Buffy the Vampire Slayer & Angel - SPOILERS

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
L
Commoner
Posts: 31
Joined: Tue Sep 23, 2008 9:33 pm
Location: Mars
Contact:

Post by L » Thu Sep 25, 2008 12:37 pm

Е, не помня сценария наизуст^^
Но от време на време /в по-старите серии като че ли/ Бъфи често гледаше недоумяващо, уж не можеше да помни разни имена на демони и чисто и рпосто се лигавеше с разни глупави подямтания.
После пък като се появи Първото и Бъфи почна да държи лекции как ще търсят доброто в себе си, как са най-силни на света, бла бла бла.
Колкото до съпоставката с ориндж каунти - и в двата серияла постоянно се влюбват едни в други, все се образуват разни суперсложни взаимоотношения /според тях, разбира се...отстрани са прости/, все 'преоткриват' себе си, все драматизират...
Но в "Бъфи" поне е по-забавно.
Ще ти дам ягода, за да ми пазиш тайната...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 25, 2008 1:14 pm

Ам, нека да видим... сериал, в който хората не се влюбват по няколко пъти един в друг, не се изграждат като личности, нямат объркани взаимототношения - май само за Телетъбис се сещам. На тази основа могат да се съпоставят всеки два сериал, включително Изаура и От местопрестъплението.

Иначе и аз не харесвам Сара Мишел Гелар, убиването на вампири ми се вижда доста бутафорно занимание, но пък начинът, по който е направен сериала (диалози, герои) общо взето ми компенсира тези недостатъци.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Sep 25, 2008 1:24 pm

Ам, нека да видим... сериал, в който хората не се влюбват по няколко пъти един в друг, не се изграждат като личности, нямат объркани взаимототношения - май само за Телетъбис се сещам. На тази основа могат да се съпоставят всеки два сериал, включително Изаура и От местопрестъплението.
+++

Това е неизбежно. Единственият фактор би трябвало да бъде как са направени тия неща, а не дали ги има, или не.
...убиването на вампири ми се вижда доста бутафорно занимание...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Тва беше яко :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
L
Commoner
Posts: 31
Joined: Tue Sep 23, 2008 9:33 pm
Location: Mars
Contact:

Post by L » Fri Sep 26, 2008 10:51 pm

Morwen wrote:Ам, нека да видим... сериал, в който хората не се влюбват по няколко пъти един в друг, не се изграждат като личности, нямат объркани взаимототношения - май само за Телетъбис се сещам. На тази основа могат да се съпоставят всеки два сериал, включително Изаура и От местопрестъплението.

Иначе и аз не харесвам Сара Мишел Гелар, убиването на вампири ми се вижда доста бутафорно занимание, но пък начинът, по който е направен сериала (диалози, герои) общо взето ми компенсира тези недостатъци.
Да, като го съпоставя със всички сериали...всичките излизат глупави^^
Ама знам ли, в някои серияли /които явно още не съм гледала^^/ има повече мисъл. Тука само убиват бутафорни вампири и разправят колко злото е зло и че трябва да са по-лоши и агресивни от него, за да го преборят^^
И това се повтаря в не знам си колко сезона.
Ще ти дам ягода, за да ми пазиш тайната...

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Fri Sep 26, 2008 11:16 pm

Тука само убиват бутафорни вампири и разправят колко злото е зло и че трябва да са по-лоши и агресивни от него, за да го преборят^^
Да бе, точно така. :roll: Ти сигурна ли си, че за един и същи сериал става дума?
(Не че не прекаляват на моменти с това за "абсолютното" зло и най-вече с това за имането или нямането на душа... Но то си е част от стила на сериала.)
edit: Ъм, освен това? В този сериал има максимум три-четири разлюбвания, което някакси не ми звучи толкова много за седем сезона :bigtongue:
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Sep 27, 2008 11:17 am

Абе след средата на втория сезон вее си личи добрата изработка и по-скоро зависи повече с кво настроение сяда да го гледа човек вече ;)
Spoiler: show
Базуката и кик дъ ейнджъл ин дъ нътс просто :mrgreen:
Къде къде по як е без душа, ама как просто прецака даскалката :shock:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 27, 2008 11:57 am

Един от най-бруталните финали на епизод евър.
Spoiler: show
Уидън разправяше, че умишлено й счупва врата, а не й изпива кръвта, за да демонстрират колко не му пука и колко е маловажна тя за него.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
L
Commoner
Posts: 31
Joined: Tue Sep 23, 2008 9:33 pm
Location: Mars
Contact:

Post by L » Sun Sep 28, 2008 1:26 am

А, аз да ви питам междувременно. Понеже пак ми наложиха запор вкъщи да си лягам рано, не мога да гледам вече Бъфи по телевизията^^
Стигнах пак до мястото, до където винаги спирам да гледам.
Така че да питам -
Spoiler: show
кой точно епизод и сезон се пада тоя, в който Бъфи се сдоби с някаква спешна чанта на убийцата, която е била майка на директора? Там, дето вижда цяла армия брутални пра-вампири^^
И да тегля оттам нататък^^
Ще ти дам ягода, за да ми пазиш тайната...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Sep 28, 2008 1:50 am

L wrote:А, аз да ви питам междувременно. Понеже пак ми наложиха запор вкъщи да си лягам рано, не мога да гледам вече Бъфи по телевизията^^
Стигнах пак до мястото, до където винаги спирам да гледам.
Така че да питам -
Spoiler: show
кой точно епизод и сезон се пада тоя, в който Бъфи се сдоби с някаква спешна чанта на убийцата, която е била майка на директора? Там, дето вижда цяла армия брутални пра-вампири^^
И да тегля оттам нататък^^
7ми сезон е,но не помна кой точно епизод.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Sun Sep 28, 2008 4:41 am

http://www.buffyguide.com/episodes.shtml
Мисля че трябва да е 15-я.
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
L
Commoner
Posts: 31
Joined: Tue Sep 23, 2008 9:33 pm
Location: Mars
Contact:

Post by L » Mon Sep 29, 2008 7:28 pm

Само 7 сезона ли са? :unsure:
Ще ти дам ягода, за да ми пазиш тайната...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Sep 29, 2008 9:43 pm

L wrote:Само 7 сезона ли са? :unsure:
Има и 8ми сезон ама е в комиксвова форма!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Nyn
Sorcerer
Posts: 428
Joined: Sun Dec 16, 2007 12:39 pm
Location: Varna...

Post by Nyn » Tue Sep 30, 2008 4:24 am

Btw, въпросните комикси стават ли? Помня че по едно време бях погледнала първия, ама нещо не ме грабна...
To the unfortunate person who threw a shoe on the stage. We collect shoes, so you're not getting it back. You're gonna have to hop home, on one leg. And while you're hopping home, dear shoeless person, you could whistle this tune to yourself. *starts playing Nancy Boy*

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Sep 30, 2008 7:43 am

Nyn wrote:Btw, въпросните комикси стават ли? Помня че по едно време бях погледнала първия, ама нещо не ме грабна...
Стават и то много поне според мен и според хилядите души,които си ги купуват!Естествено малко по-различно от сериала е и малко прилича на комикс за супер герои,но стилът на диалога и сюжета са същите!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Oct 05, 2008 3:48 pm

Изгледах 5ти сезон. Определено тоя сезон ме радва за сега на-много. (Първия продължавам да твърдя че е голема бозица) Просто.... Спайк 1880 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests