Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Sat Jul 25, 2015 6:57 pm

Днес за пръв път ми се прииска да плесна шамар на дете. Работя като хостеса в ресторанта на един супер скъп хотел, и днес идва едно същество, момиче, 1,20 високо. Преди да отидат да закусват, трябва да попълнят с мен един лист с име, вид закуска и номер на стая. Малката се държа все едно, че е Мадона егати, щото я пиша, че е дете, за да й букна закуска от 14 Евро вместо нормална за 32 и ми вика:
"I'm not a child. I'm 11 years old. I'm a woman. Are you stupid?"

Запазих някакво спокойствие, за да обясня, че това е в интерес на семейството й, но малката се фръцна и почна да се държи зле с колегите ми. Едната колежка каза, че й се сопнала, защото я сложили на маса с прибори за двама, както е стандартно. Дразнело я как изглежда.

Тва американската младеж е страшно нещо.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Споделете пак

Post by tigermaster » Fri Jul 31, 2015 9:07 pm

Днес за първи път си говорих с мормони. Досега даже не бях виждал такива екземпляри по улиците. Бяха двама, с ризки с къси ръкави и вратовръзки, и на джобовете на ризките си носеха значки с надпис "Старейшина Еди Кой Си" - забравих им имената. На лицата им бяха изписани най-зловещите усмивки, които съм виждал през живота си.
Не знам какво са ми харесали, обаче както си чаках тролея (така и не отидох там, където исках, бтв, но това е отделна тема), се приближиха до мен и на български с брутален акцент се представиха и казаха какви са им целите. Понеже явно им беше трудно, им предложих да си говорим на английски, като ги предупредих, че акцентът ми е ужасяващо силен. (По-голямата част от разговора обаче по някаква причина съм я запомнил на български.) Питат ме дали съм се опитал да открия Иисус Христос в живота си. Отговарям:
- Да. И станах атеист.
Усмивките просто се изтриха от физиономиите им и двамата започнаха да изглеждат като нормални хора. Обясних им, че съм потърсил знания за доста религии - макар и доста повърхностно - и съм стигнал до извода, че не мога да вярвам в богове. Казах им, че уважавам всяка религия, че нямам нищо против вярващите, пожелах им успех и така.
Те пък ми казаха, че говоря много добър английски, и ми дадоха разни брошури. Така разбрах, че Линдзи Стърлинг е мормон. Човек всеки ден научава нови неща.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Споделете пак

Post by Claymore » Fri Jul 31, 2015 11:41 pm

E, па няма лошо. Стига да не го навира в на хората лицата. Мен така или иначе ме интересува главно музиката й.
Иначе мен се опитаха да ме спрат един път като бързах за някъде, та просто им казах Алаху акбар и веднага се отказаха. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Sat Aug 01, 2015 12:16 am

Тематично, да ви разкажа моята близка среща от третия вид днес. :lol:

Начи, вървя си към спирката на c-train-a и насреща ми изскача някъв китаец с бръсната глава и оранжеви роби. Изкрещява ми "peace" (звучащо като пиц) в лицето и ми въвира в ръцете няква картинка на божество, от онея дето са покрити с пластмаса и като ги мърдаш се движат. Аз рефлективно се заглеждам в картинката и докато съм разсеяна по тоя начин, въпросния успява да ми наниже няква гривничка-броеница на ръката. След което доволен отваря някво тефтерче. През цялото време аз се опитвам да почна някъв диалог и го питам "what is this for", "why are you giving me this", някви стандартни такива неща. Оня не отговаря, не изглежда и да ме разбира. Та заглеждам се аз в тефтерчето и там - поредица имена, подпис и сума в долари. На мен още от самото начало ми е ясно, че някви пари ще са въвлечени в цялата тая работа, но пак, онова отсреща ни приема, ни предава и продължава да ми бута тефтера под носа. Поглеждам вътрешната корица таман преди подписите и о, чудеса, английски текст!!! В който пише нещо от сорта на "These are the treasures of our temple. We're giving them to you in good heart. Please help our temple blah-blah (дайте ни пари сиреч). Поглеждам към китаеца отсреща и му обяснявам, че не нося никакъв кеш в себе си. Той ми отговаря "10 dollars? 5 dollars?". Аз повтарям пак бавно, че нямам кеш в себе си и не мога да му дам пари, дори и да искам (естествено не искам, но и да исках - никога не нося кеш в себе си). И оня ми измъква грубо гривната от ръката и картинката от другата ръка, изкрещява ми "ПИЦ!" в лицето и си заминава....

Ненам. До момента от популярните религии по местата, които обитавам, май само тея с исляма не са ме спирали персонално и не са се опитвали да ми продадат нещо или да ме конвъртнат към нещо. И на вратата не са ми звъняли. Не са ми пускали флайърчета на разголен мъж в поза, която буди неудобни въпроси. Честно казано, ненам светът кво толкова има против мюсюлманите - на микрониво християните, кришнарите и прочее са много по-досадни в опитите си да си наложат религията.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Споделете пак

Post by Xellos » Sat Aug 01, 2015 10:03 am

Лол култ, що мене не ме спират никога :)

Лична обява!
Моя немилост Август ще бачка /знаете къде/ некви смени от 12:00 до 21:00+ та има шанс ако някой вземе да намине след работа да си кажем по едно Наздраве поне. :beer: . За обяд готвим малко съкратено, че жегата брат, а и е отпускарския сезон, но може да си запазва човек неща за вкъщи винаги. на фейса менюто за деня се качва в 11 :). Вчера пълнените ни чушки бяха баси чука, даже аз ги ядох дето не съм голям фен :D
:ninja:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Sat Aug 01, 2015 6:37 pm

Мен чистачът на университета, като му казах, че съм агностик, реши да ме вкара в International Christian Church, което като го гугълнах тва нещо, щях да припадна от страх.

За мюсюлманите си зависи тотално от доктрината(а те са супеееееееееееер много, някои даже считат Индия като цяло, а не Мека за люлка на Исляма), дали ще прийчват или не, суфитата трудно, гюленците също, ахмедия и те. Таблихите примерно са супер обсебени по идеята за куруж и те яко пътуват и ходят с едни листовки на английски да ти проповядват. Ама Таблихите са супер специфичен случай. Ма не знам колко са в Канада. Аз цял семестър карах семинар на ислямска тематика и това, което ми направи впечатление, за разлика от християните, е че тия хора страшно държат на точните науки. Ама страшно. Дори в училищата им има супер много фокус върху това. Даже в Гюленските училища примерно са добре дошли всякакви хора- християни, мюсюлмани, атеисти(тия училища са супер престижни в повечето случаи) и никой не ги конвъртва. Даже някои християни сами избират мюсюлманското училище, щото там има повече фокус въху наука и не карат момичетата да си режат косите.
Примерно ние от семинара ходихме на посещение в Ахмедийска джамия и всички момичета си носихме шалове да се покрием, но имама каза, че това е безумно и не може той да ни наложи нещо такова. И си ходихме без шалове из джамията. Най-интересното беше, че имаше една pinboard(?) на която супер много жени бяха споделили мнението си след като един ден са носили нихаб и имаше бая негативни мнения. Но не бяха цензурирани.


Мен ме кефи как си се конкурират помежду си и си обясняват кой е по-по-най и въобще им е през оня за християните :mrgreen:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: Споделете пак

Post by Claymore » Sat Aug 01, 2015 7:58 pm

Xellos wrote:Лол култ, що мене не ме спират никога :)

Лична обява!
Моя немилост Август ще бачка /знаете къде/ некви смени от 12:00 до 21:00+ та има шанс ако някой вземе да намине след работа да си кажем по едно Наздраве поне. :beer: . За обяд готвим малко съкратено, че жегата брат, а и е отпускарския сезон, но може да си запазва човек неща за вкъщи винаги. на фейса менюто за деня се качва в 11 :). Вчера пълнените ни чушки бяха баси чука, даже аз ги ядох дето не съм голям фен :D
Тия дни не, че съм за малко, ма като идвам за поправки 25 и 27 мога да намина, ако е до края на август. Пробвах ви началото на юли, не бях ял пилешко с броколи и авокадо, задушени в масло и сирене с мащерка, ма си облизах пръстите. Ставало за нещо авокадото значи. :) И сладоледа после беше божествен, досега не бях дъвкал листа мента, доста по-яко е от дъвки и бонбони. Таратора не го отбелязвам, просто щото както и да го сучеш, си е таратор и е як. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Re: Споделете пак

Post by armageddon » Sat Aug 01, 2015 11:43 pm

Като става въпрос за прийчващи, наскоро бях тръгнал след работа нанякъде и на едно кьоше до централната гара някъф черен си го беше харесал, беше извадил някакво книжле, вероятно някаква библия или нещо от сорта, не помня точно вече, и беше решил как е особено важно да вика като ненормален, на висок глас и на английски!, как трябвало да повярваме в Господ, Бог, Джийсъс или непомнявече точно. Ама за негов "късмет" си беше харесал точно кьошето откъм началото на турския квартал и реакцията към въпросния беше точно като към изтърван от лудницата. За няколкото минути, в които гледах сеира, даже ми стана тъжно и се чудех дали да не му кажа две приказки, най-малкото в някой друг край на гарата щяха да му обърнат повече внимание, ама реших да си замълча. Някъде по-късно, като се връщах, някъф друг черен беше решил да му налива мозък в главата, та спореха там, на висок глас, за сеир на всички, повечето турци или нещо от сорта, наоколо.

А иначе днес покрай нашия магазин имаше гей прайд. (всъщност е имало цяло вохе разни прайд ивенти из Хамбург, ама кой да разбере). Изобщо се нагледах цял ден на странни птици, но мярнах само два травестита. Нещо тази част от комюнитито май не беше много добре представена. В цялото мероприятие нищо за прайдване нямаше иначе, но това е друга тема.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Споделете пак

Post by Xellos » Sun Aug 02, 2015 10:01 am

Lol яко, дава нотификейшън ако някой ме куотне туй вече ;). Остана ЖОРО да оправи некои неща, ако не по дизайна, поне да не заключва поста толкова бързо за селф едита.

Клейморе, сигурно ще такава смяна там края на месеца да, от септември ще се поразшири менюто, че сега много малко хора има за обяд и няма смисъл да хабим мат'рял. :)
:ninja:

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Споделете пак

Post by moonlight » Mon Aug 03, 2015 12:43 am

Litz wrote:...Аз цял семестър карах семинар на ислямска тематика и това, което ми направи впечатление, за разлика от християните, е че тия хора страшно държат на точните науки.
В тази връзка, има една много яка българска книжка, на Никола Кесаровски - "Арабска средновековна наука". Човека принципно беше писател-фантаст, по образование математик, и по професия журналист. Книжката толкова увлекателно разказва историята на науката в арабския свят, че се чете на един дъх, и дори ме зариби да седна сама да си доучвам по математика от интернет, при все че още от училище съм го мразила тоя предмет :)

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Tue Aug 04, 2015 12:04 pm

Голяма част от мюсюлманите, които не се кефят на арабския свят също държат супер много на точните науки. Аз познавам адски много мюсюлмани и всичките следват точви науки. И мъже и жени. И повечето, които аз познавам не си натрапват вярванията като християните. Всичко си зависи де. Но ISIS и тем подобните терористи са мразени повече от действителните мюсюлмани, щото тия изроди ги избиват и тях.
Ма трябва да прочета повече Асад в крайна сметка.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Fri Aug 07, 2015 11:20 am

Daily show is over. Нещо ще оцелее. Но надали ще става за гледане.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Aug 20, 2015 3:37 pm

The Dragon wrote:Daily show is over. Нещо ще оцелее. Но надали ще става за гледане.

Ноа е доста по-добре от Ейми Шумър, дето и го предлагаха, даже не знам как се стигна до предлагането. Промото щеше да е ок, ако за фон не звучеше "diamonds from siera leone".

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Thu Aug 20, 2015 4:31 pm

Litz wrote:
The Dragon wrote:Daily show is over. Нещо ще оцелее. Но надали ще става за гледане.

Ноа е доста по-добре от Ейми Шумър, дето и го предлагаха, даже не знам как се стигна до предлагането. Промото щеше да е ок, ако за фон не звучеше "diamonds from siera leone".
Ами проблема е, че в момента цялата общност в САЩ се интересува само от identity politics и нищо друго. А това са фундаментално безинтересни теми. Тоест проблемите на чернокожите не бинарно нормативни гей травестити с наднормено тегло които са нелегални имигранти заслужават около 30 секунди внимание, а те ще се опитат да набутат цялото шоу да е такова. И няма да остава нищо интересно и важно - международна политика и икономика - каквото беше Daily Show в златния му период - 2004-2008-а. Е имаме джон оливър в момента, но той е един и веднъж седмично.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Thu Aug 20, 2015 4:56 pm

Аз просто смятам, че от повечето предложения тип Джесика Уилямс, Ейми Шумър и тн, Ноа е по-малкото зло. Сега вярно, че в едно интервю той се изцепи с "Аз съм черен африканец, Джон беше бял евреин американец". Сега това, че е африканец му променя мирогледа, ама другите неща?

Ноа може да бъде забавен, ако не се редуцира до айдентито. Щото той може да е. Макар че чернокожите комици в Щатите удрят дъното тип Крис Рок, който изцепи "Съседът ми е бял и не прави нищо важно, той е просто зъболекар"????

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests