Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Thu Mar 23, 2017 10:31 am

Silence е ебаси ташак шитнята. Може ли филмът ти да се казва така и тия тупани да не млъкнат ебаси. Нищо ненавиждам в киното повече от нон-стоп наратор, а тук е върхът на тъпанарщината щото просто ми рецитират каквото се случва в момента. Замаскирано под формата на "писма". Филмът почва добре, некви мъчат други и е ясно за какво става дума... само 30 секунди по-късно Нийсън да почне със сричането отгоре. Много атмосфера, много нещо.

Тъкмо да се случи нещо и се почва :blabla:

Мисля, че гледахме около 20 мин и след като всяка една сцена през това време е развалена от гъгнене зад кадър не искахме да проверим дали и останалите 2 часа са преебани по същия начин.

И доста ми е писнало от тежък грим на безумно мръсни селяци. Особено пък 17 век япония.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Tue Mar 28, 2017 4:12 pm

Гледах около 5 минути на War on Everyone и го пратих в кофата. На толкова елементарен, дебелашки, просташки и банален "хумор" не бях попадал отдавна и ми бяха достатъчни да изгледам само два разговора; първия, да го осъзная, втория - да затвърди мнението ми. Жалко, на ниво трейлър изглеждаше доста яко.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Sat Apr 01, 2017 10:25 pm

Ghost in the Shell

Ох...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Sat Apr 01, 2017 10:37 pm

Яко ли е?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Sat Apr 01, 2017 11:42 pm

Не
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by coldie » Sun Apr 02, 2017 8:25 pm

Напоследък абсолютно и тотално нищо. Всичко ми е пошло, безсмислено и глупаво. Даже и 1-2та сериала, които все пак гледах.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by alshu » Mon Apr 03, 2017 11:38 am

Song of the Sea (2014) - анимационен. Ирландско, белгийска, датска, френска и люксембургска коопродукция.
Гледах го по препоръка на Killua и определено не съжалявам, защото съдържа твърде любопитни неща.

Първо какво не ми хареса.
Не съм фен на керъктър дизайна в стил Cartoon Network и някои анимационни техники. Да, знам че така се пестят много пари, но мисля че в телевизионен вариант върши по-добра работа отколкото на голям екран. (Е, за го гледах на малък, нооо...)
Още от сюжета ми харесват само определени отрязъци - твърде често се използват неясните правила на магическия свят, за да създаде неочаквани пречки или неочаквани преимущества на главните герои.

Какво ми хареса.
Богатите на детайли и необичайни като стилистика фонове компенсират керъктър дизайна. Има някакъв дуализъм в тях - част са със сбъркана перспектива и някои обекти са представени в разрез и въобще сякаш са рисувани от деца. Предполагам идеята е, че това е света през погледа на главните герой - местата, които не са им интересни са дадени набързо и само информативно.
Много обичам истории, които са свързани с мястото, в което се развиват. Ето това е една от тях и ключовите локации са толкова много, че дори е необходима карта. :lol: Всяко място е уникално и с вплетени различни елементи от сюжета и митологията. Като в класическо фентъзи предвижването по карата е свързано и с напредването в историята.
Харесаха ми и реализма в отношението брата към сестрата: досада, егоизъм, ревност за вниманието на бащата, детинско пъчене, злоупотреба с власт и сила и тотално неизпълнение на задължението да я пази. :lol: В напечените ситуация обаче се разбираха добре.
Двамата доста ми напомнят братята от Over the Garden Wall.
Друг важен момент, понеже не може да говори всички приемат момичето за едва ли не за малоумно, а то не е и дори е доста наблюдателно и проницателно.

В крайна сметка съвсем различно заглавие от спиращите дъха с визията си продукция на Дисни или Дриймуркс. Силата му е в употребата на минималистични изразни средства и странна атмосфера.
По нещо ми напомня книгите на Туве Янсон, най-вече тази за острова с фара - и там локациите са странни, определящи сюжета и някак живи, а логиката на събитията е като в сън.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Moridin » Mon Apr 03, 2017 1:57 pm

Roland wrote:
Sat Apr 01, 2017 11:42 pm
Не
Бая фейл си е филмът, да... в смисъл ако не си гледал анимето, вероятно е приятен, но инак...
Не разбирам (@Dr. Horrible) защо такова съвършенство като Скарлет Й. е започнало да ходи така прегърбена?!? Особено в ролята на предполагаемо синтетично тяло, създадено да е оптимално. Е поне да я бяха синтезирали изправена егати.

Инак дядото, който единствен шпрехеше японски, беше трепач :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Mon Apr 03, 2017 4:02 pm

alshu wrote:
Mon Apr 03, 2017 11:38 am
Song of the Sea (2014) - анимационен. Ирландско, белгийска, датска, френска и люксембургска коопродукция.
Гледах го по препоръка на Killua и определено не съжалявам, защото съдържа твърде любопитни неща.

Първо какво не ми хареса.
Не съм фен на керъктър дизайна в стил Cartoon Network и някои анимационни техники. Да, знам че така се пестят много пари, но мисля че в телевизионен вариант върши по-добра работа отколкото на голям екран. (Е, за го гледах на малък, нооо...)
Още от сюжета ми харесват само определени отрязъци - твърде често се използват неясните правила на магическия свят, за да създаде неочаквани пречки или неочаквани преимущества на главните герои.

Какво ми хареса.
.......

В крайна сметка съвсем различно заглавие от спиращите дъха с визията си продукция на Дисни или Дриймуркс. Силата му е в употребата на минималистични изразни средства и странна атмосфера.
По нещо ми напомня книгите на Туве Янсон, най-вече тази за острова с фара - и там локациите са странни, определящи сюжета и някак живи, а логиката на събитията е като в сън.
Радвам се, че ти е било интересно!
Ха, това керъктър дизайн стил Картун Нетуърк ли е? На мен героите ми се струваха много по-сладурско-невинни от повечето неща на картуун нетуърк, за които се сещам. Този постер никога не бих си помислила, че е на сериал от CN например:
Spoiler: show
Image
Интересно сравнение с Туве Янсон, в тази връзка интересно кога ли ще напишем нещо по въпроса @Random

Аз и тук да кажа, че чакам сега новия филм na Tom Moore "Wolfwalkers" http://www.cartoonbrew.com/feature-film ... 49399.html
Може би няма да е зле да изгледам и първия му де, The secret of Kells: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_of_Kells
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by alshu » Mon Apr 03, 2017 4:24 pm

Ха, това керъктър дизайн стил Картун Нетуърк ли е?
Ми може би текущите или най-старите да не приличат толкова, но определено нещо от сорта на Samurai Jack и Foster's Home for Imaginary Friends.
А и нямам предвид буквално копие, а начинът за опростяване на лицата и телата.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Killua » Fri Apr 14, 2017 11:20 pm

Гледах Fast & Furious 8 и много се забавлявах. Голям фън, много лежерен, дивни простотии, но пък кастът е епичен (има дори Мисандей и Тормунд от GOT, Luke Evans, Helen Mirren, Чарлийз Терон, Скалата, Кърт Ръсел етц!) и човек лесно прощава. И рекох да дам все пак шанс и на ХХХ, но въпреки че беше крайно подобен, ми стори нива надолу спрямо другия и си беше по-скоро загуба на време.
The Shallows - заради Блейк Лайвли тотално си струва!
Бос Бейби, неочаквано ми беше адски смешен. Суперски бъзици.
И сега, щото покрай XXX си спомних, че съм влюбена в Руби Роуз, ще си пусна все пак Джон Уик 2 - разбрах, че я има там.
И така! Хубаво е да има празници :mrgreen:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Sat Apr 15, 2017 1:39 am

Гледах "Конг" сега, понеже излезе почти гледаем рип.
Става, ама "Кинг Конг" на Питър Джаксън, дето излезе преди дванайсет години, е по-добър в абсолютно всяко отношение, включително визуалните ефекти. Технологията би трябвало да е по-напреднала, егати. Друго... Абсолютно съм сигурен, че хората, убити от чудовища на острова, бяха поне два пъти повече от тези, които тръгнаха на експедицията. Не излизат сметките, това ми е мисълта, ама пък беше някакво яко как оня го накълваха птеродактилите и как оня другия го глътна онова и светкавицата на фотоапарата светеше през кожата му, и как ни показаха някаквито феноменалностни бойни умения на героя на Том Хидълстън в началото, за да не влязат изобщо в употреба по-натам - освен като размаха катаната да трепе животни, нали... За какво им е да го връзват с "Годзила" това?
Както и да е, финалната битка е някаква яка. Логиката в цялост я хванала липсата, ама хора мрат на поразия, достатъчно изобретателно, снимано е красивичко и има песен на Black Sabbath, при това използвана доста правилно. Доволен, ама по някаква причина се надявах на повече.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Mon Apr 17, 2017 2:50 pm

Split е феноменално силен филм, а финалът му ме остави без думи.
Spoiler: show
Ето така се правят ориджин филми и споделена вселена. Лудница. :panic:

ЕДИТ: И този хинт е супер зарибен:
Spoiler: show
Image
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Marfa » Mon Apr 17, 2017 6:28 pm

Аз чак сега изгледах "Животът на Пи" :oops: :oops: :oops: и макар да беше по телевизията и съответно да не се насладих на пълната му визуална мощ, искам да кажа, че е едно от най-смислените, човешки и чудесни неща, на които съм попадала в близкото десетилетие, че и оттатъка.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Mon Apr 17, 2017 7:57 pm

3D-то на филма беше направено наистина смислено. Книгата е също толкова прекрасна като филма.

Paterson е много елегантен и лиричен филм. Той е като възхвала на малките, всекидневни неща, които остават някак незабелязани в забързаното ежедневие.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 87 guests