A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by AlDim » Tue Jul 25, 2017 8:58 pm

The Dragon wrote:
Tue Jul 25, 2017 4:57 pm
Преди две седмици най модерният американски destroyer не видя 200 метров контейнеровоз и се вряза на таран в него. Оборудван с най модерната навигационна и комуникациоинна и всякаква signing и радарна техника. Явно не им беше стигнал бюджета за бинокъл обаче. Та знам ли специално за това.
Е, тук си говорим за две огромни армии от кораби. Предполагам не на всички кораби запиват и правят лесбийски секс.

Demandred wrote:
Tue Jul 25, 2017 3:22 pm
На фейсбук страницата на списанието фенбойчетата почнаха да се възмущават как може AlDim да оплюе този велик епизод и тези феноменални сценаристи, които "спечелили наградата Еми за шестия сезон". Точно тази награда да се използва като довод за качество... :rollrofl:
Хахах, в този случай мисията е изпълнена по-добре, отколкото подозирах. :mrgreen:
Особено ме радва един пич, който мисли, че колкото повече пъти си напише възмущението, толкова по-валидно става. И все пак очаквах хората да усетят супер очеизбождащия сарказъм в статията ми, вместо да поемат всичко директно. Излиза, че съм написал "непрофесионална" (еми не ми плащат...) и "сексистска" (явно защото споменах нещо за "хубави цици") статия. :yay:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by coldie » Tue Jul 25, 2017 10:21 pm

Началото на новият сезон е провал. Който както иска да му се възхищава.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue Jul 25, 2017 10:33 pm

AlDim wrote:
Tue Jul 25, 2017 8:58 pm
Demandred wrote:
Tue Jul 25, 2017 3:22 pm
На фейсбук страницата на списанието фенбойчетата почнаха да се възмущават как може AlDim да оплюе този велик епизод и тези феноменални сценаристи, които "спечелили наградата Еми за шестия сезон". Точно тази награда да се използва като довод за качество... :rollrofl:
Хахах, в този случай мисията е изпълнена по-добре, отколкото подозирах. :mrgreen:
Особено ме радва един пич, който мисли, че колкото повече пъти си напише възмущението, толкова по-валидно става.
Пичът наистина няма спирка и продължава да избива рибата, преди малко изръси, че "Емитата не са комерсиални награди, те са в топ 4 на най-престижните награди в света." :rollrofl:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Tue Jul 25, 2017 10:36 pm

Не знам за вас, но на мен този епизод ми върна всички шипърски чувства за Санса/Тирион!!!!
Беше хубаво да видя как тя почва да го защитава и да обяснява какъв добър е бил с нея и как може да му се има доверие! Ох, ох, ох, endgame са ми те! Във всеки сезон има по нещо за тях, още от втори забелязах, че наблягат на техните сцени и им дават разни дребни реплики, които ги няма в книгите, едно взаимно уважение и възхищение и разпознаване на способностите... А при битката край Кингсландинг към края на втори сезон, с тея прекрасни паралелни сцени как Тирион вдъхновява мъжете в битка пред стените на града, а Санса успокява и дава надежда на жените в храма...
Не знам, много се зарадвах на тази сцена :D

Иначе епизодът си беше мех, но определено не чак толкова зле. Денерис имаше страхотни сцени, със Сам беше много забавно. С Церсей е някакво тъжно вече - вижда се, че тази жена има просто един празен дворец. Не мога да почувствам, че има кралство, или дори град - просто си вилнее в двореца, където всички ги е страх да идват. Като някакъв черен призрак, бродещ из Кралски чертог... Айде да си заминава вече.

Жалко за мартелките, но те в сериала винаги са били зле. А и едната си има голяма роля в Дифендърс, сега почва да снима втори сезон на Iron Fist, няма време за треторазрядни роли...
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Demandred » Tue Jul 25, 2017 10:51 pm

Dr. Horrible wrote:
Tue Jul 25, 2017 10:36 pm
Не знам за вас, но на мен този епизод ми върна всички шипърски чувства за Санса/Тирион!!!!
В книгите шипваш ли ги? 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Dr. Horrible » Tue Jul 25, 2017 11:01 pm

Ами... Донякъде :D
Там Джордж Мартин постъпи като истински зъл гений - ожени двама "добри" герои, които нямаха лоши чувства и намерения един към друг, опитаха се да се държат добре... но в крайна сметка се направиха още по-нещастни... Няма другаде такава злост!
Но и там след раздялата им от време на време си помисляха един за друг... по-често, отколкото би следвало за такъв уреден, кратък и изключително лишен от любов брак. Така че и там ги шипвах.

Но сериалът взе тези чувства и ги удесетори! :D
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Wed Jul 26, 2017 12:22 am

Кой идиот казва на брата на едно момиче как иска до чука сестра му? Тва е повод да пребиеш бестито си камо ли некав крийпи пидо чичка? Нали Кутрето трябва да е от умните.

Пичът под статията на Алдим е интересен. Големия интелектуалец със снимка на Галена :lol:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Claymore » Wed Jul 26, 2017 10:07 am

Litz wrote:
Wed Jul 26, 2017 12:22 am
Кой идиот казва на брата на едно момиче как иска до чука сестра му? Тва е повод да пребиеш бестито си камо ли некав крийпи пидо чичка? Нали Кутрето трябва да е от умните.

Пичът под статията на Алдим е интересен. Големия интелектуалец със снимка на Галена :lol:
Като мъжко със сестри, не е повод да пребиеш някой, но е повод да ги напсуваш яко ако прекалят с количеството и съдържанието на тъпите шегички "сестра ти е яка." Вече евентуално ако съвсем не млъкнат е повод.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Wed Jul 26, 2017 1:53 pm

Направиш ли го до гроба на бащата на момчето, чиято сестра искаш да онождаш е една идея отвъд прекаленото.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Wed Jul 26, 2017 8:37 pm

Вече прочетох няколко оплаквания от телепортациите в този сериал. Значи, нека да се разберем. As far as we know между 6-ти и с-ми сезон е минала 1 година наше време. Което дава предостатъчно време на Олена, Мелисандра, Джора и който друг си харесате, да достигне до там, кодето се намира в началото на сезона. As far as we know също така, между епизодите минава по 1 месец, което дава време на армиите да се прегрупират. Хейтете where hate is due. Някои неща не са plot holes.

Това разбира се не извинява сериала, че се превърна в meme-машина, ама толкова си могат момчетата, такова изкуство правят.

За финал, какво все пак беше хубавото в епизода
- PTSD сцената за малка да стане добра, само да не я бяха започнали със Теон, който изкла 5 човека.
- Актьорът, който играе Юрон, най-после показа защо са го кастнали. Много вдъхновен психопат, браво.
- Вълчището заряза Аря. На тази сцена ще обърна специално внимание, защото е първата от доста време насам, която изглежда, все едно е излязла то книгите. Аря за момента изпуска гарда и отново се превръща в малко момиченце, представя си детски приказки и как възседнала Нимерия ще разкъса Церсей (или ще се върне при семейството си, зависи на къде тръгнат оттук), вълчището обаче, също е пораснало и вече има отговорности и собствен живот. Вече е "a person", а не магически артефакт, с чиято помощ героя да надвие злодея. Пожелава на Аря всичко хубаво и успехи в новото й поприще, "-но моля не ме занимавай с глупостите си, тук съм се уредила много добре, чао." Толкова е Дж.Мартинско :yay:
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Wed Jul 26, 2017 10:16 pm

Мен пък ми хареса тва че Теон трепе хора, защото част от нещата ги е надмогнал. Него не го тригърва самата битка, а тва че около него режеха части от тялото на хората около него и погледа на Юрон беше същия като този на Рамзи. И точно това беше супер истинско.


Относно телепортацията един месец е крайно недостатъчен на нашите да прекосят с кон през зимата, ако ще Вестерос да ти е размерите на Европа. Още повече, че тва не отговаря на въпроса защо и какво чакат белите??

Нимерия сцената беше "Нямаме бюджет, щото го изхарчихме в безумни хонорари, а ни трябва за дракони после, но еви една пойнтлес сцена с вълчище"

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1941
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Martix » Wed Jul 26, 2017 10:51 pm

Белите чакат пари, няма бюджет за техни сцени във всеки епизод.
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4068
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Litz » Thu Jul 27, 2017 12:33 am

Мен ми е смешно как валериянският ту е полов, ту е безполов език, в зависимост от тва как ще пасне на Денерис. Преди няколко сезона "Валар Моргулис" Денерис си го превеждаше като "Всички мъже трябва да умрат, но ние не сме мъже" и тогава имаше пол, но ся няма? Баси езика.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by трубадур » Thu Jul 27, 2017 8:50 am

То това пояснение беше толкова ненужно, че повече няма накъде. Мацката срича някакво пророчество и това е, за какво ни беше урока по цигански :dunno:

Сигурно мелисандрата се е съгласила да покаже организма срещу малко повече екранно време и реплики.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by penzata » Thu Jul 27, 2017 8:30 pm

Martix wrote:
Wed Jul 26, 2017 10:51 pm
Белите чакат пари, няма бюджет за техни сцени във всеки епизод.
:yay: :mrgreen:

Да фак и най-смотаната битка правена евър. Счупи ме от мигрена, дори повече от трансформърс 2 спрелтека (спрелтек - спрял кютек :hihi: ).
Диалогът на Санса е потресаващо зле написан, ама те и другите не цъфтят много. Бахти и злето. Само като я видя и се изприщвам. Пълна скока.
The hardest battles are fought in the mind.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests