Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Mon Sep 04, 2017 10:26 pm

Ми аз не виждам драма да се сложат минарета на арабска седмица. Кво иначе да сложат? Повече би ме подразнило да фотошопнат някоя джамия, че да заприлича на септата на Белор, ама това ще подразни и други хора до степен да имаме отново "Камион ме гази, мамо" в някой европейски град, тъй че това не би могло да се случи и сме спасени от подобна опасност. Поне по тая причина де.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Sep 09, 2017 11:01 am

Писна ми от терористични заплахи просто. Тая година на фестивала само за тва се говори, непрестанно има някви разговори за мерки за сигурност и тн. И вчера както го обсъждам тва с шефа колко е различно и под напрежение, идват двама и казват, че са намерили куфар скрит в боклука????

Писна ми, наистина.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Thu Sep 14, 2017 9:17 am

БТА има страница, на която публикува новини. Новините са с абонамент. За да те заинтригуват дотолкова, че да платиш, за да четеш, пускат част от новината, колкото да клъвнеш. Ето какви новини вълнуват хората, според БТА, и то дотолкова, че да си плащаш, за да ги изчетеш целите:

Лабрадор улови парче морков, хвърлено от втория етаж
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Thu Sep 14, 2017 9:52 am

Тия статии са за останалите "медии" в Абсурдистан, които така и така им ги копират безогледно, питай Минувача. :D.
Да не се мъчат журналята с непривични дейности като мислене и писане, че това не им влиза в професията отдавна.
Чакай си българин да плати за вестникарска медия, ако няма жълтини или програмата на кабеларките в нея. 8-)
:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by penzata » Thu Sep 14, 2017 10:54 am

Marfa wrote:
Thu Sep 14, 2017 9:17 am
Ето какви новини вълнуват хората, според БТА, и то дотолкова, че да си плащаш, за да ги изчетеш целите:

Лабрадор улови парче морков, хвърлено от втория етаж
Дали ще е това или сезонът на риалити торбата, има ли някакво значение. :ninja:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Xellos » Thu Sep 14, 2017 6:00 pm

Препредавам само :whistle:
От един служител на БТА:

Цитираната от Marfa новина за лабрадора и моркова е от рубрика "Забава и знание" на БТА и, да, както отбеляза Xellos, има интерес И към такива новини.

Имаме и рубрики
България
Светът
Балкани
Икономика
Спорт

Също така имаме и т.нар. Канал "Водещи новини", в който се копипействат наготово избрани откъси от моя труд и този на другите ми колеги преводачи и редактори и се пускат безплатно и в пълен обем. Ето ви линк с последните от днес:
http://www.bta.bg/bg/page/214/%D0%92%D0 ... 0%BD%D0%B8

Тия безплатни текстове ги пускаме и във Фейсбук за още по-лесно плагиатстване, че някои индивиди може да ги мързи да ги търсят в сайта ни.


По повод плащането на новини - повечето ни преводи на новини и анализи от чуждестранни агенции и медии се ползват безплатно от повечето медии в България, просто като ги взимат от наши абонати и се позовават на тях, а не на БТА, а често пъти и ги представят като свои (телевизия "Европа" ми е "любима" по тоя показател с наглите си надписи "Материала подготви Едикойси", когато всъщност много често четат дословно копипейст от наш превод). То и самите абонати понякога се разсейват да споменат откъде са взели новината, която четете във вестник или в нета или ви прочитат по някоя телевизия или радио.


Меко казано съм разочарован от потребителката Marfa за изопачения начин, по който представи най-старата и според немалко хора най-качествена българска информационна агенция (догодина честваме 120-годишнина). Точно за нея имах по-високо мнение допреди малко.

Живи и здрави.
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Fri Sep 15, 2017 9:41 am

Ъ? :shock: Я пак, ама по-бавнично. Това пък откъде дойде? Каква е тая драматична кореспонденция?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Sep 16, 2017 8:18 pm

Не се връзвай, Марфе! Въпросният служител на БТА е вечно разочарован и за всички ни е имал по-високо мнение допреди еди кога си. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Sat Sep 16, 2017 8:41 pm

О! Станала съм част от своеобразна Общност! :lol: А аз си казах: "Брей, едно изречение написах, а БТА се разочарова от мен!"
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Marfa » Mon Sep 18, 2017 9:24 am

Служителят на БТА в момента има пълното право да се разочарова и от Мария Касимова-Моасе. :neutral:
http://www.ploshtadslaveikov.com/televizionniyat-bitak/ Може би е време да прати изпълнено с разочарование и горчивина писмо и до Площад Славейков.
В нашата работа едно време имаше един неоспорим стожер на истинността и вярната информация и той се наричаше БТА. Преди няколко дни тази агенция с дългогодишна история и престиж пусна смразяваща новина за това как някакъв си лабрадор (женски) бил можел да лови малки парчета морков, хвърлени от втория етаж… Лабрадор. Лови. Морков. Повторете го и вие един път, за да установите за каква изключителна, абсурдна тъпотия става дума! При това официално преминала ситото на информационния доайен, наречен Българска телеграфна агенция…
ПП
Не познавам Мария Касимова и съответно не е имало дружеска раздумка, по време на която да си говорим за лабрадори и моркови.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sun Sep 24, 2017 8:13 pm

Нацистчетата са трета политечска сила. Доста ужасяващо.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Mon Sep 25, 2017 8:18 pm

Като деца Макрон, Тръмп и Путин имали една и съща любима приказка - "Червената шапчица". Но Тръмп харесвал Червената шапчица, Макрон - баба й, а Путин - вълка.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Alexis » Fri Nov 10, 2017 12:14 am

Демокрацията не е за всеки. :ninja:

For Tweet Mocking Mugabe, New Jersey Woman Could Face 20 Years in Prison

NY Times:
HARARE, Zimbabwe — A young American woman living in Zimbabwe will be tried on charges of attempting to overthrow the government of Zimbabwe with a tweet mocking President Robert Mugabe, the world’s oldest head of state.

The arrest of the woman, Martha O’Donovan, 25, has raised fears that the Zimbabwean government is stepping up efforts to control social media ahead of national elections in 2018. Mr. Mugabe, who will be 94 next year, is running for re-election despite his increasingly frail health.

Ms. O’Donovan was arrested on Friday at her home in Harare and charged with subverting the government and undermining the authority of — or insulting — the president. She faces up to 20 years in prison.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Wed Nov 15, 2017 5:31 pm

Разкараха онова лайно Мугабе ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Jan 06, 2018 7:37 pm

Добър ден!

http://www.bbc.com/news/world-asia-42575155

Довиждане!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 81 guests