Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat May 27, 2017 12:51 pm

Пензъ, говориш моя език най-после... пак няма да го гледам, де... щото ридли все пак пък и прометей гледах, освен това фейспалмвах на клипа, дето пуснаха преди филма, последната вечеря, и ми стана ясно, че това ще под санитарния минимум дори за евтин слашър хорър от гледна точка на героите, последният пирон беше като показаха самия пришълец в трейлъра, което беше мега втф и просто е ясно, че тоя филм е невъобразима ташак тъпня. Ридли тряя се пенсионира и най-после да оставят Бломкамп да си направи негова версия на пришълеца.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Sat May 27, 2017 2:02 pm

По принцип Бломкамп има идеи, хубава визия и въображение, обаче крайната му реализация все още доста куца.
Дедо Ридли се счупва да плямпа една камара глупости постоянно (2, 3, 1, 4, 5 прикъула на Alien, трилогия за Прометей, омешани истории и не знам какво още) и докато хората клюпат крайния му продукт, ще продължава да изкрава филми в тази вселена, докато не пукне. Просто не виждам как ще му позволят на Бломкамп да направи своя Пришълец. Може би, единствената ми надежда е, ако Хищникът на Шейн Блек се окаже страхотен филм и тогава от студиото да разгледат вариант за Ейлиън на Бломкамп, но пак с уговорката, че тези на Ридли флопнат в боксофиса. Така че, общо взето, се получава нещо като сценарият на Кофънанта: за да се получи филмът на Нийл, трябва да се случат една камара (нереални) конкретни неща едновременно.

Частта от трейлъра, в която ксеноморфът имитира уди кълвача, беше върха на глупостта. И въпреки това, пак не бях подготвен за нелепицата, която гледах. Всеки път, като се замисля за филма и се ядосвам все повече и повече.

Resurrection-a, който излезе преди 20 години, при все глупавия сценарий на Уидън (добра идея, отвратително писане) имаше повече смисъл и логика от Кофънанта. А, ако тръгна да сравнявам визията и динамиката на Жьоне с текущата на Скот, последният филм от този франчайз направо почва да се саморазпада на глупавите си спори.


П.П. Нямам против да удяра едни Спасители на плажа на кино. Харесвам дебилизма им, Скаличката също. Обаче, единственото нещо, което ме спира е CGI Зак Ефрън. Тоя мен изглежда все по-изкуствен. Плашещо е, а аз хорор спасители не искам да гледам (достатъчен е навремето тъпия спиноф на сериала :D ).
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat May 27, 2017 2:30 pm

Мали.... нощните спасители на плажа беше култово нещо :mrgreen:

Ако щеш вервай, и аз не мога да повярвам, че го правя, щото уидън е мега просто парче, ама вината за сценария на 4-ия пришълец не е негова. Оставили са само лафовете (напълно ненужно) и тотално са сменили историята. В общи линии същият крах като третия пришълец. Доста вмешателства отгоре. Единственото яко нещо, дето са направили е като са казали на Жьоне да направи филма колкото си иска касапски.

С това на ум - 1, 3 и 4 са мега филми. И много си ги обичам. На Камерън идиотщината не искам да знам, че съществува, както и прометей и ковенантът. А на джордж лукас му се смееха, че си сере на наследството. квото и ще да си говорим за прикуълите поне се опитваха да направят нещо ново. Докато прометей беше ебаси идиотският римейк на първия пришълец. Ковенант отдалеч личи, че отново няма да се занимава с правдоподобни хора, а келемари, които да бъдат избити.

пп. Да обясня за пришълците. Средната част на филма ми допада. Като са на планетата. Но докато се докарат до там имаме безумен диалог, преиграване на килограм, доста изсмукана от пръстите причина Рипли да се присъедини, плюс решението ѝ и въобще неща, които не би трябвало да присъстват в поредица, дето започна като малък безупречен ужас, с паметни герои, реалистични разговори и солидна актьорска игра. Плюс че и ефектите, особено космическите, са доста смешни в на Камерън ръчичките.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Sat May 27, 2017 6:43 pm

Да, това за лафовете и смяната на историята и аз го бях чел някъде. Наистина 3ката и 4ката яко са ги натискали отгоре.

Първоначалната идея за 3тия филм е била касапница на земята, обаче нямам спомен дали Финчър или някой друг сменят (и защо) сценария. Но визията и клаустрофобията на Финчър са страхотни и се доближават като усещане до 1ницата.

Версията на Жьоне (пак изключая нелогизмите, заради продуцентския натиск) е смазваща. Феноменален гор фест е. И пак имаш усещането за неизбежност.

При Камерън си е вече пуцалка. Липсва нагнетеното усещане на обреченост от първата част, но има други плюсове.
Като се замисля, наистина си спомням само втората част на Пришълците, първата ми е мъгла (за разлика от другите 3 филма), така че сигурно си прав за сценария. Ще си припомня филмите другата седмица и ще видя.
Но сцената с Нют в дългия, мокър, капещ коридор се е жигосала в съзнанието ми отдавна. Прекрасна композиция.

Прометей предложи една по-различна визия (както и поглед към инженерите, което беше окейно), която включи част от неизползвания арт на Гигер за Дюн на Ходоровски, и само заради това съм ок, че съществува.

И от цялото всичко филм в поредицата, Кофънанта не показа нищичко самостоятелно. Никаква душа, нищо. Просто забравим филм.

П.П. Щеше да е готино да има реалност, в която да видим Пришълец 3 на Финчър, 4ката на Жьоне и Дюн на Линч без тоновете вмешателства.

П.П.П. Още по-яко щеше да бъде, ако има реалност за Дюн на Ходоровски, Наполеон на Кубрик и Да живее Мексико на Айзенщайн. :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat May 27, 2017 10:02 pm

Като каза това последното, те щяха да правят сериал по записките на Кубрик относно Наполеон.

Иначе 4-ката има доста вмешателства и проблеми преди старта на снимките. След като вече вс. е било ок и викат Жьоне май го оставят да си развява коня. Ясно е, че не са му дали да пренапише сценария, което ако бяха щеше да направи от филма сигурно ебаси шедьовъра, но доколкото интернет, слуховете и свенавството казват имал е свобода, за разлика от Финчър, който тогава е доста млад шматкаджия, идващ от реклами и няма как да го раздава тежкарски.

И на мен доста ми се гледа Дюн на Ходоровски, сигурно щеше да е единственият филм, дето да се мери с Война и Мир (като времетраене най-вече, далеч не като мащаб, макар че с 12-15 милион началото на 70-те години бая мощен филм е щяло да бъде).

пп. Скоро и аз мисля за пришълец маратон, мисля, че това ми е любимата поредица, което е доста странно за филми, които реално са едно и също само че през очите на различни екипи, ръководени от режисьори с ясна визия.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by The Dragon » Tue Jun 13, 2017 3:14 pm

Мумията се оказа доста читав. Май съм единственият на който е харесала обаче.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Moridin » Tue Jun 13, 2017 5:12 pm

Безумен филм, не знам как не ти се счупиха ръцете да го напишеш тва ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Sun Jun 18, 2017 11:33 am

Последните пирати са всъщност супер готини! Евалата!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Wed Jun 21, 2017 10:20 am

Гледах пиратите, едва ли ще излезе по-красив блокбастър тази година. Деп не дразнеше, а даже беше куул ъген. Младоците бяха сладури. Салазар ми стоеше като кръпка и не мога да кажа, че ми дремеше особено, а пък милите британци бяха ебаси пълнежа.

Убачи, голям пропуск да не използват Уил:
Spoiler: show
струва ми се, че пичовете не са наясно много с митологията на собствения си филм. Дейви Джоунс се сговня, защото не си върши работата. А както видяхме в третия филм, 10 години след като е капитан на Холандеца, Уил е наред и си води душите на умрелите в преизподнята като пич, след като лицето му е чисто и т.н.

Този филм сега почва с доста мила сцена между баща и син (вместо с експлозии и глупости), но сякаш е месец-два след тази от финала на третия филм. И единствената причина Уил да се бъгне е, ако е престанал да си изпълнява задълженията. И почнах да си мисля, че кики е умряла и за да я върне обратно е направил някаква хватка или пр. Не е обяснено във филма защо освен капитан на Холандеца тегне върху него и рибеното проклятие.

И на финала трябваше да се появи. За да помогне на сина си. Иначе е доста едностранно и в коренна противоположност на това,
което е Уил. Очаквах да се пръкне къде ли не, но след като не дойде, дори когато Салазар поемаше контрол над сина му... е...
е. А щеше да е мега, всичките големи капитани, със се изродите на дъното на океана.

Плюс че орландо изглежда великолепно и беше прахосничество да не се употребява

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Fri Jun 30, 2017 11:07 pm

Baby Driver е страшно добър, мета и забавен. Едно слабо изпълнение няма в него.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri Jul 07, 2017 2:23 pm

Тъпаци, бейбиту шофера идва чак в края на месеца в българия.

Как да е, новият пришълец :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:

100 милиона долара :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:

И пензата е лъжец, в тоя филм путки няма... освен героите, де.

Най-мразя такива произведения, дето единственият начин сюжетът да се случи е, ако всички персонажи демонстрират ебаси мозъчния дефицит. И някак си успя да е грозен. Филмът изглежда зле. Ефектите са покъртително слаби, особено белият ксеноморф, кръвта е дигитална на много места. Идеята за произходът му е мега малоумна (тъп робот иска да показва креативност), в пъти по-зле е цялото нещо от прометей, а то милото беше дъното. Единствено Фасбендър (и донякъде заместник капитанът) показват актьорски умения, останалите просто няма за какво да се хванат.

И не се научиха, че чудовищата запазват очарованието си стига да не знаеш откъде са дошли и не са ти обяснени. Тоя филм е потни тестиси. Първо беше прометей, сега и това. Най-после знам как разните хахумиги се чувстват спрямо стар варс или друга подобна гняс, преебана от собствените им създатели. Въпреки че прикуълите на стар варс са си имба :mrgreen:

Да махат ридли и да викат Бломкамп да видим какво той може да даде на поредицата. Надеждата е тотално да се дистанцира от на сенилния скот излагациите и буквално да е филмът след този на Жьоне.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Fri Jul 07, 2017 6:40 pm

Мня, той оня проект замина в кофите. И щеше да е след Камерън, не след Жьоне.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Jul 08, 2017 10:20 am

Където ще да е в поредицата, прометей и ковенънт са непоносима повърня. Все още се таят някакви надежди, въпреки че сега Бломкапм се занимава с Oats Studios та едва ли наистина той ще дирижира някога пришълеца. Но ридли и ко. толкова могъщо серат в момента върху собственото си отроче, че повече няма накъде. Поне при прикуълите на лукас личеше, че има амбиция за нещо голямо, освен това доста техники и ефекти се бутаха напред и имаше яко иновация. Това тук е толкова мързеливо, че боли.


пп. началната сцена с гай пиърс все пак беше яка

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Amelia » Mon Jul 10, 2017 8:47 am

Изгледахме Baby Driver, който почна велико и после леко отече. Приятен филм, първите две трети бяха визуален, звуков и кинематографичен оргазъм, ама в един момент като посвикнах с куул отношението към музиката и камерата, това спря да ме впечатлява толкова.

Бейби беше много готин. Аутизмът му беше толкова аниме някак. Всяка супер флуидна сцена, в която младия Ансел Елгорт върши някакви дивотии в ритъма на музиката, която слуша, кефи безмерно. Сцените с колите също са много яки, ама престрелките накрая съкваха. Бейби има страхотна химия с глухия дядо, дето живее с него. За съжаление тая химия липсва между него и главната мацка и оттам се поосра и финала, дето се въртеше около връзката им с главната мацка. Кевин Спейси е Кевин Спейси и играе типична Кевин Спейси роля. Джон Хам е някво алфа-мейл съвършенство и сега ще трябва да седна и да догледам Mad Men заради него. Много му пасна тая роля - овулирах през цялото време, ебаси. Героят на Джейми Фокс беше много тъп - жалко за пропиления потенциал на актьора.

И така. Заслужава си, но не е второто пришествие в киното. Предишните филми на Едгар Райт ме кефят повече.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Wed Jul 12, 2017 12:23 pm

Гледах все пак Attraction, нормално като ситуационен сюжет е класи над да не кажа всички холивудски фантастики, но иначе е изпълнен с антируски промивки, и като цяло си е издържан в типичният илюминатски стил с миксирани сигнали и подсъзнателни послания.
За мен най-добрата фантастика, говоря от ерата на визуалните ефекти, защото навремето е имало много добри и смислени фантастики, преди да се наложи стила ала Майкъл Бей, демек заливаме ви с ефекти и 3Д, обаче смисъл нихт, с изключение на последните 20 минути е Черната Мълния. Там освен, че филма беше много духовито направен, имаше добри ефекти и сюжета му беше интересен, не видях и типичните политически инфилтрации.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests