очаквам да е тъпо...и е тъпо. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Jul 15, 2014 11:56 am

Tokyo ESP - анимето почна малко наобратно, аз доста се сащисах докато не се усетих, че явно ще дадат първо края и после предисторията :) Предполагам от втория епизод ще вкарат вече главните герои и ще обясняват за способностите. Не е лоша мангата, така че смятам, че и анимето ще се получи :)
Gekkan Shoujo Nozaki-kun - това е уникална манга! И съответно аниме :lol: Общо взето се спуквам от смях и то при положение, че нещата са ми познати :) Мечтая си да анимират другата манга от същия автор - Oresama Teacher - тя ми е сред най-любимите комедии :)
Хмм, друго какво гледам, освен фуджоши историите... Akame ga Kill! го загледахме, тъкмо бях решила, че е поредната приключенска комедия и ме хвърлиха в музиката :shock: Ще се гледа!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jul 16, 2014 9:41 am

Tonari no Seki-kun Specials ep. 2 - не беше лошо, но харесвам повече ТВ сериите.

Sword Art Online II ep. 2 - мдааа, почнахме с идиотизмите. Стратегически шутър, в който има чудовища и където има умение за избягване на куршуми.
На теория може да има такава игра, но кой ли ще я играе...
Целият епизод беше голяма интродукция, колко гениална е героинята и това се доказва пред зрителите, като направят всички около нея пълни идиоти. :lol: (Там за едноокия в царството на слепите.)
Лошият се издавал със злобната си усмивка...къв лош бе, вие нападате от засада!
По-добре да приемеш наказанието за смърт, отколкото наказанието за logout при битка...защото...защото? Това, че шматката си играе по нейни правила, не означава, че останалите играчи дето си пазят статусите, ще и се вържат на глупостите.
Направо ме е яд, че са ангажирали такова яко сею, като Miyuki Sawashiro, за такава дебилна роля.
Асуна и Кирито пък влизат в игра, само за да лежат на тревата.
Да, картинките са шарени, но някак не успях да изпитам удоволствие от екшъна, заради странната физика в боя на новата игра и неадекватните мотивации на участниците.
Абе, business as usual и по-скоро ми беше смешно.

Shirogane no Ishi: Argevollen ep. 2 - втората серия ми хареса малко повече и май не беше толкова евтино нарисувана, колкото първа.
Инженерката ми лази по нервите.

Rail Wars! ep. 2 - втора серия не ми хареса колкото първа. Течният азот не трябваше ли да замрази батериите и в следствие LED-а на часовника на бомбата да угасне?

M3: Sono Kuroki Hagane ep. 12 - 2/3 от серията бяха повторения на сцени от предишни серии. Останалата 1/3 не каза нищо ново.
Аз това го дропвам, щото в момента има достатъчно други боклуци, които да следя.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jul 21, 2014 9:36 am

Rokujouma no Shinryakusha!? ep. 2 - тъй де. Тъпи момиченца, правят тъпи забавни неща. Интересното е, че участват много сеюта дебютантки.

Rail Wars! ep. 3 - някак по-интересно ми беше от миналия път, защото обезвреждането на бомби от любители, винаги ми е звучало, като deus ex machina. Тук употребата на sound recording nerds някак внесе разнообразие.

Pri Para ep. 3 - лиготията тук ако беше захар анимето щеше да убива. Забавлява ме, де.

Persona 4 The Golden Animation ep. 2 - това аниме, явно е направено за страничните аспекти на история, а не толкова за алтернативния път.

Majimoji Rurumo ep. 2 - продължава да си е приятна комедийка, където половината от драмата, че и повече, се случват само в съзнанието на главния герой.

Mahouka Koukou no Rettousei ep. 16 - поредния добър и по-екшън ориентиран епизод. Само наистина не е ясно, защо главният герой демонстрира толкова публично уменията си, вместо да си лети под-радара.

Kindaichi Shounen no Jikenbo Returns ep. 15 - случаят явно е по-лесен и ще го приключат само за две серии.

Jinsei ep. 2 - някак шегичките, не са на съвсем същото ниво, като от първи епизод, но пак са адски много и относително заплетени за възприемане.

Bishoujo Senshi Sailor Moon: Crystal ep. 2 - все си мислех, че представянето на Ейми, ще го поодялкат малко, ама не...карат си по оригиналния път.
Да видим следващият път с Рей - за нея в мангата историята беше различна, пък и самата тя беше доста по-различен персонаж.

Aldnoah.Zero ep. 3 - имаше пата-кюта и красиви картинки, а и липсват стандартните свръх-емоционални отношения между гимназистите. На мен това ми е достатъчно, за да съм щастлив. :lol:
Обяснението за щита и за ограничената гледна точка беше пълно дърво, ама все пак сме в space opera тип заглавие и такива неща могат да се очакват.
Взрива от падането на корабите в първи епизод и метеоритната бомбардировка за която споменаха в този ми напомнят силно за Macross и Yamato.
Чудя се дали е homage :lol: .
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jul 22, 2014 9:18 am

Tokyo ESP ep. 2 - бахти малоумието, особено в светлината на това, че в предния епизод ни изпортиха края на историята. Главната героиня е пълна откачалка (видя летящ пингвин и реши, че ще е много вкусен, ако го хване и сготви), но мисля че баща и е още по-зле. Душевното им състояние може би и е обяснението за всички тези паранормални явления :lol: .
Не че не е забавно, но прелива от идиотизми.

Sword Art Online II ep. 3 - зи драма! Ситуацията е толкова идиотска, че не мога да я взема на сериозно...а се предполага да я... Та, докарахме се до обичайния стил на SAO. Вече подозирам, че проблемите на заглавието се коренят, в книгите и авторката им е голяма шматка.

Gekkan Shoujo Nozaki-kun ep. 3 - аз ли се прехласвам прекалено или това става все по-добро? Поредната убийствена серия. Без съмнение най-забележителната комедия от целия сезон, ако не и за годината.

Shirogane no Ishi: Argevollen ep. 3 - не е лошо. Кара го по-военно отколкото очаквах. Обикновено такива заглавия се отплескват в други и абсолютно ненужни посоки, а тук засега си карат в правилната.

Akame ga Kill! ep. 3 - както обикновено. Приятно екшънче.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jul 23, 2014 2:13 pm

Darker Than Black ми е много странно с този двуепизодов арков формат. Често само единият епизод става за нещо, а и като цяло ми е странно като герои и свят, може би щото не следва съвсем директно главните герои, а все ги показва в контакт и взаимодействие с други. Един вид "ето ви този свят, ето ви сега разни епизодични истории от него". Което не е лошо, но в някакви моменти се усещам че превъртам напред, нещо което принципно не правя. Най вече на 6-ти и 7-ми епизод с детектива. Следващите обаче покомпенсираха и подадоха миниатюрни порцийки информация за света. Бе ще го доизгледам, ама ако продължава така до края на сезона, не виждам как бих могъл да му дам повече от 6 или 7.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 23, 2014 2:18 pm

Мен и така ми допада, на пети епизод съм. :)

Китаецът е свързващо звено, а и са ми интересни отделните истории в по два епизода с различните групи играчи.

Готини свръхспособности най-вече. Феновете на Х-Мен и прочие мразени мутанти би трябвало да оценят, но има и повечко разнообразие, пък и хубавото е, че няма да се точи стотици епизоди. :mrgreen:

Също адски добри първи впечатления от Outlaw Star (ултра-веселяшка версия на Бибопа с лек Старуорсов полъх, минах първите три епизода) и размазан от кеф от Kino no Tabi (Kino's Journey - японска версия на Малкия принц), но за него ще пиша в темата му като изгледам оставащите два епизода.

Monster продължава стабилно да радва (минах 18-и епизод), направо ми е трудно да повярвам, че е на Наоки Урасава. :P Криминалният трилър явно повече му се удава.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jul 23, 2014 3:07 pm

Подозирам, че Darker Than Black няма да ви хареса толкова, като/ако го приключите...аз обаче си го обичам. :oops:
Нищо особено не е, но артът, фоновете и анимацията са супер, а и нали там нещо се развива, има маса герои в неочаквани връзки между тях, а и загатват сложна митология с тези гейтове.
Май най-доброто в него беше 4 серийната OVA, която свързва първи и втори сезон, но я издадоха след втори.
Принципно заглавието е екшън приключение с елементи на политически трилър и супер сили.
Ако някой е очаквал нещо сериозно и дълбоко...

Примерно то ми е класи над Outlaw Star, което идва стандартен космически шонен.

Реакцията ми е такава, сигурно защото принципно се радвам повече на картинките, а сюжетът и героите са ми малко в ляво. :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Jul 23, 2014 3:17 pm

Аз харесвам различни заглавия по различни причини.

Гореизброените са добър пример - Пътешествието на Кино е с изключително силен сценарий, пък анимацията не ми е нещо особено, ама не ми пука (тя даже помага за съсредоточаване върху абстрактните идеи). В него харесвам съзерцателно-философската част, а точно двойният епизод с повече екшън ("Колизей") ми е най-слаб, защото не гледам това аниме за екшъна.

Звездата Извън Закона ме кефи могъщо на първосигнално ниво с добре поднесени персонажи, хумор и екшън в космическа опера и от него това и очаквам, а не задълбочени разсъждения.

Даркъра ме устройва напълно дори с отделни историйки както е засега на ниво първи пет епизода. Има си политически игри, има свръхспособности, показани са доста добре - стига ми за това заглавие.

Монстъра пък е с по-спокойно темпо на развитие на главната история, но му се получава чудесно, а дори по-самостоятелните епизоди не ми стоят пълнежно, а дообогатяващо. От 18-те изгледани досега няма един, който да ми се е видял слаб или ненужен.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Jul 23, 2014 6:17 pm

passer-by
Пътешествието на Кино е с изключително силен сценарий, пък анимацията не ми е нещо особено
Че то какво има да им се анимира толкова на безкрайните диалози между героинята и мотоциклета и :lol: ?
Гладиаторските битки бяха изключение, а и не е лошо как демонстрират от време на време колко badass е момичето.

Подобно е и при Mushishi - повечето анимации са в мушитата или конкретни свързани със сюжета действия на персонажите.

Има cost-effectiveness в зависимост от историята, която се разказва.

Ако Darker-а се визуализира с пестеливи анимации, то няма да има за какво да го следи човек...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jul 24, 2014 5:01 am

alshu wrote: Принципно заглавието е екшън приключение с елементи на политически трилър и супер сили.
Ми то с тва комбо... Просто му става гадно на човек, като се замисли за потенциала. на екшъна все нещичко някакси не му достига за да не е просто много добър, а брутален и това ме дразни. Ма ще видя, хванал съм се на хорото, ще изгледам и ОВИ-те и Рюсей но Джемини. Иначе, отдавна вече нямам мисълта че всяко аниме ще е гениално, каквото съм гледал тая година и миналата преобладват седмиците. И не мисля че е само защото по - високо оценените в списъка ми съм ги гледал като съм прохождал, най - малкото че и KLK наскоро ме изкефи съвсем стабилно, а и риуочнах TTGL и пак ме накефи толкова и не заради nostalgia goggles.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Jul 25, 2014 1:51 pm

Изгледах JoJo's Bizarre Advantures (2012) И мога да кажа, че супер много се изкефих на всичките бъзици с тупалка аниме жанра като цяло. Имаше една много готина смесица от яко тупаник и готини шегички. Започнах и втория сезон, но той нещо не ме грабва. Твърде сериозен ми е, по някакъв странен начин. Няма да се дропва обаче, ще стърпя и ще го изгледам :Д.

Изгледах и първите 3 епизода на Tokyo Ghouls и много се зарадвах на сериозния поглед над историята, още няма нищо, което да намали стойността на историята. Определено ми харесва.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests