Акцията на ГДБОП срещу Chitanka.info

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 07, 2010 6:35 pm

Той тоя тумор е метастазирал по всички страници - затова се отрязва цялата тема. Очевидно, след като сме в прането, не?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 07, 2010 6:41 pm

Ами тогава спрете защото ме дразните и продължавам да спамя излишно и да следя темата.
Много изнервяща тема


Нищо повече в живота не мразя повече от хора които при разумно учтиво зададен въпрос отказват да се аргументират а реагират по най-елементарния начин - от позиция на силата. Ето ви няколко хипотетични разговора да разберете какво имам предвид:
Г-н Директор оже ли да ми обясниш защо ми удържаш заплатата?
Аз съм директора и така съм решил, обяснения не са нужни.
Добре , нека съм виновен поне да разбера?
Няма нужда да разбираш, така съм решил.

Г-н Старшина защо нямам отпуска ?
Защото аз съм старшината и така съм решил, обяснения не са нужни.
Добре , нека съм виновен поне да разбера?
Няма нужда да разбираш, така съм решил.
Г-н Клиент защо искаш рекламация?
Защото така съм решил, обяснения не са нужни.
Добре , нека е имал проблем със стоката поне да разберем?
Няма нужда да разбираш, така съм решил.
Г-н Професор защо си ми намалил оценката?
Защото така съм решил, обяснения не са нужни.
Добре , нека съм съм написал лошо изпита поне да разбера?
Няма нужда да разбираш, така съм решил.
Г-н наследник на авторските права защо искаш да свалиш книгата?
Защото са у мен и така искам, обяснения не са нужни
Добре , нека разберем какво ви вреди ?
Няма нужда да разбираш, така съм решил.

Този тип разговор ми е неприятен, винаги ще ми е неприятен и ще са ми неприятни хората които разговарят така.




Айде със здраве.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 07, 2010 6:56 pm

Разумни и учтиви въпроси от твоя страна тук няма. Има нагло тролене и - както сам се изрази - спам. Така че нека от позиция на силата ти кажа, че ако това не ти е последният пост в тоя топик, ще излезеш в едноседмична отпуска по принуда, ок?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 07, 2010 7:00 pm

@РРС
Защо да не може човек да поставя въпроси от позицията на силата? Дай ми причина, обоснови се. Противоречи ли на някакви закони това?
Ами тогава спрете защото ме дразните и продължавам да спамя излишно и да следя темата.
Държиш се като темерут. :neutral:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 07, 2010 8:09 pm

Btw, в днешния вестник пише как корпорацията Индиго, която държи веригите книжарници Индиго, Чаптърс и Коулс в тая част на света, е решила да почне да продава повече играчки, матоми и чайници в магазините си (физическите магазини - те иначе си имат и онлайн продажби на кво ли не), за да се адаптират към нарастващата популярност на e-books. Това го казвам за да илюстрирам как все повече хора си купуват електронни книги вече - т.е. ония неща за четенето от монитор и т.н. тук не са проблем и това е новата световна тенденция. Която ще стигне и до нас, но понеже ние сме с едно 20-30 години назад във всичко, ще има да си почакаме.

То тукашното общество е доста отворено към ГМО - та явно и с ГМО книгите нямат проблем.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jul 08, 2010 1:53 am

Значи, аз пак повтарям, според мен сайтовете за свободно сваляне са на ръба на закона, но за мен акциите и инкриминирането не са адекватно отношение и продължавам да мисля, че не са намалили особено оборотите на издателствата.

Но конкретния пример честно казано ми свали мнението за читанката ужасно.

РРС, случаите не са описаните от теб. Случаите са:
-Гошо, виждам, че си ми взел ножицата от бюрото. Върни ми я сега.
-Добре, Пешо, кажи ми защо трябва да ти я върна и изложи причините си за това.
-Гошо, ножицата си е моя, искам си я.
-Не, Пешо, сега ще съберем колегите в коридора и ти пред тях ще обосновеш защо на теб ти трябва повече, отколкото на мен и чак тогава може да ти я върна.
-Не искам снимката от профила ми във фейсбук да седи върху реклама на презервативи. Тя е моя, нямате право да я публикувате.
-Добре, сега се обосновете, защо не искате снимката ви върху нашата реклама на презервативи. Аз не разбирам. Да не би да се срамувате да признаете, че се предпазвате от полово предавани болести?
-Не искам да я ползвате и няма да давам обяснения защо.
-Не може така, елате в нашия секс шоп да обясните на всичките ни клиенти защо не харесвате нашите презервативи и не искате да сте им рекламно лице.
Бтв, хайде наистина да спазваме добър тон към РРС, а? Може и да говори абсурдизми, но не виждам някъде да е бил агресивен или личнонападащ.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Jul 08, 2010 7:47 pm

Ако трябва да съм честен, и аз не съм сигурен, че разбирам защо Сагаеви толкова държат "Книга за операта" да я няма в Читанката - все пак, доколкото разбрах, е почти неоткриваема, не е преиздавана от n на брой години и т.н. В смисъл, присъствието й на сайта не влияе на продажбите, нито премахването й ще донесе приходи на праводържателите. Но пък право си им е, де, Борислав Манолов не трябваше да настоява така.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jul 09, 2010 1:40 am

Мммм, току-що се протегнах към рафта с книгите до леглото си и взех "Книга за операта", пето преработено издание, 2008 г. и "Книга за балета", 2006 г. - и двете купени от Orange преди по-малко от шест месеца. Така че човекът съвсем си има право. Съвсем.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jul 09, 2010 12:15 pm

Не знаех за това :oops:
Писах според каквото прочетох там.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jul 09, 2010 2:31 pm

BTW, относно законността на Читанката, ето какво пише в Директивата на ЕС по въпроса (Директива 2001/29/ЕС):
(40) Member States may provide for an exception or limitation for the benefit of certain non-profit making establishments, such as publicly accessible libraries and equivalent institutions, as well as archives. However, this should be limited to certain special cases covered by the reproduction right. Such an exception or limitation should not cover uses made in the context of on-line delivery of protected works or other subject-matter.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jul 11, 2010 10:24 pm

Бе знам, че е нахално, ама бихте ли били така добри да влезете в моя блог и да ме подкрепите по казуса, че вече взех да се чувствувам като някаква форма на прекалено замаян Дон Кихот. Ето тук: http://marfieta.wordpress.com/2010/07/06/material/

Моля ва! :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 12, 2010 8:47 am

Спрях им коментарите, докат се поуспокоят. Аман! :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 12, 2010 12:08 pm

Абе, Марфе, не си много права за разработчиците на свободен софтуер, обаче. Факт е, че много неща се разработват, без разработчиците им да получават пари за тях. Те сигурно си получават някви пари, но ще си ги получават така или иначе, също както Роулинг ще получава пари за Хари Потър, дори да пусне Барда Бигъл за свободно разпространение. Някаква част от свободния софтуер се прави и срещу платен труд, но тя е много по-малка и често той е платен на доброволни начала. Примерно Пенчев знам само да е трошил пари за фри бсд, но не и да е получавал от него. Безплатни неща има, факт. Така както разни хора се пишат доброволци да дават дрехи за сираци, да спасяват корморани или да изрисуват стената на училището си, така други правят програми доброволно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 12, 2010 1:43 pm

Морве, както нееднократно споменавам, аз правя разлика между "изработвам нещо, което доброволно пускам да се разпространява свободно сред хората" и "някой изработва нещо, което вземам без да питам и доброволно пускам да се разпространява свободно сред хората". Естествено, че безплатни неща има, но безплатните обяди винаги някой някъде ги плаща.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jul 12, 2010 1:56 pm

Е, добре де, просто това беше малко мъгляво, след като беше отсякла в началото:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests