HearthStone

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Mon Nov 09, 2015 5:51 pm

Близард много ми харесаха на този Близкон. Heroes of the Storm продължава да издухва останалите моби по идейност.

Колкото да новото приключение на Heartstone. Шоково краткия срок означава, че хората няма да имат време да съберат злато и ще има повече купувания с пари. Мега добрата маркетингова стратегия. :D

Иначе картите нещо не ми вдъхват доверие. Изглежда, че само Discover картите ще влязат в метата, и може би още 2-3 от останалите.

Интересни са и Q&A сесиите, показват доста добро мислене що се отнася до адване на нови feature-и. Показват също, че играта бива design-ната на първо място за аудитория на хора с attention span и памет 4 секунди, но това си го знаехме.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: HearthStone

Post by coldie » Sat Jan 09, 2016 6:28 pm

Popadnah na edn online card igra, na Ubisoft, bazirana na Might and Magic, poredicata, ima dosta grumki zaglaviq or roda na naj-vpe4qtlqva6tata card igra.
https://www.duelofchampions.com/
sry, 4e ne e na kirilica, no v momenta nqmam.

User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Re: HearthStone

Post by RetsReds » Sat Jan 23, 2016 9:36 am

И аз взех, че хлътнах в Hearthstone по Коледа, да ми е честито... Иначе доста зарибява, да, особено ако си играл WC1-3 и WoW преди. :)

И не съм съгласен, че е нужно да даваш пари, за да прогресираш с добро темпо - за по-малко от месец съм вече 14ти ранг, а в арената почвам да правя по 5 победи средно. Мисля да се фокусирам върху рейдове идните месец-два, но като цяло още малко ми трябва да почна редовно да чуквам по 7 победи в арена (150 gold + тесте) и нещата би трябвало да литнат. :P

А най-омразна ми карта за ~месец игра - играя с battlecries paladin, така че - шибания Deathlord, да му %$@@ @%@# @^%%! :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Sun Jan 24, 2016 7:55 pm

Забавно е да чета старите постове с предвиждания :)

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: HearthStone

Post by Ordo Malleus » Tue Jan 26, 2016 5:50 pm

RetsReds wrote: И не съм съгласен, че е нужно да даваш пари, за да прогресираш с добро темпо - за по-малко от месец съм вече 14ти ранг, а в арената почвам да правя по 5 победи средно.
Разбира се, че не е нужно. Страшно бързо можеш да сглобиш боеспособен дек. Като отключиш бейсик картите и вземеш с ингейм голд-а 30-40 тестета, вече имаш солидна основа да градиш. Аз имам един мейдж, който от GvG насам не съм го пипал (а и от GvG-то мисля имам само 1 карта). Като ми падне мейдж куест, си бутам с него и докарвам около 50% успеваемост. Не е да мачкам, ама върши работа. Наскоро разплаках един уориър ли беше, паладин ли беше, на когото цялото му тесте беше само легенди (а бяхме почти на fatigue стигнали). Не бях виждал такова нещо и предполагам бих се самоубил ако някой ме измлати с тесте за 5 дъст.

Шаманът, който по принцип играя, я има 5-6 карти от всичките експанжъни заедно, я не, а с него до 12-13 ранк проблеми нямам, пък и претенции за нагоре също. Общо взето влизам веднъж на две седмици, поцъквам няколко часа и не се чувствам изостанал. Перфектна е игрицата, ако отделиш известно да научиш кое какво е и как да играеш близо до оптималното за тестето си.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: HearthStone

Post by Ordo Malleus » Wed Feb 03, 2016 11:09 am

http://www.gosugamers.net/hearthstone/n ... earthstone

Май една от най-сериозните новини за игра от тоя тип:
Близард са решили да разделят casual/ranked игрите в два режима - Wild и Standard. Wild е текущият режим, който познаваме. Standard обаче ще позволява да играем само с Basic и Classic карти, плюс експанжъни и адвенчъри от последните две години. Тоест, в тази година в тоя режим Curse of Naxxramas и GvG-то излизат от уравнението. Освен това, няма да могат да се купуват адвенчъри или пакове с карти от въпросните - ако искаш, трябва да ги крафтиш с дъст.

Общо взето, следват примера на други CCG/TCG-та като Magic.

А, да, ще има нови 9 слота за тестета.

Мнения?
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: HearthStone

Post by Martix » Wed Feb 03, 2016 4:18 pm

Поредния успешен ход на Близард.
С един удар решават всичките си проблеми - overwhelming amount карти за новите играчи, stale meta, balance issues и карти които остават във всеки дек завинаги.

Буквално единствения минус на тази система за който мога да се сетя, е че няма да може да си купуваш стари adventure-и и да играеш срещу босовете.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: HearthStone

Post by Ordo Malleus » Wed Feb 03, 2016 4:41 pm

Martix wrote:Поредния успешен ход на Близард.
Буквално единствения минус на тази система за който мога да се сетя, е че няма да може да си купуваш стари adventure-и и да играеш срещу босовете.
Ами общо взето никой не е успял да реши проблемите в CCG/TCG-тата по друг начин освен с различни формати, така че беше неизбежно да се случи.

Иначе съм на същото мнение и мисля, че специално това ще го коригират. В смисъл, основното оплакване, което чувам, е именно в тая посока - че "старите" карти ще бъдат получавани само с крафтене. Аз не мога да разбера какво точно целят с това, дано го преосмислят.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Thu Feb 04, 2016 12:20 am

Бая карти ще дисенчатна от GnG - коварен ход е че не могат да се дъстват адвенчър карти.

User avatar
RetsReds
Commoner
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2015 8:05 pm
Contact:

Re: HearthStone

Post by RetsReds » Thu Feb 04, 2016 7:28 am

RRSunknown wrote:Бая карти ще дисенчатна от GnG - коварен ход е че не могат да се дъстват адвенчър карти.
Защо да дисенчантваш GnG карти? Те все още ще могат да се ползват в Wild режима, все още ще могат и да се крафтват. А Накс картите също ще могат да се крафтват след промяната. Който пък още не е минал Накс е достатъчно само да си вземе едно крило от него тея дни и играта ще му позволи да си вземе и следващите крила дори и след промяната - звучи ми екстра.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: HearthStone

Post by Ordo Malleus » Thu Feb 04, 2016 11:41 am

RetsReds wrote:
RRSunknown wrote:Бая карти ще дисенчатна от GnG - коварен ход е че не могат да се дъстват адвенчър карти.
Защо да дисенчантваш GnG карти? Те все още ще могат да се ползват в Wild режима, все още ще могат и да се крафтват. А Накс картите също ще могат да се крафтват след промяната. Който пък още не е минал Накс е достатъчно само да си вземе едно крило от него тея дни и играта ще му позволи да си вземе и следващите крила дори и след промяната - звучи ми екстра.
И аз не бих дисенчантвал GvG карти, особено ако Blizzard свършат работата както обявиха първоначално - да не можеш да си купуваш пакове, а да трябва да ги крафтваш. На практика "цената" на GvG картите ще скочи в пъти, макар че при липса на трейдинг механика, ще ги ползваш само в Wild и ще те носят колекционерско удоволствие. Продължавам да съм на мнение, че не трябва да махат просто така възможността да се купуват с пари или голд части от стария кънтент, ама...

Update: Ще може да се дисенчантват карти от адвенчърите.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: HearthStone

Post by RRSunknown » Thu Feb 04, 2016 8:42 pm

Цената им щеше да скочи ако можеха да се трейдват ама не могат ии единствената им цена е прах който няма да се промени - 90% от картите бяха безмислени така или иначе и вече никога няма да се използват в нови декове което ги прави още по- безмислени.

Уайлд формата скоро ще спре да бъде интересен - при липса на баланс просто ще отиде в кофите и ще се превърне в някъкъв вариант на таверн браула с пълен късмет.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: HearthStone

Post by Claymore » Sun Feb 14, 2016 10:22 pm

Аз почнах тая седмица да цъкам и от разни разговори с приятели и познати, които цъкам, разбирам че като нууб съм леко преебан в момента и определено имах бая игри тая седмица където съм играл срещу хора с карти за които просто нямам отговор. Но е забавна игрица. Искам обаче да питам - някой има ли идея кога ще се въведат новите режими, защото ми се ще поне едно от крилата на соло приключенията да си купя, не само заради картите, а заради самия соло геймплей. Ако ми е писнало от PvP или Tavern Brawl ще е готино да имам опцията. Впрочем, при все че съм наясно че това е щото още се уча, мразя Арената в червата. :mrgreen: Досега повече от 1/3 не съм имал, дори в случаите когато имам горе-долу свестно тесте и играя ок, RNGesus ме насира при падащите ми се опоненти. Последно така ме е дразнело RNG-то при парти уайп в Darkest Dungeon с герои на по 5-6 левъл.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: HearthStone

Post by Ordo Malleus » Mon Feb 15, 2016 11:10 am

Ами, обявили са spring 2016. Тоест, най-рано към края на март, според мен по-скоро април по някое време. Предостатъчно да събереш 700 голд да си купиш първото крило на Curse of Naxxramas, което е единственото приключение, което ще cycle out-ват сега (то и само с кинти 1 крило не е скъпо, 6 евро, пък после ги взимай както искаш). Прочети и тук:
http://us.battle.net/hearthstone/en/for ... 2329352975
Разни начални куестове и подобни, които ще ти дадат някакъв бууст, ако не си ги правил. Дейлитата задължително, а ако имаш време да играеш, препоръчвам ти да сменяш тия за по 40 голд. Това е най-малкото количество голд, което можеш да получиш, а често така ще смениш дейлито с някое за повече голд.

Като начинаещ ти препоръчвам да играеш Hunter или Zoolock (Warlock). Свестни декове, които изискват минимална инвестиция и няма да се чувстваш все едно те пръскат по шевовете. Останалото си е до игра и свикване, докато научиш определени ситуации как да ги отиграваш и срещу какъв противник най-вероятно си се изправил, след първите 2-3 хода.

Иначе щом не правиш повече от 1/3 в Арена, значи не си драфтвал добре или не играеш добре драфтнатото тесте, това е. Заеби RNGesus, не важи това оправдание in the long run. Тук-там някоя игра печелиш или губиш в следствие на късмет, ясно, но като цяло късметът влияе малко на win percentage-a.

А, да, ако решиш да вземаш тестета, вместо да играеш Арена (Арената обикновено е по-добрия избор), си купувай classic пакове засега. Заеби експанжънските пакове, особено тия от GvG.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: HearthStone

Post by Claymore » Mon Feb 15, 2016 12:29 pm

Хаха, аз главно Зуулок цъкам, 21 левъл съм с него. Макар че вкарах вчера някои карти извън разните препоръчани Basic декове, които обаче си ме кефят и го играх малко повече фейс . Ей тва ми е дека, вчера с Power Overwhelming и Demonfuse имах доста приятни игри. http://postimg.org/image/ccezudl9z/ Иначе знам че за Арената RNG-то не е консистентно оправадание, ма аз имам 3 опита досега и само в един мога да кажа с ръка на сърцето че ми се е паднал добър драфт и съм направил добър дек. Първия път ми се падаха разни лемави обикновени карти и няколко легендарни, на които от алчност се хвърлих, другия като цяло ми се падаха некви мизерни карти и съм избирал най-малкото зло. Поне според на Тръпм тиър листа са зле де. Другите ми с макснати базови карти са уориър, мейдж и роуг. Забелязал съм че с шамана изключително лесно печеля със зуу + бълдлъст, ако ми се падне Стоункло тотем и после Сенджин Шийлдмаста успявам да насера евтини карти, като пльосна Рейд Лийдър и Блъдлъст най-често е GG. А за Naxx, тъй или иначе мислех да платя за първото крило, тия 700 мога да си ги похарча за тестетата или Арена евентуално. При Арената може би е проблем и че досега не съм спирал след една-две игри да ми мине терсенето от загубата, а ги карам на юруш. За куестовете - два пъти вече отказвам 40 злато и пак ми дава куест за толкова. :)
Впрочем Decks Assemble формата на Тавърн Брола не ме изкефи твърде, няколко пъти като избирам хубави карти които да мога да изиграя максимум ход по-късно, опонента ми вади някакви легендарни чекии. Ако пък аз избера добра легендарна карта (не Майордомо Екзекутус, нали) която струва повече, повечето пъти не получавам шанс да я изиграя, докато оня вече не е превзел половината дъска, щото пък аз имам главно пилета и лемави 2-дропс. Ако си цъкам лок или мейдж си ми е лесен борд контрола, ма така е досадно. Освен оная игра където избрах Ice Block и към края имах 23 броня и пълна кръв, де :lol:
Но си признавам че не мога още сам да си измисля по-интересно тесте за Constructed, затова гледам чужди билдове.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests