Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Nov 18, 2015 10:14 pm

Demandred wrote:"Доклад на ООН показва, че след 15 години Швеция ще е държава от третия свят, по-зле от България и Либия".
K.... :-|

А пък при нас излизат новини за някой-друг бит мюсюлманин по улиците на Онтарио и няква изгорена джамия в Питърбъро, за която не се знае дали не са й помогнали да изгори. Искам да повръщам обилно от всичко това. Ако тоя тип изстъпления се случват в мегатолерантната Канада, просто не ми се мисли кво е извън нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by The Dragon » Thu Nov 19, 2015 8:55 am

Litz wrote:Тия оркски определения ме дразнят до болка, аз пък да кажа.

Аз имам проблем освен с икономическите имигранти и с тези, които Италия, Хърватия, Словения и тн не ги кефи. Ся, сори ама ако наистина бягаш от война и мъчения дълбоко ме съмнява живота в Италия да е толкоз тежък. Мен активистчетата с Refugees Welcome ме изнервят до не знам къде, щото живеят с мисълта, че ако си купят тоут бег или знаме правят нещо. И колко от хората наистина са сирийци също е под въпрос.
Животът в Турция също не е лош. Сега разбирам, че всички искат the good stuff, но майната им - светът не честно или справедливо място.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Tue Nov 24, 2015 1:37 pm

http://www.reuters.com/article/2015/11/ ... IR20151124

Таковало си е таковата.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Tue Nov 24, 2015 11:57 pm

Понеже искам да си заровя главата в пясъка и да не мисля за това, което все повече заприличва на 3та световна война, на ви малко гадости от корпоративния фронт:

http://www.cbc.ca/news/business/nestle- ... -1.3331127

И тва идва само ден-два след като четох как са settle-нали съдебното дело, дето се води срещу тях и още няколко шоколадени компании за конспиративен контрол на пазара на сладкишите в Канада.

Земи тоя free market с тоя free labour. Не, не мога да ги дишам тея! Бойкотирам ги от години и ви агитирам да почнете да ги бойкотирате и вие.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Fri Nov 27, 2015 11:21 am

https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Къде са жените и децата, къде са семействата? :neutral:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by coldie » Fri Nov 27, 2015 10:05 pm

moonlight wrote:
coldie wrote:Мисля че заедно грешите, асимилацията така наречена от вас, върви в обратна посока. Може би говорехте за интеграция - такава не е възможна.
А аз да ви кажа какво е в България, по-точно, в Кърджали. От 22 000 души население, почти 50 на 50 християни и мюсулмани, знам за точно 1 /един/ брак между мюсулманин и християнка (и двамата нерелигиозни) и три двойки мюсулманин/ка-християнин/ка, които се разделиха под натиск от мюсулманската страна. Нед (Неджми) и Петя изкараха най-дълго срещу натиска, почти 2 години, но ги разделиха накрая. А Нед след някое време си вдигна шапката, замина за Англия, и доколкото знам, не се е и връщал, след всичките скандали с техните...
А уж турци и българи се интегрираме едни други има-няма 5 века.

А ето и един по-нагледен пример от съседите
Е аз си живея в България, просто по стечение на обстоятелствата имам близки познати и приятели, практически във всички западноевропейскъ държави, в Турция, в Русия и в САЩ. И вярвам на това което ми казват от първа ръка, защото те живеят и работят там. Ако нещо не е грешка, в Германия по някакъв закон, е забранено да се говори публично, ако си имал някакви проблеми с бежанци. Работят си на черно, вземат си държавните помощи. И така. Това, което стана в Париж, може да се случи навсякъде в Европа. Това са си спящи клетки, както се казва, те са си по квартирите, ако им се зададе задача, ще я изпълнят. Може би видяхте, как уж столицата на ЕС е няколко дни блокирана от страх. То си е вече свършено. Европа е пълна с мюсюлмани, трудно може да се докаже кой какъв е. Въпрос на желание е да има атентати на всеки месец. Връщане назад аз не виждам. Не виждам какво може да се направи, освен отсега нататък да се промени статуквото на бежанците, но не виждам никакво желание е т.н. еврто лидери да го направят. ОСвен да се ограничат потенциални щети, аз не виждам какво може да се направи. Те дажи и бежанците/джихадисти не са виновни. Европа си ги искаше и си ги получи. Преди няколко години е изследване не на някой друг, а идващо от ЕС институции - прогнозата е, че до 2050-та година коренните европейци в Европа, ще са малцинство. Според мен като гледам как върви, няма да е чак към 2050-та година. И пак повтарям не са виновни бежанците.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Nov 28, 2015 12:30 am

Amikae wrote:https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Къде са жените и децата, къде са семействата? :neutral:
В палатките. Очевидно ще им е противопоказно да се шляят пеша по магистралите, където някакви истерични унгарци ще се опитват да ги сгазят с камион.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Sat Nov 28, 2015 8:49 am

А ти как ще реагираш, ако с възлюбения ти ви заобградят на пътя в Канада хора с... ill intent? Или по канадски ще им дадете портфейлите си и ключовете за Митсубишито?

Аз лично дори в тоя тир щях да съм се насрал жестоко.

Към палатковите лагери също имаше добри шотове и пак бъкаше от 25 годишни cis males с неизвестен произход.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by coldie » Sat Nov 28, 2015 12:12 pm

А как бихте коментирали това, че папата щял да издава рок албум. Това иновативно ли е например. Аз се двоумя между това, дали е комично или трагично.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by moonlight » Sun Nov 29, 2015 8:35 pm

Баси и повода за... недоволство? Гордост? WTF :?:

А иначе, чета списъка с държави, и се мъча да не се засмея - трудничко ще им е с Люксембург, че трудно се намира на картата, а пък Австралия и Япония какво са им направили, мога само да гадая :roll:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by coldie » Thu Dec 03, 2015 6:21 pm

http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/12/03/ ... o_napravi/

Думи на отговорен човек, политик, държавник и световен лидер.
Санкциите към Русия, атаката на Турция, всъщност вероятно, ще се окажат ползотворни за Русия.
Откога си мечтая да развиваме в България еко растиневъдство. Русия не е рай за това, но няма пречка да го направи и наистина да бъде най-големият производител на екологично чисти храни.
Санкциите явно водят към към инвестиране в производството и подобаващата цел то не просто да бъде достатъчно за вътрешна употреба, а и за износ.
Русия е голяма територия. Там може безпроблемно да се развива животновъдство. С добри инвестиции и растиневъдство. Имат големи реки, граничат с морета. Имат развита ядрена енергетика и многбройни природни ресурси. Още няколко години и ще бъде изпълнен и оптимума във превъоръжаването. След което, тези пари, ще отивът към други отрасли.
Относно атаката на Турция, тя също вероятно, ще донесе дивиденти за Русия. Навън вече, ги донесе, но ще ги донесе и като цяло. Това военно престъпление и предизвикателство отвори очите на Русия, че не могат да имат доверие на Турция, особено тази на Ердоган.

В заключение, поне външно се забелязва и своебразна реплика на действията на великите сили при започването на ВСВ. Свалянето на самолета, атентатите срещу пътническият самолет и тези в Париж подействаха като катализатор. Франция се включи, сега и Англия. Явно пак Русия трябваше да изнесе тежестта на битката, и тепърва, ще я носи.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Fri Dec 04, 2015 8:45 am

Да върнем темата към някакви по-нормални неща. Япония. Кеч. Пенис суплекс.

https://www.youtube.com/watch?v=G-kxxR0E9Ic
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Вашта леля
Scholar
Posts: 128
Joined: Thu Dec 03, 2015 10:29 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Вашта леля » Fri Dec 04, 2015 9:37 pm

Еее, свалено е вече. Какво имаше на него?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Sat Dec 05, 2015 12:21 am

http://kxan.com/2015/11/25/family-suing ... ustin_News

Е това вече минава всякакви граници. Ще е възможно ли някой да причини нещо ужасно на тия от PETA?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Sat Dec 05, 2015 11:01 am

Вашта леля wrote:Еее, свалено е вече. Какво имаше на него?
Въй, кога успяха бе!

Но няма страшно!!!!! НИКОГА НИЩО НЕ СЕ ГУБИ В ИНТЕРНЕТ!!!!!!!!!!!!!

http://imgur.com/gallery/XAUixH8
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 88 guests