
Трейлър нарочно не слагам, защото препоръчвам да видите сцените от него в самия филм, иначе се губи ефектът на изненадата в не един и два случая.
Та за какво иде реч - научнофантастичен екшън с елементи на разсъждение от научнопопулярен тип.
Режисьор и сценарист - Люк Бесон.
Европеец прави летен блокбъстър със само 40 милиона долара - не ми се мисли какво щеше да стане ако разполагаше със 100-200.
Пипната фантастика, пипнат екшън, пипнати спецефекти. По европейски пипнати.
В съотношението научнопопулярни разсъждения / екшън сцени се набляга на екшъна и точно това ще направи филма касов хит. Пък който иска да се доограмоти, има книжки и документални филми.
Не очаквайте следващия "Леон" или "Никита". Идете в киносалона с минимални очаквания и се размажете. Аз така направих, даже трейлър не бях гледал и постфактум много се радвам на това.
Адски приятно изкарани 90 минути и едни от най-добре похарчените ми 8 лв.
П.П. При някои сцени си мечтаех какво би се получило ако от Дисни някой ден се престрашат да дадат режисьорско-сценарен картбланш на Люк Бесон за някой от филмовите си проекти в Марвъл вселената.
Или още по-добре от Фокс, ако Сингър зареже Хикс-мените.