JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by трубадур » Tue May 24, 2016 9:34 am

Тъй като ни остават 8 епизода, а крусейдърите заплашват да станат анимето, впечатлило ме колкото шигуруи и да заеме челна позиция във вечната ми, никого незасягаща, лична класация - ше взема да коментирам какво видях последните епизоди.

С една сцена вкараха в дио повече дълбочина, отколкото сигурно 90% от аниметата не могат да се похвалят при злодеите си. Стана ясно защо всички тия силни уроди са под негова власт, чисто инстинктивно разбират що за грешка би било да са срещу него. Дори на зрителите става ясно, без диалог или извращения. И австралиецът го разбра най-после. И нямаше типичното "язе съм главния лош и си избивам подчинените като стой та гледай" - това клише трябва да умре.

Неговият финален епизод (на австралиеца), където повлече киека с комиксите, предполагам беше последният забавен до финала. И евала, че не се опитаха да повторят онго-боинго епохалността, а караха логично и от гледна точка на човек, който познава враговете си, знае какво се е случило последния път и се опитва да не повтори грешката. И го направи, само дето нервите му не издържаха и това разпърдя ситуацията, където победата му бе сигурна.

куче срещу чайка - тая двойка епизоди ме накара да осъзная от колко време не бяхме получавали чист екшън сблъсък. иги се оказа изключително умен и да се покаже трябваше да го изправят срещу могъщ противник и тоя див гъбъл достави по много задоволителен начин. Накрая с жената хем ликувахме, хем ни беше болно за пожертваната лапичка. Епичен кеч беше.

И да си кажа - Джотаро сигурно ми стана любимият аниме герой, евъ. Не е истина колко по-стабилен е персонажът му заради останалите четирима, Точно като Лина в слейърс, мега яка е, но култовостта й идва от начина, по който общува с останалата банда. Джотаро обаче имам чувството, че мога да гледам как ходи 20 минути из кайро и мълчи, без да ми доскучае.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Tue May 24, 2016 10:21 am

Джотаро е институция! :metal:

Иначе има още два епизода с лигавщини преди да почне финалната масакра. С младшия Д'Арби - братът на оня с покера.

По моя кефометър Джоджо бие Шигуруй, но те тея две анимета са твърде различни, че да ги сравнява човек. Различните типове удоволствие, което съм изпитала от Джоджо са повече и по-силни от кефа от високоестетическия садизъм и мракобесието на Шигуруй.

Иги рулира и боят му срещу гларуса беше един от най-яките боеве евър. Ебаси, дори с псето успяха да спретнат нема такъвия екшън. Гениално е това аниме, гениално.

едит: Пропуснала съм да споделя мнението си за новия епизод. Кефи както и в мангата. Артът е убийствен, Юкако е толкова красива на моменти... И е толкова луда, милата. Мамико Ното прекрасно й пасва като глас. Чакаме сега втората част.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by трубадур » Wed May 25, 2016 2:19 pm

полнареф и иги срещу ванила айс. :yay:

жена ми иска да й правя тениска с джотаро/стар платинум... даже притежава желание да гледа други анимета, а до оня ден повръщаше от тях, кой да знае, че толкова ненормално заглавие става за конвертиране на неверници

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Wed May 25, 2016 3:29 pm

Все пак Джо-Джо е библия!
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Wed May 25, 2016 5:50 pm

Ами като свършите с това, изгледайте му първите две части. Таман ще видите как Дио става Дио. Опитайте се да изгледате финалните 4 епизода накуп бтв.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Thu May 26, 2016 10:44 am

Не само как Дио става Дио, но и после се обзалагам, че младият Джоузеф ще им стане любим герой.
Той като дърт е голяма скица, но на младини си беше адската откачалка, вади "Томпсъни" от джобовете, всичките му номера... Просто най-епичния герой в цялата сага!
А и е много готино да си проследиш историята от самото й начало, някак ти става по-мила, като знаеш и си кажеш: "А откъде се почна!". Задължително да го гледат, въпреки че почнаха малко в обратен ред!
Image

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by трубадур » Thu May 26, 2016 11:13 am

Ние сега сме на дилемата, мъчение епизод по епизод или размазване уикенда на куп. И клоним към размазването разбира се. Но определено гравитираме около предишното джоджо, обаче преди години се лиших от крастата, поради липса на време и т.н. и просто нямам желание да гледам всичко от една измислена вселена наведнъж. И като нищо могат да минат години преди да се наденем на джоузев младши.

Но не виждам как джози ще ни стане любим. Аз на такова нещо, толкова откровено съвършено като Джотаро, не бях попадал. По стойност ми скача над безръкия от шигурийту или на каката от аватара ми, макар тя да не се брои, щото е само в манга. Единствено Луси от фери тейл ми е толкова на сърце, ма тя щото ми е несподелената фантастична любов на живота...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Thu May 26, 2016 6:55 pm

Размажете се уикенда накуп - тея 4 епа просто трябва да се гледат заедно.

Иначе младия Джозеф е много як и въпреки, че не ме кефи колкото Джотаро, пак ме кефи повече от 95% от аниме мъжете дето ме кефят. :lol:
И Дио трябва да се види как става Дио. Не е чак толкова много материал за гледане - двете части са завряни в общо 26 епа и това човек може да го изгледа за няколко дни.

Е ти на безръкият ли Шигуруец се кефиш, баси? Аз си падам по слепеца, щото. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by трубадур » Thu May 26, 2016 6:59 pm

безръкият ме е май спирит анимъл... особено па у мангата и докат не попаднах на Hyakurin у блейда на имортъла, и после Луси от фери тейла май немаше кой да го бутне от върха. И при мъжете, докато не се появиха тия кретени покрай джотаро държеше стабилна позиция. Ма аз ги обичам мълчаливи и дълбоки. Където цялата история ти е оставена да я намериш, а не ти в очите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Thu May 26, 2016 10:44 pm

Ненам кво толкова й харесваш на Луси - там Ерза ме кефи повече, въпреки сополивата й мелодрама с оня нейния мухъл... Иначе Хякурин е съвършенство. Той тоя мангака знае как да прави яки жени, за разлика от болшинството други мангаки. Бтв има аниме по Блейда, но то беше толкова изпортено горкото, че го заебах на 2ри епизод и не знам изобщо какво са направили с Хякурин в него.

Но аз съм си за Ирако Сейген от Шигуруя - той е ебливия бунтар, който бори статуквото и като такъв ми е особено любим! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by трубадур » Fri May 27, 2016 9:01 am

Амелич, то любовта не пита. Макар да й липсват основни качества, като да е с десетина-петнайсе години по-голяма, с 1-2 деца и тотално разбита от живота и евентуално неспала от поне 5 години, още с първата си проява Люси ме накара да изпитвам сериозно желание да я гняс... и ако взема, че довърша това изречение ще съм най-тъжната кофа на планетата. Ерза бива, но в сравнения с люската е офца. Люси има повече характер само в едната си боска. Цялото това женище... след средата на първия пробег, когато вече е на 24 е правено за любов и приятелство. В мацката нема лабаво.

А блейда (анимето) още от първия плакат реших да го пропусна. Знам че е само 12 епизода, почва от самото начало на мангата, което е голяма грешка и просто няма как да са докарали историята до другата ми любов, а именно хякурин. т.е. поне тя е останала извън секса.

А кьоравия пеераз е баси дъното, добре де - не е, даже е сред топа на най-добри антагонисти в японска медия, дето можеш да намериш. Далеч не е достоен противник на МЪЖЪТ, (макар да е), което е и доста солидна част от характера му, лигльо е, цялата свинщина си я навлича сам връз главата (което, ок де, прави историята много по-интересна, защото е тласкана от самите хора, а не им е изсипана от автора) и оная курветина, дето си изпържи циците заради него, доста помага за изграждането на образа му, плюс че и тъпанарът не спира да говори за себе си. Направо не знам кво те кефи в него, кво като е майстор, има реална човешка дълбочина в него, раздиран от противоречия, красив, мощен и в същото време страшно уязвим и раним. Такива с лопата да ги ринеш :mrgreen:

Фуджики обаче е по-кадърно изграденият герой. Знаем какво представлява предимно от действията му. Дори се сещам само за един момент, когато друг герой говори директно за него и какво представлява като човек. Сенилният дъртак вика, че идеята да се лигави на младежа му е напълно извънземна и затова не му позволяват да участва в един спаринг, където се очакваше да прави шоу. Всичко останало за него ни се показва (важи най-вече за сериала)... за съжаление самият автор на мангата понякога няма вяра в читателите си и обяснява, което определено вреди. И за щастие в анимето липсваха такива глупости. Нямаше смисъл в мангата да ни се обяснява, че ако оперираш тигър без упойка ще ти счупи главата или че самците пред прага на смъртта хвърлят семе инстинктивно. При положение, че е нарисувано. Или типичните коментари от публиката, дето са уж чисто човешки, но обясняват на читателите вътрешни механики - как все пак слепец може да се бие или еднорък да пази баланс, че и да умее да посече човешко месо само с една ръка. Човек би си помисли, че панелът, където му показаха мускулестия гръб върши тази работа.

А да - джоджо, джоджо, джоджо!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Fri May 27, 2016 10:03 am

трубадур wrote:Направо не знам кво те кефи в него, кво като е майстор, има реална човешка дълбочина в него, раздиран от противоречия, красив, мощен и в същото време страшно уязвим и раним. Такива с лопата да ги ринеш :mrgreen:
Где? :cry:

Генноске беше темерутлив биоробот, досадно окован във феодалните порядки. Както жена му рече: "Кукли. Те всичките са кукли."
Ирако беше единствената некукла сред олигофрените на Коган. Обичам ги такъви антиконформисти. :metal:
И той не беше антагонист. Якото на Шигурия е, че нито Ирако, нито Генноске са антагонисти. Те са по-скоро двамата протагонисти на мракобесна история, която приключва със смъртта на ВСИЧКИ. :lol:

Люси га е станала на 24? Тея пак ли са имали тайм скип? Щото последния им тайм скип дето гледах беше наопаки - целия свят се беше преместил напред във времето, а групичката льольовци си стояха на 17... Трябва пак да я погледна тая манга - тя е от типа, дето като успея да се насиля да я чета, ме увлича (щото е пълно със секси човечета и има няколко канон шипа), ама в мига, в който я поспра, я забравям и спира изобщо да ми се чете...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by трубадур » Fri May 27, 2016 10:18 am

Аз тва го смятам за 24 годишно, задникът й е бил на планетата 24 години, нищо че мисли като 17-годишно, демек не е педофилия... Мисля даже да си я татуирам гола на ръката don't judge me :oops:

Инак за шигуту мом говорим две години, кат се почне от концепцията, през героите и арта, до перфектната анимация. За разлика, и щастие, от другите 2 титана берзерк и блейда на безсмъртния, знаеше кога да свърши и не се насра по същия могъщ начин като тия две заглавия.

А като казах антагонист за кьорчото, го визирах от гледна точка на геноске-бацето. Не на читателя. Ние така или иначе просто следим животите на ужасно отвратителни и болни хора и ни става ясно от самото начало, че с модерната си мекушавост няма да издеяним и 20 секунди в техния свят. И в крайна сметка май ние самите сме героите, че сме додрапали до финала.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Fri May 27, 2016 8:17 pm

ECHOES ACT 2!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ох, много як епизод! Койчи рулира! :metal:

А следващият епизод е такава любима сладурщина! Нямам търпение да го видя.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Fri May 27, 2016 8:56 pm

Юкако с бяла коса!!!!! :oops:
Страхотен файт спретна малкият. И определено най-яко озвучения Станд.
Следва италианският готвач и дотам съм чел мангата, другата седмица ще е щура седмица!
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests