Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Sat Apr 23, 2016 8:41 am

Посъбраха се малко изгледани филми и ето и моите впечатления от тях:

Point Break - май единственото хубаво нещо бяха extreme sports вкарани в иначе безогледната мешаница наречена "сюжет" и опити за актьорска игра, а пък края беше не лайна с праз ами направо дрисня с репички...

Скоро не бях гледал по-безличен филм-римейк, с абсолютно незапомнящи се персонажи, безцветна палитра от емоции и мотивация на главни герои приличаща на топка изсъхнал маджун - нещо безформено и напълно непотребно. Повече се надявам да няма дори и бегло продължение на тази спечена повърня на филмовия хоризонт.

Каскадите бяха добре реализирани, но за тях за се погрижили професионални спортисти в съответната категория, макар, че всичко ми приличаше на един предълъг GoPro клип или презентация.

Не ви трябва да се занимавате с това филмово недоразумение.

1.5/10

Last witch Hunter - Вин Бензин като безсмъртен, Фродо като лош пастор-документатор и куп лоши ефекти, заедно с обичайното "края на света" послание, този път от някаква кралица на вещиците, съживена и естествено желаеща да изтреби всичко дето мърда по земята (освен може би хлебарките).

Нищо интересно, почти целия филм е сниман по тъмна доба, по улици без осветление, крайни квартали, където има режим на тока и във всичката тази цапаница, целяща да покаже колко е мрачен света на вещиците и техните ловци, по едно време престана да ми бъде интересно и просто гледах как някакви сенки се движеха на тъмен фон и се опитваха да имитират нещо повече от ръмжене и/или пищене (особено пронизително).

2/10

400 Days - започна в нищото, свърши в нищото - Брадън Рут (Superman Returns, Scott Pilgrim vs. the world) се оказа главния тук в една уж мисия за подготовка на астронавти и през целия филм се лутаха заедно с другите в някакво затънтено градче с малко смахнати обитатели ала Туин Пийкс ама от евтините и толкова.

Абсолютно губене на време...

0.5/10

The Hunger games: Mockingjay part II - завършека на "сагата" за Катнис и Игрите на глада се оказа един от най-изпразнените филми, които съм гледал напоследък, но просто исках да завърша тази поредица, за да мога да си я плюя на воля.
Тук просто бяха направили такава тъпа постановка, с някакъв безумен скрипт и още по-безумни сюжетни врътки, както и няколко "ефектни" кадъра за мирис, на цялото философстване на екрана, заедно с мотивацията на главните герои и техните преживявания докато стигнат до Капитола и набият канчето на Сноу и компания.

Жалка работа и още по-жалко изпълнение, Катнис е толкова промита през цялото време, че направо е като от друг филм, а останалите край нея не правят нещата по-добри - шматкат се за пълнеж и толкова, нищо целенасочено и поне емоционално обвързващо, явно и на актьорите им е дотегнало да си казват репликите в тази пробита поредица...

1.5/10

Daddy's home - двама бащи, единия домошар, другия бунтар си правят разни номера, за да спечелят вниманието на децата в къщата - първия е втория им баща, първия биологичния такъв, но дуото Уил Феръл/Марк Уолбърг не успя да генерира обикновен смях в мен през целия филм, на места се усмихнах за кратко и толкова, изтъкан от клишета, с болезнени сцени понякога, а през останалото време с досадни такива, с непостоянно темпо и както обикновено се получава накрая се раздават поуки и житейски съвети...

1.5/10

Concussion - Уил Смит като нигерийски доктор имигрант, който намира връзката между няколко ранни смъртни случая на професионални играчи на американски футбол и сътресенията които получават през активната си кариера на спортисти.
Тук Уил Смит ми хареса как изигра тази роля - обран от емоции, ерудиран тип, който знае за какво и как да се бори, се изправя срещу бизнеса за милиарди в лицето на американския футбол. Пише, че е правен по реална история, не знам доколко е достоверна историята на екрана, но ми хареса изпълнението и развитието на героите в този филм.

Не мога да кажа, дали Уил Смит е достоен за номинация, но определено си свърши добре работата пред камерата, като ни даде един вглъбен и концентриран персонаж, който използва мозъка си пълноценно и вижда наглед странни детайли, от медицинска гледна точка, въпреки че работи в градската морга.

Стабилен филм, бавен, но добре направен.

7/10

Ride Along 2 - оригинала го изтрих набързо от кино архива си, като не очаквах продължението да бъде нещо по-различно - така и се оказа, поредната екшън-комедия, която сме виждали в различни превъплъщения през годините, но тук не бяха особено смешни нещата - повечето ги бях видял в трейлъра и тук-таме имаше някой проблясък на сценарно и комедийно ниво, но толкова.

Малкият Кевин Харт е толкова дразнещ на моменти с неговото непрекъснато плямпане, че се загубиха нещата около уж централния сюжет на филма.

Дано да няма трети филм...

2/10

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat Apr 30, 2016 8:24 am

Ant Man беше доста добро. Но човек може само да съжалява, че Едгър Райт не финишира този филм, щото дори след квато и там кретенска намеса да е имало от марвел калъфите няма как да претопиш всичко страхотно. И само мога да си представям колко по-стегнат и жив щеше да е целият разказ, ако и бе монтиран от Крис Дикенс, двамата с Райт са страхотен тандем и когато работят заедно филмите им имат уникален ритъм.
Най-добрите сцени определено са тия с разказите на Луис и са толкова едгърски, че повече няма накъде, минус разбира се страхотен монтаж и оптимално позициониране на камерата. Както и финалния бой с влакчето.
Предполагам от марвел са осъзнали колко тоя филм щеше да е по-як, а не забавния, но прилежно невпечатляващ епизод, който явно им е трябвал от тъпата им поредица. И затва са разпърдяли нещата. Но с Райт и неговия екип, и неговия недокоснат сценарий, това определено щеше да е най-добрият филм на компанията. То и сега си стои сигурно в тройката им, щом се отнася до качество и можем само да съжаляваме, че не получихме още по-кадърно заглавие.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Fri May 06, 2016 10:45 am

The 5th wave - поредното YA произведение превърнато във филм, нищо особено, пак постапокалиптичен свят (този път от извънземно нашествие), земляните остават без ток, някакъв странен вирус броди сред хората, малцината оцелели се крият из горите като шумкари и ятаци, Клои имаше завидни устни само за свирки, тръгна да търси братчето си, запозна се с някакъв тип, който очевидно желаеше да свещенодейства с нейните устни. Другарчето от гимназията ѝ (ученически трепет) го взеха военните и му дръпнаха един бърз курс по трепане на "извънземни" и го пратиха заедно с група на неговата възраст да донесе победа за човечеството.

Разбра се, че нещата не са точно такива каквито се представят и всъщност извънземните са обучаващите и драмата се засили... Напълно предсказуемо филмово произведение, ще има продължение явно (поредна поредица от книги бива филмирана) и те така. Не ме издразни, но не беше и нещо по-интересно поне от калибъра на The Maze Runner.

I am wrath - след като Лиъм Нийсън показа, че в третата възраст все още има хляб и сирене за екшън филми, Дензел, Костнър и Шон Пен се впуснаха в това поприще с променлив успех, сега дойде ред и на Жон Триволта да блесне в тази светлина и да ни озари с екшън благодат - не му се получи твърде зле, макар и да предвидих още в началото за какво ще се бори нашия старчески герой, имаше си всичко задължително - стрелби, тупалки, sidekick (за хуморески) и леко отворен край за евентуално продължение...

Пак имаме специален агент, който тръгва на отмъщение срещу добре известен бос на подземния свят, който пък има протекции от "високо място". Лошите си го получиха, барабар с корумпирани ченгета и прочие отрепки, но поне беше направен с правилните пропорции, което не го прави шедьовър, а нормален филм за убиване на два часа.

Hail, Caesar! - филм-алегория, филм-сатира, филм изтъкан от толкова много абсурдни герои съществуващи само във филмовата индустрия, с необходимите за действието си странни ситуации, диалози, филмови площадки - на които се впускаха всякакви образци от близкото минало - уестърни, драми, мюзикъли и прочие продукти на бизнеса, чак се стигна и до библейски нотки на моменти - Джордж Клуни беше главната звезда на голяма продукция отвлечен от последователи на комунистическите идеи в Америка, Джош Бролин беше собственика на филмовото студио разпространяващи всички онези moving pictures, в епизодични роли се появиха Кристоф Ламбер, Волдемор, Тилда Суиндън, Чайника Тейтъм (добре танцуваше иначе).

От целия филм се лееше някаква странна вълна, която не успях напълно да разбера и да осмисля, не съм запознат с творчеството на братята Коен, но този филм ми се стори претрупан с различни идеи и послания, но сатирата беше основата, която аз забелязах да доминира над всичко.

Може и да греша - но филма си беше странен, притежаваше стил, някаква ярка индивидуалност и не е типичния холивудски филм според мен... но не беше лош, сигурно ще трябва да го гледам пак

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri May 06, 2016 12:25 pm

Memories of Murder - кажи-речи един от последните ми големи корейски филми, които си пазех. Една идея по-добър от Mother, и като цяло може би най-кадърното досега от Joon-ho Bong, но определено като fun фактор е доста под The host или Snowpiercer - всичките все режисирани от него филми. Не една или две теми засягат колко Финчър се е изкефил, дотолкова да направи Зодиак. И определено можеш да видиш паралелите. Зодиак, обаче, макар да е по-дълъг ми се стори по-стегнат, което мен ме изненада твърде много.
Memories of Murder на моменти просто боксуваше, а това от този екип, и този режисьор въобще не го очаквах. Но като цяло виждам защо филмът има култов статус, защо е станал хит извън корея и защо се нарежда сред върховете на корейското кино от последните 15 години. Въпреки няколкото си спънки е фраш от паметни сцени, героите до един са уникум селяци и развръзката му гарантира позицията на наистина качествен трилър.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Sat May 14, 2016 11:52 pm

Току-що гледах "Ловецът: Ледената война".
Ами, определено е по-хубав от първия и, общо взето, доста ми хареса, обаче това не променя факта, че основното, което го издига над осемдесетарски фентъзита като "Повелителят на зверовете", са съвременните технически средства - и, донейде, актьорската игра. Ама само донейде. Понеже Хемсуърт, всъщност, е добър актьор, обаче тук на моменти родният австралийски акцент избива доста грубо изпод британския или какъвто е там, който се опитва да използва. При Джесика Частейн това поне не го забелязах, обаче през цялото време я бърках с Емили Кокс по някаква причина. (Емили Кокс е Брида в "Последното кралство". Това е най-якият исторически сериал, който изобщо съм гледал, впрочем.) Емили Блънт нямаше много за изиграване и съответно не изигра много... Поне "Let It Go" да беше изпяла...

Иначе, беше приятно детско фентъзи приключение. Хареса ми повече от Епизод 7, честно казано, обаче имаше потенциала да е по-добър.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Daredevil4o
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon May 16, 2016 6:59 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Daredevil4o » Mon May 16, 2016 7:04 pm

tigermaster wrote:Току-що гледах "Ловецът: Ледената война".
Ами, определено е по-хубав от първия и, общо взето, доста ми хареса, обаче това не променя факта, че основното, което го издига над осемдесетарски фентъзита като "Повелителят на зверовете", са съвременните технически средства - и, донейде, актьорската игра. Ама само донейде. Понеже Хемсуърт, всъщност, е добър актьор, обаче тук на моменти родният австралийски акцент избива доста грубо изпод британския или какъвто е там, който се опитва да използва. При Джесика Частейн това поне не го забелязах, обаче през цялото време я бърках с Емили Кокс по някаква причина. (Емили Кокс е Брида в "Последното кралство". Това е най-якият исторически сериал, който изобщо съм гледал, впрочем.) Емили Блънт нямаше много за изиграване и съответно не изигра много... Поне "Let It Go" да беше изпяла...

Иначе, беше приятно детско фентъзи приключение. Хареса ми повече от Епизод 7, честно казано, обаче имаше потенциала да е по-добър.
Чакай, чакай - само едно нещо не разбрах - "Ловецът: Ледената война" ти е харесал повече от Star Wars 7 ?
It's not who I am underneath but what I do that defines me!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Mon May 16, 2016 9:36 pm

Да.
Може би защото не ме остави с куп неотговорени въпроси и не ми стовари на главата разочарование, каквото не съм очаквал.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Daredevil4o
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon May 16, 2016 6:59 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Daredevil4o » Mon May 16, 2016 11:33 pm

tigermaster wrote:Да.
Може би защото не ме остави с куп неотговорени въпроси и не ми стовари на главата разочарование, каквото не съм очаквал.
Аре, няма да почвам от началото да си погазвам рогата, че ще се насоча към изходната права на форума :D :D
Аз, колкото пъти съм гледал филми, които са първи в предварително заявена трилогия, четерилогия и така нататък, съм оставал с хиляди неизяснени въпроси - нещо, което винаги ми е харесвало, защото все пак това е целта!
Относно разочаровението - всеки си знае сам за себе си, няма да коментирам, но според мен, въпреки всичко, е смешно двата филма да бъдат сравнявани, по всеки един параграф!
It's not who I am underneath but what I do that defines me!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Tue May 17, 2016 12:18 am

Daredevil4o wrote:Аре няма да почвам от началото да си погазвам рогата, че ще се насоча към изходната права на форума :D :D
А, защо?
Никой няма да те изяде.

Що се отнася до филмите - единственото, в което Епизод 7 може би - може би - превъзхожда "Ловецът", е актьорската игра, и то само защото очевидни гафове като навика на Хемсуърт да си променя акцента по средата на изречението няма. Във всичко друго обаче... На Епизод 7 ефектите му са откровено зле като за такава продукция. Сложиха practical effects само колкото да могат да рекламират филма с това, че имал practical effects, и ги направиха толкова дърварски, че чак лошо да му стане на човек. (И, убеден съм в това, дърварщината беше умишлена, за да е по-носталгично.) Егати, "Завръщането на джедаите" от преди трийсетина години беше по-добре. По отношение на сценария - историята в "Ловецът" е тъпа, клиширана и крадена от къде ли не, обаче поне е завършена, въпреки че филмът си остави вратичка за продължение. И, което ми е голямата мъка с Епизод 7, способностите на всичките герои имат обяснение - защото мен това, че Рей беше толкова невероятно перфектна в абсолютно всичко, без да има каквато да било обосновка зад това, ме дразнеше неистово. "Ловецът" поне не ме оставя да се чудя какво, как, защо...

А това, че Епизод 7 трябвало да е начало на трилогия, не е оправдание за неотговорените въпроси. Не и при положение, че нито един от предишните филми не правеше така - дори Епизоди 2 и 5, които свършиха отворено като кръчмарска порта. (Това, че Епизод 7 унищожи оригиналната трилогия за мен, вече е съвсем различен въпрос. Ама как ще гледам старите филми, като знам, че усилията на Люк, Хан и Лея само са променили Галактиката към по-лошо?)

Ако загледаш темите за "Междузвездни войни", ще видиш, че преди да излезе филмът, очаквах да е минимум добър. Мисля, че бях първият, който заяви, че Ейбрамс е най-точният човек за този франчайз. И бях разочарован. Хора, които очакваха режисьорът да се провали, харесаха филма. Ами...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Daredevil4o
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Mon May 16, 2016 6:59 pm

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Daredevil4o » Tue May 17, 2016 3:31 pm

tigermaster wrote:
Daredevil4o wrote:Аре няма да почвам от началото да си погазвам рогата, че ще се насоча към изходната права на форума :D :D
А, защо?
Никой няма да те изяде.

Що се отнася до филмите - единственото, в което Епизод 7 може би - може би - превъзхожда "Ловецът", е актьорската игра, и то само защото очевидни гафове като навика на Хемсуърт да си променя акцента по средата на изречението няма. Във всичко друго обаче... На Епизод 7 ефектите му са откровено зле като за такава продукция. Сложиха practical effects само колкото да могат да рекламират филма с това, че имал practical effects, и ги направиха толкова дърварски, че чак лошо да му стане на човек. (И, убеден съм в това, дърварщината беше умишлена, за да е по-носталгично.) Егати, "Завръщането на джедаите" от преди трийсетина години беше по-добре. По отношение на сценария - историята в "Ловецът" е тъпа, клиширана и крадена от къде ли не, обаче поне е завършена, въпреки че филмът си остави вратичка за продължение. И, което ми е голямата мъка с Епизод 7, способностите на всичките герои имат обяснение - защото мен това, че Рей беше толкова невероятно перфектна в абсолютно всичко, без да има каквато да било обосновка зад това, ме дразнеше неистово. "Ловецът" поне не ме оставя да се чудя какво, как, защо...

А това, че Епизод 7 трябвало да е начало на трилогия, не е оправдание за неотговорените въпроси. Не и при положение, че нито един от предишните филми не правеше така - дори Епизоди 2 и 5, които свършиха отворено като кръчмарска порта. (Това, че Епизод 7 унищожи оригиналната трилогия за мен, вече е съвсем различен въпрос. Ама как ще гледам старите филми, като знам, че усилията на Люк, Хан и Лея само са променили Галактиката към по-лошо?)

Ако загледаш темите за "Междузвездни войни", ще видиш, че преди да излезе филмът, очаквах да е минимум добър. Мисля, че бях първият, който заяви, че Ейбрамс е най-точният човек за този франчайз. И бях разочарован. Хора, които очакваха режисьорът да се провали, харесаха филма. Ами...
Не съм съгласен и естествено - ще кажа защо:

1. По отношение на сравняването между "Ловецът" и Star Wars - първото, което ми идва на ум е, че ефектите във филма изглеждаха изкуствени и не на място, за разлика от Star Wars - да, практически ефекти, но според мен - много добре използвани и направени. Въобще не изпитвах никакви болезнени проблеми с тях, ами напротив - предпочитам да виждам истинското във филмите, а не зеления екран отзад! Предпочитам съществата да са като искински, но кукли, защото е много по-реално и завладяващо! ( Лупита изигра ролята си на Маз Каната като motion-capture, но пак не беше чисто компютърно генериран ефект) Редица от сцените в "Ловецът" изглеждаха "fake". Да не говорим за операторското майсторство - и в двата филма имаше " shaky cam effect", но в единия бяха далеч повече тези моменти, а и самият начин, ъгъл на заснемане бяха на много високо ниво във Войните. Екшън сцените, преследванията - всичко беше на много високо ниво, за разлика от Ледения Тор :D . Друго, което ми направи впечатление - сценарият, хуморът - на съвсем различни нива, даже няма смисъл да коментирам ( като съм далеч от твърдението, че сценарият на Star Wars е бил извънземен - напротив -но за такъв тип филм беше достатъчно добре! ). Филмовите локации - 4 за Huntsman и 10 за Star Wars, като при първия - повечето сцени са заснети в студиото! Да - имат различни бюджети, но това не е единствената причина! Актьорския състав - от една страна - доказани артисти като Чарлийз Терон, Джесика Честейн, Крис Хемсуърт, Емили Блънт - които имах чувството, че са излезнали да си играят на театрални постановки от предучилищната, докато в Star Wars - напълно неизвестни и още тепърва изгряващи актьори като Дейзи Ридли, Адам Драйвър, Джон Бойаега, Оскар Айзък ( да и той, защото до момента няма кой знае какви попадения като роли, освен може би една ...), които се справиха отлично с поверените им роли! Извличане на звук, музика, дрехи ( и сите подобни категории за Оскар :D ) - много по-добре представени в Star Wars - просто няма база за сравнение.
Относно обаче очакванията ти за филма - това е проблемът и точно заради това не е правилно да сравняваш двата филма. Очакванията са лични предубеждения. Вътрешни емоции характерни и уникални за всеки един различен човек - но не и причина, поне според мен, да сравняваш Star Wars с подобен филм...
Така стигам до номер 2. - Разбирам, че си останал разочарован и съжалявам, за което! Доводите ти обаче - не са достатъчни, ако естествено си недоволен само от способностите на Рей ( предполагам и тези на Фин ). Да не забравяме, че Рей владее Силата, няма значение дали е тренирана или не - тя я притежава! Във филмите до сега - по един или друг начин - показаха, че всеки, който владее Силата има различни способности, които са някои - необясними... Люк - в "Нова Надежда" - без да е напускал планетата си и да е пилотирал, каквото и да е, успя сам да проникне в Звездата и да я унищожи от втория път ?!?! WTF - аз щях да съм се разбил на излитане, още в първата скала :D Но той владееше Силата и тя му позволи да направи това, което никой друг нямаше да може! Друг пример - Анакин Скайуокър - още преди да е навършил 10 годинки беше станал един от най-добрите пилоти в Галактиката - Случаенос? Не мисла! :D
Рей нямаше никакви тренировки, но от самото начало показаха колко е борбена и решителна, особено, когато става дума за спасяването на хора, които са от значение за нея! Mind trick-ът подейства от 3-тия път, битката с лазерния меч и всичко останало се случи след виденията, които получи и които от своя страна може да са и подействали по много начини. Битката с Кайло Рен, както и тази на Фин с него беше напълно нормална. По-рано през филма обясниха, че Кайло Рен далеч не е завършил обучението си. Независимо, че е много силен, не веднъж режисьорът показа, че е психически нестабилен. Също така и беше ранен, както и че уби баща си няколко момента по-рано. Най-нормалното нещо на света е да не се чувства добре и да не успее да води битка на високо ниво. Факт е, че през цялото време подценяваше Фин, като го оставяше да падне и да се вдигне, без да го довърши! Факт е и че през цялото време Рей представляваше огромен интерес за него и идеята да я убие не беше достатъчно обоснована. На фона на всичко това изглеждаше, че Рей се справя неприлично добре в боя, но ако се загледаш и в самите движения на тялото й и на меча й, начина, по който атакуваше беше хаотичен, пълен с агресия и жажда за мъст. Дребни детайли, които Джей Джей извая до съвършенство. Кайло Рен показа, че има нужда обучението му да бъде завършено, което беше и добре показано във филма. Не мисля, че има резон в цялата критика към невероятната сила на Рей или Фин. Просто трябва да се загледа човек доста по-дълбоко, за да види някои очевидни неща!
Относно усилията на Хан, Люк и Лея, че са променили галактиката към по-лошо... Не мисля, че те са виновни за това - не забравяй, че все пак се прави продължение на филм, който не е бил замислян преди - все трябва да се хванат за нещо. Но идеята, учителят на Императора да е още жив е изключително оригинална и завладяваща! Да - има хора, които не са ОК поредицата да продължава, има и такива, които са. Всеки има право на мненение и прави да хареса или не даден филм. Но поне да го беше сравнил с Батман vs Superman, Civil War, Дедпул - тогава щеше да излезне по-интересен диспут. Но твоето сравнение е като да сравнявам Гордост и предразсъдици ( ТВ екранизацията ) с Гордост и предразсъдъци и Зомбита :lol: :lol:
Пак казвам - разбирам те, тъй като имам познати, които реагираха по подобен начин на филма, но един съвет от мен - спри да ходиш с, каквото и да било очакване към даден филм - това само може да ти изиграе лоша шега!
It's not who I am underneath but what I do that defines me!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Tue May 17, 2016 11:46 pm

Ами, не съм съгласен с нищо. :)

Първо, за ефектите - "Междузвездни войни" е еталон в това отношение. Филм със "Star Wars" в заглавието, мен ако питаш, просто не може да си позволи да се дъни точно там, а тук компютърната анимация не беше на ниво. Въпреки че беше много. Честно, в "Кинг Конг" от преди десет години ефектите са по-добри. За практическите ефекти си казах - принципно приветствам, обаче извънземните, направени с такива, приличаха повече на раздвижени куклички, отколкото на живи същества.
От "Ловецът", за сравнение, не съм очаквал нищо повече от прилични ефекти - което и получих, в крайна сметка.

Що се отнася до другото - уменията на Люк и Анакин бяха достатъчно добре обосновани в съответните филми, и не се свеждаха до "Владее Силата, това е достатъчно", дори напротив, да не говорим, че Люк поне го показаха да се упражнява да използва Силата, преди финалната битка. Рей просто придобиваше нови и нови умения всеки път, когато това станеше нужно на историята. Трябва някой да се бие - няма проблем, Рей ще развърти тоягата. Трябва някой да пилотира "Хилядолетния сокол" - няма проблем, Рей го може. Трябва някой да разбере бибиткането на дроидчето футболна топка - няма проблем, Рей... Трябва Рей да се измъкне от плен - няма проблем, ще използва трик със Силата, за който не е и чувала преди и който Люк успя да направи чак в третия си филм, след като го обучаваха Оби Уан и Йода... Трябва някой да се изправи срещу Кайло Рен в двубой с мечове - няма проблем, Рей ще премете пода с него, въпреки че той е обучаван от Люк и, вероятно, Сноук и е много по-силен от Дарт Вейдър, доколкото спира лазерни лъчи като едното нищо, а тя дори не е подозирала за съществуването на такова оръжие до преди двайсет минути... Егати, дори това да имаше някаква обосновка, а то няма, пак щеше да е досадно. В Епизоди 1-3 с Анакин се държаха като с неопитен тийнейджър през цялото време, въпреки че беше доказал силата и уменията си неведнъж. Това беше една от причините да прегърне Тъмната страна, в крайна сметка. В Епизод 4 Люк определено не го посрещаха с възхищение навсякъде. В Епизод 7 абсолютно всеки, с когото Рей размени повече от две приказки, й казва, че е много готина.
А с Фин положението е още по-зле. Егати, препоти се много повече срещу някакъв си щурмовак, отколкото срещу Кайло Рен... В "Ловецът" поне това го нямаше.

А историята... При всичките си бъгове, "Ловецът" поне не се състои практически изцяло от носталгични кукички към миналото и от кукички към бъдещите продължения.

А го има и това, че "Ловецът" не е с над деветдесет процента критическо одобрение, не е в топ 250 на ИМДб, не е филмът с най-големи приходи за всички времена. Съответно, не съм и очаквал нещо особено, затова и не ме беше яд, че не получих нищо особено.
Епизод 7 едно, че не беше нищо особено, и друго, че ми кресна в лицето: "Виж продължението, за да разбереш какво видя сега!" И в темата за филма го казах, едва ли ще си губя времето. Просто... Така ме губят като зрител, и това е.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Sat May 28, 2016 2:12 am

Gods of Egypt е съвсем нормален, летен екшън, с патаклама и без мозъчни функции, от типа на Prince of Persia. Не виждам защо всички така го хейтнаха.
нормална 7-ца и в нито един момент не губи темпо или става негледаем.

Масивно подобрение за Прояс, чиито предишен филм е Knowing :lol:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sat May 28, 2016 12:10 pm

Човееееес, Gods of Egypt е дъ дъно.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Sun May 29, 2016 8:03 pm

Между трансформърите майкъл бей взима участие и в гледаеми филми. 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi е нещо като по-приземената и обрана версия на блек хоук. Без излишен сантиментализъм и америка-фак-йе моменти, по-прибрана и съсредоточена върху героите история, има си един солиден час преди първия изстрел и дори след това не се минава на вълна нон-стоп екшън. Целият актьорски състав е на ниво, диалогът е бърз и остър, разбира се не достига generation kill, но и не е целенасочено забавен за зрителите, а са търсили по-автентично усещане и лафовете са вътрешноведомствени и такива, които ще се приемат за хумор от самите персонажи.

И като удари пуцалщината, удря здраво. Доста по-безкръвен отколкото се надявах, но за средностатистическия зрител това сигурно ще е най-здравият високобюджетен екшън от доста време насам. Солидното количество лимфа, крайници и кръв разпиляни по паважа и лещите, плюс безспирния fuck-оцветен език - филмето си е заслужило R рейтинга.

2 часа и половина е, за миг не доскуча, чувството за реализъм и място е заковано. Бей определено уважава армейските пичаци, затва и на всяка крачка с кеф натиска допълнително като именно те си правят гаргара и юркат всичките тия скапани вишисти-дипломати, сякаш избива комплекси нашенецът :mrgreen:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Dr. Horrible » Thu Jun 09, 2016 2:08 pm

Гледах "Книга за джунглата", новият филм на Джон Фавро.
Общо взето ми хареса. Интересен беше, йерархията на животните ме изкефи, момченцето много добре се справи с ролята на Маугли. Самите животни бяха хубаво направени и феноменално добре озвучени.

Жалко, че гласът на Скарлет прозвуча само в една сцена. Ама пък тази песен от надписите не сперам да я въртя! https://youtu.be/EZ7LTAjAZ7g
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests