Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5255
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by alshu » Fri May 20, 2016 12:43 pm

Amelia
една групова "ОСТАВКА!"
Драмата е, че след евентуална смяна нещата няма да се променят особено.
В политиката все опортюнисти, пък народът гласува традиционно за най-очевидните такива (за да може да се "урежда" с тях), а групировките така или иначе ще подкупят, когото им трябва.

Примерно в последните избори имаше леко разместване на политическия баланс и точно от новите хора дойде идеята за взимане на пръстови отпечатъци от пациентите, което освен че е непрактично (методът не 100%, пък е бърз начин за разпространяване на заразни болести и какво правим с инвалидите и трудно подвижните?), няма да се справи с далаверите около здравната каса, а на всичкото отгоре е мизерна схема да се налеят пари в някаква конкретна IT фирма. Третирането на хронично болните, като престъпници въобще да не го споменаваме.
Та "Хвани единия, удари другия!" - българска поговорка.
И това се случва с подкрепата на голяма част от българския народ.
Абсурдистанското на Абсурдистан. Масово хората вървят срещу здравия разум и най-абсурдното срещу собствения си интерес, защото...
Традиция? Сбъркана ценностна система?
"И аз не знам как е, ама и така не е." - още една местна сентенция, защото наистина не виждам начин нещата да се променят - дори теоретичен и абсолютно оптимистичен.
Седи една такава неприязън, към тея, които са "избягали".
Класическа завист. Обикновено не се гледа как се е стигнало, а "Ех, да ми паднеше и на мен такова от небето!", все едно валят тези работи и само трябва да издебнеш къде.
работейки това, което обичам
Тук две работи.
1. Ми факт, някои неща просто ги "Няма и не може да има" в България.
И една източна поговорка (защото ни е дълбоко в културата) - онази там за Мохамед и планината.
Винаги най-сложния метод, защото най-простия и естествения няма да се случи.
2. Никой няма да ти повярва. :lol: От българска гледна точка си "Намерила откъде извира мармалада." и сега се праиш на мнооо велика отвъд Голямата локва.


Въобще това с прецакването на гласуването от чужбина е поредният политически gimmick, но разликата е, че с годините вкусовете западнаха и ако навремето хората се хващаха на "демократичен модел" и "свобода на словото и вероизповеданието", сега реагират само на най-долнопробни чалга мотиви "Дайте да ги пре***м тези тарикатчета дето имаха/откраднаха пари да си напечатат по-хубавите дипломи и сега си живеят живота в рая.".
включително от мои познати и приятели
Споко де, това е типична емоционална групова интернет реакция. Ако се замислят самостоятелно за повече от секунда, ще видят колко сбъркана е.


Xellos
удобно пропускат факта колко пари пращат на роднините си
Този аргумент за МЕН ЛИЧНО е малко калпав, защото:
1. Превеждането на пари не трябва да има нищо общо.
Дори и една стотинка да не е давал от 100 години насам, щом е български гражданин, значи трябва да има право да избира управлението на България.
Иначе какво, на чуждите инвеститори да им се даде право на глас, а на безработните да се отнеме?
2. Гурбетчийството е нещо, което го има от край време и по цял свят. Просто още едно перо в приходите.
Дейността на чуждата компания дето добива злато у нас и остава само трохи за хазната (защото са подкупили, когото трябва) да я пиша ли минус за българите, които работят/живеят в страната, където е регистрирана?
3. Тези хора така или иначе щяха да издържат родините, които са ги отгледали, независимо къде работят у нас или по-света. Хайде да не се изкарват чак такива герои, а? :lol:
4. На мен пък никой не ми праща пари, а и не познавам лично хора, които да се издържат от роднини в чужбина. (От друга страна, нямам много познати. :lol: )
Няма нужда да ми се натяква, колко съм импотентен икономически. Реакцията ми може да се само ярост и омраза :lol: :lol: :lol: .
Да, парите дошли от чужди икономики, мога и да ми помагат индиректно, но пък съм прецакан от хората, които ходят до Турция, Гърция, Румъния, Сърбия и Македония да напазаруват или за през празниците, които станаха едва ли не 1/3 от годината.
Не мога да си свършвам и част от собствената работа, защото постоянно някой от тима ще е в отпуска за да свърже тези почивки от 3-4 дни, в още по-големи блокчета.
Повръща ми се от празници, правят ме дори още по-изнервен и гаден.

Това off topic, ма идеята е - всички са изнервени, защото нямат изход и понякога плещят глупости, които не мислят истински, а пък безпочвената омраза е най-лесното нещо и вероятно някой я пренасочва в собствената си воденица и си меле брашното човекът. :devil:
За тъпите първосигнални реакции говоря, останалото обаче е глупост по всички нива.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Fri May 27, 2016 12:09 am

BRATQ I SEX3 PATREODI, VI6TE TAZI KRASIVA I PATREODI4NA ABITORENKA:
http://www.dunavmost.bg/Fun/Photo/50676 ... stcron.com

A ETO EDIN PATREODI4EN BRAD KAKFO PREDLAGA:
https://news.bg/politics/da-pomislim-za ... hikov.html

PLA4A!!!!!!!!!!!! :heart: :bow: :free:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5255
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by alshu » Fri May 27, 2016 9:51 am

Пред паметника на Шипка?

Докато не върнат чаени бисквити "Шипка", не ги признавам за патриоти!
Апропо, бяха страхотни тези бисквити, но ако ги върнат както други носталгични продукти:
лютеницата "Хоро", просто някаква лютеница и шоколад "Кума лиса" - просто някакъв шоколад, вместо гнусния марципан - какъв е смисълът?
Успешна реплика са само бонбони "Лакта" и бонбони "Лукче"...ма последните е било много лесно да ги възстановят в цялата им гадост.



Относно двойното гражданство - ооо, sequel. Дайте да им го върнем тъпкано на тези предатели!

Аз пък слушах едно великомъдро интервю, как поевтиняването на тока в Европа, задължително води до поскъпването му у нас. Сириозно - логиката беше джелезна.
Готвената либерализация на енергийния пазар, щяла да доведе до още по-скъп ток, но 100% щял да спадне година-две след това (ако оживееш може и да се оплачеш, че не е станало на арменския поп...той е много разбран чиляк).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri May 27, 2016 6:03 pm

Ох ами абитуриента, дето го били изоставили уж, а накрая той самия каза, че не са. :lol:

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Вашта леля » Fri May 27, 2016 6:39 pm


User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5255
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by alshu » Fri May 27, 2016 8:50 pm

Pimp?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by termit » Sun May 29, 2016 12:18 am

Току що гледах през прозореца 20+ минути непрестанна заря, силно подозирам заради абитуриенти. Беше много красиво, обаче просто не ми се мисли колко невероятно много пари са потрошени за единия бал.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20296
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Sun May 29, 2016 10:08 am

Еми тва им е последния кеф на повечето.



хех, виц виц колко да е виц

Политиката в България е като художествената гимнастика:
– Обръчи от фирми
– Рязане на ленти
– Подхвърляне на топката
– Волна програма с медиите
– Съчетание с бухалки
:ninja:

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Вашта леля » Sun May 29, 2016 2:08 pm

Xellos wrote:Еми тва им е последния кеф на повечето.



хех, виц виц колко да е виц

Политиката в България е като художествената гимнастика:
– Обръчи от фирми
– Рязане на ленти
– Подхвърляне на топката
– Волна програма с медиите
– Съчетание с бухалки
Добър е :ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6462
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by tigermaster » Fri Jun 03, 2016 12:58 pm

http://vkamenarska.com/patuvane-v-gradskia-transport/
Може ли някой, който разбира от право, да коментира това?
Неуредици и закононарушения от страна на „Център за градска мобилност“ ЕАД
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20296
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Xellos » Fri Jun 03, 2016 2:36 pm

Аз в момента пиша на док-че размисли за нашенските касиерки и прочее сволоч от криичъри зад гише, ма ще отнеме време и над 1000 думи да споделя какво мисля за изипей и НАП епопеята отнела 4 месеца си платя данъка за кирливите доходи по член фифти ОНЛАЙН за по-лесно.


Дълго стана много и прочувствено с пожелания :(.

Spoiler: show
Ще споделя Обилно, за който умира от скука и му се чете за чуждото нещастие, неистовото си раздразнение и защо държавните Онлайн услуги в България са обречени на фейл докато не измрат в мъки 1-2 поколения от чукащи с един пръст у компютъро Тетки. Тези в НАП ако може и по-скоро да се пенсионират на Хаваите, нека и там им стане гадно. Характерно за този така разпростанен животински вид са: досадата в змииския поглед фиксирал те през процепа, дамския чар струящ като от като дърт булдог нахлупил перука, мънкането с цел като им кажеш да повторят да ти се скарат с 3 октави по-силен с лекота и тн знаете си ги.
Та моя случай сред милионите други.
Начи, подавам си данъчна декларация по член фифти за жалките доходи. Идеята е за неква Смешна отстъпка, ако се подаде рано и да не ходя в в НАП Илинден да подам и платя два пъти, щот е завряно на супер неудобно място от нас. И най-вече тормоза от Майка ми, която 60+ живее в КМБългария и ТОЧНО заради тая соц система ме изстрелва с шут рано рано да си вадя ПИК и да попълвам онлайн да компенсираме ако стане фал, никой не вярва, че от 1 път ще стане като трябва. Аз за 40 години така и не мога да повярвам, че има толкова всепомитащо количесто душевни уроди на важни делови места, ма тука и статистиката и математиката са безсилни.
До тук прекрасно и лесно ПИК-а сдобит от раз, дойде време да попълвам на сайта, евала, само регистрацийка мейлчета логване, смята там некви стинки, катерим там квот катерим сканове, дава да платя едни пари и отстъпката към тях софтуера. Send, получвам мейл получено и тн. как си требе, и бодро се запътвам да плащам рано на #нематакавадържавата Каса.
Онлайн куеста ми, дотук минал на ура, обаче се сблъсква с бумащина и бюрократщина и се почва.
Неграмотна касиерка №1 - Изипей.
Превеждам на касата в Билла парите, миналата година там нямаше проблем, ама попадам на вкисната скочубра дето няма желание да се порови в папките им да види едни кодове и как да го чукне на компа. Клечи тая и рови в класьори като земеровка в кюбикълчето си, пуфти с досада, погледа и на Х, звъни на телефон, там още некви Х-ове настават, аре някой там случайно знае как се превеждат казва й.
Бабите отзад напират да си платят тока и водата, гледат ни с нескрита заплаха, аз гледам в тавана и си подсвирквам фалшиво и се правя, че не усещам как ме побутва с количка едната мумия и си мисля ако ми се открие отляво дали да не я просна вече. Копеле, аз дори си ги нося така трудните за намиране данни за насоки, там 11 00 00 код и за какъв период и сума, слава богу след 10 минути пъшкане и ровене къде са и в програмата като услуга и за сметка айде преведохме ги, с комисионна колкото отстъпката от данъка почти. Аз доволен, бабите налазват с облекчение. Отивам да си гледам живота и да се чудя къде да похарче тия 20 стинки дето останаха от тази схема. След ТРИ седмици ми звъни и чурулика по телефона девойче от централата на Изипей, то парите били преведени на сметката от МИНАЛАТА година на НАП и фейлнало. Изстенвам леко, ама то кво виновно сдържам се, аре има време, Майката както винаги беше права, са не съм за 1.80 ще смогна с още един опит в срока се. - Елате да подадете молба, да ви ги върнем и елате после да ви ги върнем наистина след няколко дни. Отивам два пъти, друга касиерка беше не можах да и тегла една, зимам си парите и превантивно се отказвам да се боря и разправямя през тях пак.
Отивам директно в гнездото на осите. Билети за транспорт към Кучи гъз НАП Илинден и солташака им СИБАНК, време и тн. отиде по-лесното в дерето.
Там се почва истинската заслужаваща смъртно наказание неебателна пълна некадърност.
Неграмотна Тетка зад гише №1 – Прекъсвам и лафа с колежката за недостатъците на трета такава, след 1 минута лазурен поглед през гишето и чакане да се изтупа от нафталина. Поглежда разпечатката ми от мейла дошъл от НАП с ‚‘ок платете си‘‘, чуква нещо на компа, дали пасиансче дали нещо смислено дето ме касае, свива раменца, личи си че не иска да е там и да ме обслужва, неистово просто, праща ме да ги преведа на Касата за среща с Тетка № 3, там въпросния киликандзер, след като културно я питам може да си платя данъка доходи там, ми се скарва възмутено с тон все едно си скубе косите какъв съм идиот, мултитасквайки и боцкайки с една ръка нарязани краставички от чинийката до нея, другата на гмс-а, че не е нейна работа и ме праща в Банката. Там всичко ок, дори няма такса, въздъхвам с облекчен кеф. Тръгвам си да живея животеца с чувсто за изпълнен дълг към #нематакавадържава. Време, билетчета, аре не съм за още 2-3 лева и малко нерви само, свърши се. Иде кратък мейл - постъпиха суми в НАП от ... по чл. 50 и тн., всичко ток на теория.
Да бе да ей ся!
След като изтича срока май месец иде Заплашителен мейл все едно съм най-големия престъпник на държавата от НАП. Да си платя данъка естествено, под заплаха от Иначе... Иде вечерта на 23 май да ми вкисне празниците, тамън да ги мисля кво става и кви глоби и тн. като всеки съвестен Гражданин балък.
Отивам пак до кучи гъз...време...билети, нервииииии и на друго гише. Вади друга Тетка № 4 неква разпечатка, в която излиза 0.01 стотинка някак Копелееее (тая Т4 е второ поколение бюрокифла, на въпроса как стана тая работа, то свива млади раменца и не знае от къде е дошла и какво прави там още, само е сигурна, че не я кефи и комуникира с шепот – (Откъде се зеха) Ммммм не знааам, (да доплатя дамек само със същото платежно 2х да ме чуе) Ммммм дааа). Тази 1 стинка някак е останала от миналата година, което като длъжник разбираш ли махало отстъпката за онлайн подаване, за което никой никъде не уведомява, че я дължа 1 година (винаги на хартия съм подавал, макар и с чужда консултация и закръглял щедро). Дали е нарочно да ебават отстъпките или поради накадърие не знам. Клоня за най-вероятно комбо от двете, никой не е луд за тия пари да ги гони с адвокати. То смяната на работа на хартия със софтуер по български редовно е някакъв дизастър. Спестявам си поне братчетката на Сатаната от Касата им този път, и хоп директно в Банката да си платя и отстъпката, закръглям щедро едни 2.20 + 0.01 на 3 кинта, да си ги похарчат за попове или лекарства дано. Аре пак... билетчета... загубено време и... нерви не останаха.
Сега си кеся в Пълна несигурност дали и от втори път ще стигнат и превантивно чакам втори служебен мейл „Платети си данъка престъпнико“ стил. Получих мейл, че преведени 3 кинта все пак стигнали в НАП и те, ама като дойде мейл подскачам и като цяло им желая сума неща очернящи кармата ми (като пламнало бунище за стари гуми) на Системата с Тетките.

Та така.
:ninja:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Ghibli » Fri Jun 03, 2016 4:55 pm

Съчувствам ти за изхабените нерви и време.
Като имаш код, вероятно с него можеш да си провериш задълженията онлайн, поне да си спокоен че нищо не дължиш вече.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by termit » Sat Jun 04, 2016 10:24 am

Хайде да залагаме ако се приеме този закон какъв процент от времето България ще е заплашена непосредствено от тероризъм:

http://www.segabg.com/article.php?id=806889
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue Jun 14, 2016 7:35 pm

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5577591
Междувременно общински съветници от ВМРО се обявиха против гей парада. Те апелират да бъде забранено провеждането на „София прайд" или да бъде изменен денят, тъй като събитието съвпада със Задушница.

Общинарят Карлос Контрера посочи, че е недопустимо провеждането на подобно събитие в ден, в който почитаме паметта на починалите ни близки.

"Никой не им пречи да правят, каквото решат, но не виждам необходимост това да се навира в лицето на всички граждани. Подготвяме сигнал това да не се провежда. Дали сме алтернатива да се пренасочи за друг ден и място, защото много хора са недоволни, че това нещо се случва точно на Задушница", поясни той.
:dash:

Ми организаторите спокойно могат да кажат, че с прайда почитат паметта на загиналите в Орландо, ако на тея религиозни патриоти и уроди толкова им е важна Задушница.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Tue Jun 14, 2016 8:34 pm

не могат да кажат защото прайда общо взето е карнавален тип с демонстриране на веселба и шареност. Може да не си религиозен или да си атеист но на погребение никой не ходи с шарени дрехи и тромпет.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests