Leviathan Wakes

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Leviathan Wakes

Post by The Dragon » Mon Jul 25, 2011 10:11 pm

Ами най общо казано космическа опера от най-добрите. Писана в тандем от един от най добрите приятели на GRRM и от асистента му. Засега съм около 120-130 страница и кефи нечовешки.

И разбира се всяка фантастика в която в космоса е тихо, а на корабите им трябват дни за да ускоряват и спират, си струва да и се обърне внимание :)

Ако случайно се излъжете да я купите от амазон - получавате в бонус и някакво фентъзи от Abraham. Dragon's Path май се казва. На цена от 9.99$ за двете не е лоша оферта.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jul 26, 2011 2:06 am

Комбинация между Dead Space, една одисея в космоса и рандъм noir.

Has Dragon seal of approval so far :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Re: Leviathan Wakes

Post by Mindcrime » Tue Jul 26, 2011 8:26 am

The Dragon wrote: всяка фантастика в която в космоса е тихо, а на корабите им трябват дни за да ускоряват и спират, си струва да и се обърне внимание :)
+1

Звучи точно като моя тип космическа опера. Дано да я издадат в България докъм 2020 :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 26, 2011 4:25 pm

Принципно тоя жанр го познавам от евтини ТВ сериали и не ме е кефел много ама след такова описание... Ако се смилят над мен, грешният и ми дадат стипендията ще се закупи обезателно.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1940
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Leviathan Wakes

Post by Martix » Thu Jul 28, 2011 2:47 pm

The Dragon wrote: И разбира се всяка фантастика в която в космоса е тихо
...Пукотът на плазмените оръдия оттекваше из четирите посоки на Космоса. Слънчевият вятър не успя да заглуши писъците на изпарените от взривяващите се тахионни генератори командоси. ...

Що така на прима виста не се сещам за фантасктична книга, в която във вакуума има звук.
За филми разбирам, там не се търси реализъм, а забавлизъм.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20293
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jul 28, 2011 2:51 pm

и 4 посоки :mrgreen: :mrgreen: :rofl: :rofl:
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Feb 22, 2012 5:34 pm

Купих си я вчера следобед и днес имах урок по химия. Като резултат имам 3 и половина на темата, но пък ми остават 100 странички. Книгата е безумно яка и реалистична. Милър е пълният пич и антигерой, Холдън на моменти дразни, но и той има своите моменти, а като се замисля че ще бъде цяла поредица и възможните срещи с извънземните... :shock: Интересното е как това че е толкова реалистична от астронавтска гледна точка не намалява, а даже увеличава кефа. Присъединявам се към препоръката на Драгън, всеки фен на спейс опера трябва да си я купи.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Bimbaldy
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:13 am

Post by Bimbaldy » Thu Apr 05, 2012 10:47 am

На мен ми хареса като за 4-ка по шестобалната. Някои работи са се получили, други не. Очаквах повече хорър моменти, но в крайна сметка и самият автор си казва в интервюто на края на книгата, че и тези, които ги има са се получили случайно. Наистина ми се четеше фантастична историйка от типа на "Dead space", "Event horizon", "Пришълецът", абе нещо подобно и поне донякъде съм удовлетворен от "Левиатан се пробужда" в това отношение. Определено се усеща че авторът е новак-не знам кой е писал повечето книга- Ейбрахам или Франк, уж първия вече е отракан и с няколко написани книги, така че предполагам, че Франк е написал повечето и затова и стила не е особено забележителен.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Apr 09, 2012 11:53 am

Хареса ми. С нетърпение ще очаквам следващите. Прочетох я на български: http://www.bard.bg/catalogue/?al=&BookID=1471
Бард май са се сетили, че има много фенове на фантастиката у нас, та обновената им поредица е много добра за сега. :wink:

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Apr 09, 2012 9:28 pm

Взех я днес, тия дни като ми остане време ще я преслушам.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 49 guests