Ако стана аниме-злодей
Превод: Алексис



– Книгата 100 неща, които ще направя, когато стана Зъл Властелин ще ми бъде настолно четиво.
– Няма да се влюбвам в обекта на чувствата на главния герой. Шансовете и без това са нулеви, а и всички наистина готини същества са на моя страна.
– Ако партньорката на главния герой е най-пищната, глупава и за нищо неставаща мацка, няма да я подценявам. Колкото и нищожна да ми се струва, навярно именно тя е източник на най-силната магия в целия филм.
– Няма да убивам подчинените си, колкото и да са бездарни или нищожни. Много ще е тъпо да си на пътя към победата и да загубиш заради елементарна липса на численост.
– Ако подчинените ми постоянно преминават на страната на героя, ще разбера дали да си на негова страна не е е по-добрият вариант. Ако в плановете ми не влиза да минавам на страната на Доброто, ще взема мерки, за да прекратя изтичането на кадри. Например, ще заповядам да се разлепят въодушевяващи лозунги.
– Ако противникът ми е Девойка-Вълшебница, няма да стоя като пън и да чакам, докато тя полети във въздуха, захвърли дрехи и започне да се върти, за да се превърне в нещо. Ще почакам докато ежедневните й дрехи изчезнат, ще я съборя на земята и започна да я бия. Ако шокът от това, че съм нарушил Закона за Неспираемото Превръщане® не я парализира, то фактът, че е облечена както я е майка родила, ще го направи.
– Ако противникът ми трябва да крещи названията на ударите и заклинанията си по време на битка, ще използвам най-простото заклинание от D&D* – "Сфера на мълчанието".
– Трябва ли да обяснявам, че моите удари и магии нямат нужда от изговаряне?
– Ако авторът настоява все пак да крещя имената на ударите и заклинанията, то няма да се набутвам с непреводими съчетания от 8 канджи и 14 срички. Атаките ми ще имат едносрични имена, като например "Ха!"
– Винаги ще помня, че сюжетът не е на моя страна. Все едно няма да победя, така че остава да си изкарам екранното време колкото се може по-весело.
– Камшик – това е весело.
– Вериги – също.
– Но няма да злоутребявам с тях, иначе за цял живот ще се погреба в някакви яои-перверзии.
– Ако противникът ми използва непобедима мека, няма да се опитвам да я атакувам, плюейки на всички други цели или да рискувам подчинени, пращайки ги да търсят нейните спецификации. Ще унищожа екипа от техници, които я обслужват. А едва след това ще атакувам меката, захвърляйки всичко друго.
– Ако съм първи помощник на главния злодей, колкото се може по-бързо ще се влюбя в главната героиня. Това ще ми спести маса време и ще ме спаси от много беди.
– Ако съм първи помощник на главния злодей, то при първа възможност ще се присъединя към главните герои и ще им помогна да уищожат бившия ми шеф. А като седнат да празнуват победата си, ще ги изтрепя всичките и ще заема мястото на бившия си господар.
– Първо ще убия най-глупавия, некадърен и слаб герой (героиня), за да не разкрие внезапно някаква невероятна сила, докато убивам някого другиго.

* Dungeons and Dragons