WASP: The Neon God 1&2
Автор: The Dragon



     Нов албум – ново начало за сексуалните перверзници. "WASP" се завърнаха – поочукани от годините, загубили дивата си първична енергия, компенсирайки я с достатъчно цинизъм, за да потопи самолетоносач. Мда – няма вече "I fuck like a beast" :(

     Албумът е концептуален, като основната тема е живота и страданията на грешнаго.. исках да кажа на основателя на една от модерните психорелигии. Разглежда се целият му живот – от раждането, нещастното детство, сиропиталището, през странстванията му докато се стигне до възхода и падението на религиозното общество, което е създал. Даже в книжката към албума на около 20 страници я има разказана цялата му история в проза. Изродщина. За мен това е най-плътният и мащабен концептуален албум, на който съм попадал – не като резлизация, а като замисъл.

     За жалост реализацията на проекта куца – не е лоша, но не мога да кажа, че поставя нови граници на музикалното изкуство. Музиката е мрачна, текстовете са цинични и депресарски – "Raiders On The Storm" на "Doors" е слаба ракия, като я сравниш с чувството на безнадежност и отчаяние, което струи от тонколоните. Вокалите – Блеки си пее с неговия дрезгав глас, както си знае; за жалост другите, които пеят в албума, разочароват. Китарите сме ги чували и друг път да звучат по същия начин.

     Хареса ми, но можеше да бъде много повече.

Оценка 7.5/10